Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Tarih Kitap Önerileri

2022 YKS öğrencileri için en iyi 2022 TYT Tarih Kitap Önerileri listesini sizler için hazırladık. Hem konu anlatımlı hem de soru bankası TYT Tarih kaynak tavsiyeleri yaptık.

Kitap önerilerimizi kolay, orta ve zor seviyelere göre ayırdık. Bu sayede siz öğrenciler kendi seviyenize göre kitaplar seçebileceksiniz. Kendi seviyenizin çok üstünde ya da çok altında kitaplar seçmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu şekilde bir seçim yaparsanız o kitapları almanızın size hiçbir yararı olmayacaktır. Bunun yanında tarih sözel bir ders olduğu için konu anlatımlı kitap önerilerinde de bulunduk.

TYT Tarih için kitap alırken dikkat etmeniz gereken bir konu ise kitabın içinde Yeni Nesil Sorular bulunup bulunmamasıdır. Yeni sınav sistemi ile birlikte artık öğrencilere sorular hikayeleştirilerek sorulmaktadır. Bu nedenle eski tip soruların yanında mutlaka yeni nesil sorular bulunan kitaplar çözülmelidir.

 Önerilen Yazı: 2022 TYT Tarih Konuları ve Soru Dağılımları

Yeni nesil sınav sisteminin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’nde Tarih’ten 5 soru gelmektedir. Bu soruların hangi konulardan geldiğini görmek için üstteki tavsiye yazıdan ilgili konuya gidebilirsiniz.

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

TYT Tarih Kitap Önerileri

Aşağıda TYT Tarih soru bankası önerileri ve TYT Tarih konu anlatımlı kitap önerileri listeleri bulunmaktadır. Listeleri inceleyerek kendinize uygun bir kaynak seçebilirsiniz. Listedeki kitapları daha önce çözdüyseniz ya da kullandıysanız sayfanın en altındaki yorumlar bölümünden kitaplar hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

TYT Tarih Soru Bankası Önerileri

Aşağıda bulunan kitaplar TYT Tarih soru bankası önerileri listesidir. Bu kitaplar içinde konu anlatımı bulunmaz sadece, sorular bulunmaktadır. Bazı kitaplarda zaman zaman ufak anlatımlar bulunsa da normal bir konu anlatımlı kitap kadar detaylı bilgi barındırmaz. TYT Tarih çok fazla zor bir ders olmadığı ve çıkan soru sayısının azlığından dolayı kolay, orta ve zor seviye olarak ayırmadık.

Benim Hocam Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Benim Hocam Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Benim Hocam YouTube kanalında Tarih dersi konu anlatım videolarından da tanıdığımız Sadettin Akyayla tarafından yazılan bu kitap, ÖSYM tarzı ve yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Güncel müfredata uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. TYT Tarih Kitap Önerileri listemiz arasında yer almaktadır.


Karekök Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Karekök Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Karekök yayınları, üniversite sınavı hazırlık kitapları denildiğinde akla gelen ilk yayınlardan bir tanesi olmaktadır. Zor kitaplarıyla bilinen Karekök yayınlarının önerdiğimiz kitabı ise TYT Tarih Soru Bankası oluyor. Karekök yayınları zordur, çözemem, edemem diye bahane üretmeyin. Çünkü TYT Tarih sorularında ne kadar zor sorulmak istenirse istensin, sorular en fazla orta zorlukta oluyor. Bunun için çözebileceğiniz kitaplardan bir tanesi de Karekök yayınları tyt tarih soru bankası kitabıdır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Karekök Video Çözüm uygulamasını indirerek video çözümlere ulaşabilirsiniz.


Hız ve Renk Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Hız ve Renk yayınları tarafından piyasaya sürülen bu kitapta TYT Tarih için çözebileceğiniz soru bankalarından bir tanesidir. ÖSYM’nin son yıllarda sormaya başladığı yeni tarz sorulardan oluşmaktadır. Hız ve Renk yayınlarının kendine has tarzı ile hazırlanmıştır. Testler renkli şekilde kolaydan zora doğru ilerlemektedir. Böylece bir konu hakkında bilginizi pekiştirerek, konuyu daha iyi kavramanız sağlanıyor. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Hız ve Renk Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.

TYT Tarih Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

Bu bölümde TYT Tarih Konu Anlatımlı Kitap Önerileri listemizi paylaştık. Bu kitapların bazılarında sorular bulunsa da genel olarak konu anlatımlı şekilde hazırlanmıştır. Konulara okuyarak çalışmak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği kitaplardır.

Limit Yayınları TYT Tarih El Kitabı

Limit Yayınları TYT Tarih El Kitabı

Limit yayınları tarafından hazırlanan bu kitap, adı üstünde el kitabı yani küçük boyutlardadır. Ortalama bir roman kitabıyla aynı boyda olan bu kitap hem TYT hem de AYT oturumundaki Tarih dersleri için hazırlanmış, konu anlatım kitabıdır. Bu kitapta sadece konu anlatım yapılmaktadır, kitap içinde herhangi bir soru bulunmamaktadır. TYT Tarih Kitap Önerileri listemiz arasında yer almaktadır.


Benim Hocam TYT Tarih Video Ders Notları

Benim Hocam TYT Tarih Video Ders Notları

Benim Hocam YouTube kanalında konu anlatım videoları hazırlayan Saadetin Akyayla tarafından yazılmıştır. Kitap içindeki bilgilerle paralel olarak YouTube üzerinde konu anlatımlar yapmaktadır. YouTube’dan konu anlatım videolarını açıp, önünüze de kitabı koyarak sanki okuldaki bir dersteymişsiniz gibi his oluşturmaktadır.

YKS – TYT Çalışma Programı

2022 TYT Tarih Kitap Önerileri konusunda aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı