Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Türkçe Kitap Önerileri

2022 YKS öğrencileri için en iyi 2022 TYT Türkçe Kitap Önerileri listesini sizler için hazırladık. Kolay, orta ve zor seviye TYT Türkçe kaynak önerileri yaptık.

Aşağıda görebileceğiniz gibi kitap önerilerini seviye seviye ayırdık. Her öğrencinin seviyesi aynı değildir bazı öğrenciler bir derste başarılı olurken, başka bir öğrenci henüz başarılı değildir. Bu nedenle sınava hazırlanan öğrencilerin aynı kitapları çözmesi büyük bir hata olur. TYT Türkçe Kitap Önerileri listemizi mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Kitap alırken kendi seviyenize göre kitaplar almalısınız. Eğer seviyenizin çok üstünde ya da çok altında kitaplar alırsanız bunların size hiçbir yararı olmayacaktır. Türkçe dersinde iyi olan bir öğrenci kolay seviye bir kaynak alırsa bu kitap onu geliştirmez, sadece zaman kaybına yol açar. Aynı şekilde Türkçe dersinde kötü olan bir öğrenci zor seviye kaynak alırsa bu kitap ona yardımcı olmaz, çözemediği için motivasyonunu düşürür ve derse olan ilgisini azaltır. Bu da oldukça kötü bir durumdur.

Kitap alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise güncel kitaplar almaktır. 2017-2018 eğitim öğretim yılında sınav sistemi ÖSYS’den YKS’ye şeklinde değiştirildi. Bu sınavlarda sorulan soru tipleri de aynı şekilde değişti. Bu yüzden yapmanız gereken içinde yeni nesil sorular adlandırılan ÖSYM tarzı sorular bulunduran kitaplar almalısınız.

Kitap seçimi yaparken bazı konulara dikkat etmelisiniz. Biz her kitap hakkında sizlere bilgiler vermeye çalıştık. Kitap seçimini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki butona tıklayarak ilgili yazıya gidebilirsiniz.

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

2022 TYT Türkçe Kitap Önerileri


TYT Türkçe testinde 28-30 paragraf sorusu, 10-12 dil bilgisi sorusu sorulmaktadır. Bu nedenle Türkçe kaynakları sadece paragraf soruları bulunan, sadece dil bilgisi soruları bulunan, hem paragraf hem de dil bilgisi soruları bulunan kitaplar olarak üç farklı şekilde çıkmaktadır. Kitap seçimi yaparken paragraf ve dil bilgisi kitaplarını ayrı olarak tercih edebilirsiniz. Ancak tavsiyemiz hem dil bilgisi hem de paragraf soruları bulunan kitaplardan alsanız dahi yanında bir tane daha paragraf kitabı almanızdır.

Kolay – Orta Seviye TYT Türkçe Kitap Önerileri

Türkçe dersi çok fazla zor olmayan bir derstir. Bu nedenle kolay ve orta seviye kitapları bir arada vermek istiyoruz. Buradaki kitapların seviyesi hemen hemen birbirine çok yakın. Hiç Türkçe çalışmadıysanız ya da netleriniz 20 civarında geziyorsa bu kitapları tercih edebilirsiniz.

Merkez Yayınları TYT Türkçe Analitik Konu Anlatımlı

Merkez Yayınları TYT Türkçe Analitik Konu Anlatımlı

Merkez Yayınları tarafından piyasaya sürülmüş bu kitap ile konu eksiklerinizi kitaptaki konu anlatımlarıyla giderebilirsiniz. Başarılı konu anlatımlarının yanında kaliteli sorularla kitap Türkçe dersinde temel atmanıza yardımcı olabilir. iOS ve Android cihazlarınızın uygulama mağazasından Merkez Yayınları’nın video çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların çözüm videolarını izleyebilirsiniz.


Üç Dört Beş TYT Türkçe Soru Bankası

Üç Dört Beş TYT Türkçe Soru Bankası

Yeni sınav sistemine göre kendini en iyi yenileyen yayınlardan biri olan Üç Dört Beş Yayınları, TYT Türkçe Soru Bankası kitabında da aynı şekilde başarısını konuşturmuş. Kolaydan zora doğru ilerleyen testleri, şık tasarımı, kaliteli soruları ile rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlayacak bir kitap. Üç Dört Beş Video Çözüm uygulamasını indirerek çözmediğiniz soruların çözüm videolarını indirebilirsiniz. TYT Türkçe kitap önerileri listemizde önemli bir kitap olarak yer alıyor.


Arı Yayınları Türkçenin Ritmi Soru Bankası

Arı Yayınları Türkçenin Ritmi Soru Bankası

Sosyal medyada Paragrafı Sevdiren Hoca olarak bilinen Hamza Kaya tarafından yazılmıştır. Arı Yayınları ile piyasaya sürülen bu kitap, dil bilgisi ve paragraf sorularını bir arada içinde bulunduruyor. ÖSYM’nin geçmiş yıllarda sorduğu soru tiplerini inceleyerek hepsi için birer test oluşturarak hazırlanmıştır. Zorluk seviyesi olarak olması gerektiği gibi ÖSYM ayarındadır. Aynı yazarın Paragrafın Ritmi adında bir kitabı daha vardır. Paragrafın Ritmi kitabında sadece paragraf soruları bulunurken Türkçenin Ritmi kitabında ise paragraf ve dil bilgisi soruları bir arada bulunmaktadır.


Zor Seviye TYT Türkçe Kitap Önerileri

Zor seviye TYT Türkçe kitap önerileri, sınavda 30 net ve üstüne çıkmak isteyen üniversite adayları içindir. Bu kitaplarda herkesin çözebileceği türden sorular olduğu gibi sizi gerçekten zorlayacak sorular da bulunmaktadır. Eğer daha önce hiç Türkçe çözmediyseniz kolay ve orta seviye kitaplardan başlamanızı tavsiye ederiz.

Limit Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Limit Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Limit Yayınları, sözel derslerde başarısı kanıtlamış yayınlardan biridir. Üniversite adayları için önerdiğimiz Türkçe kitaplarından birisidir. Başarısını kanıtladığı kadar zorluğu ile de ön plana çıkan bir kitaptır. Türkçe testinde 30 net ve üstünü hedefliyorsanız bu ve bu seviye kitaplardan mutlaka çözmeniz gerekir. Limit Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası kitabı da önerdiğimiz kitaplardan bir tanesidir. Uygulama mağazasından Limit Yayınları Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların çözüm videolarını izleyebilirsiniz.


Karekök Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Karekök Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Karekök Yayınları, zorlayıcı sorularıyla meşhur bir kitaptır. Her ders için olduğu gibi Türkçe dersi için çıkarmış olduğu soru bankası kitabı da öğrencileri zorlayan bir kitaptır. Türkçe testinde 30 net ve üstünü hedefliyorsanız tercih edebileceğiniz bir kitaptır. Uygulama mağazasından Karekök Yayınları Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların çözüm videolarını izleyebilirsiniz.


TYT Türkçe Dil Bilgisi Kitap Önerileri

Türkçe testinde paragraf ve dil bilgisi soruları soruyor. Bu nedenle paragraf için ayrı kitap almak her zaman daha doğru olacaktır. Çünkü Türkçe kitaplarında yeteri kadar paragraf sorusu sorulmaz. Bu nedenle bir dil bilgisi kitabı onun yanında da bir paragraf kitabı alarak Türkçe testine hazırlanabilirsiniz. Sizin için Türkçe dil bilgisi kitap önerileri listesi de hazırladık. Siz yine de karışık almak istiyorsanız üstte TYT Türkçe kitap önerileri de verilmiştir. Aşağıdaki önerilen yazıya tıklayarak Paragraf Kitap Önerileri yazımızda gidebilirsiniz.

Önerilen Yazı: Paragraf Kitap Önerileri – Kaynak Tavsiyeleri

Tonguç Gramatik Dil Bilgisi Soru Bankası

Tonguç Gramatik Dil Bilgisi Soru Bankası

Tamamen başlangıç seviye olarak hazırlanmış bu kitap Tonguç Akademi tarafından piyasaya sürülmüştür. Dil bilgisi hiç çözemiyorsanız, konuları bilmiyorsanız konu çalıştıktan sonra ilk çözeceğiniz soru bankalarından bir tanesi olabilir. Kitabın içindeki soruları kolay seviyedir, bazı yerlerde orta seviye sorular da bulunmaktadır. Ancak yeni başlayanların çözemeyeceği ya da zorlanacağı seviyede sorular bulunmamaktadır. Tonguç Akademinin bu kitabı TYT Türkçe Kitap Önerileri listemizde kendine yer buluyor.


Taktiklerle Dil Bilgisi Soru Bankası Rüştü Bayındır

Taktiklerle Dil Bilgisi Soru Bankası Rüştü Bayındır

YouTube üzerinden konu anlatımları ve soru çözümleri ile tanınan Türkçe öğretmeni Rüştü Bayındır tarafından yazılan bu kitap, ince taktiklerle ve benzer sorularla dil bilgisi konusunu halletmenize yardımcı oluyor. Tamamı video çözümlü olan bu kitapta çözemediğiniz soruların çözümünü izleyebilirsiniz. TYT Türkçe kitap önerileri listemizde kendine yer buluyor.


Paragrafın Şifresi Dil Bilgisi Konu Anlatımlı Soru Bankası

Paragrafın Şifresi Dil Bilgisi Konu Anlatımlı Soru Bankası

Mehmet Vicdan tarafından yazılan Paragrafın Şifresi Yayınları kitaplarından bir tanesi de Dil Bilgisi kitabıdır. Bu kitap hem konu anlatımlı hem de soru bankası şeklinde hazırlanmıştır. Her konu için detaylı konu anlatımı ve devamında çıkmış sorular da olmak üzere detaylı sorulara yer verilmiştir. Uygulama mağazasından Paragrafın Şifresi uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümünü izleyebilirsiniz.


Limit Yayınları Dil Bilgisi Soru Bankası

Limit Yayınları Dil Bilgisi Soru Bankası

Limit Yayınları’nın kalitesi anlatmamıza gerek yok. Dil Bilgisi soruları için ayrı olarak yapılan bu kitapta tam olarak ÖSYM zorluk seviyesinde ve ÖSYM’nin sorularından biraz daha zor sorularıolan Limit Dil Bilgisi Soru Bankası kitabını alabilirsiniz. Gerçekten hoş tasarlanan bu kitapta her konu öncesinde ufak bir tekrar yapmanızı sağlayacak örnekler bulunuyor. Aynı zamanda ÖSYM’nin soru tarzlarından soruda size sorduğunu öğreten bir bölümü de kitapta bulunmaktadır. Video çözüm uygulaması ile çözemediğiniz soruları öğretmenler çözerken izleyebilirsiniz. TYT Türkçe kitap önerileri listemizde yer alıyor.


2022 TYT Türkçe Kitap Önerileri konusunda aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın. Sizin de ister yukarıda önerdiğimiz kitaplar ister sizin önermek istediğiniz kitaplar varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden bize sorabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

2 Yorum

  1. Hocam ben limiti çözdüm de Bi tane daha zor kaynak aroyorum.planet uzman yayınlarının dil bilgisi kitabının seviyesi nedir acaba?Eğer kolaysa veya güzel değilse önereceğiniz Bi kitap var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı