Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Sosyal Bilimler Deneme Önerileri

Sizler için 2022 TYT Sosyal Bilimler Deneme Önerileri listesi oluşturduk. 2022 YKS sınavı için güncel olarak hazırladığımız bu denemeleri çözerek ilerlemenizi görebilirsiniz.

TYT Sosyal Bilimler testinde tarih, coğrafya, felsefe ve din kültürü soruları bulunmaktadır. Bu sorular genel olarak verilen bilgiyi yorumlama, muhakeme yeteneğini ölçme, okuduğunu anlama sorularından oluşmaktadır. Bu konuda kendinizi geliştirmek için sık sık deneme çözmek işinize yarayacaktır.

Sosyal Bilimler testinde bulunan dersler sözel derslerdir. Bu nedenle öğrenci bu derslere çalışırken sıkılabilir. Ders çalışmayı eğlenceli bir hale getirmeniz gerekmektedir. Farklı yöntemler geliştirerek ders çalışmayı eğlenceli hale getirebilirsiniz mesela notlarınızı renkli not kağıtlarına yazabilirsiniz.

Sözel derslere çalışan öğrenciler genellikle oturup ezberlemeye çalışırlar ancak bu biraz öğrenciyi zorlar ve sıkar. Bazı öğrenciler bu şekilde de başarılı olabilir. Ancak bizim size tavsiyemiz konuyu ezberlemek yerine konuyu okumaktır. Daha sonra konu testi çözerek bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Test çözerken aklınıza gelmeyen bilgileri konu anlatımlı kitabınızdan ya da notlarınızda bakarak öğrenmenizi sağlayabilirsiniz.

Sözel derslere çalışırken not tutmayı kesinlikle bırakmayın. Tabii en ince detayına kadar not tutmanıza gerek yok. Bu notları da sık sık tekrar etmelisiniz. Önemli yerleri belirleyerek notunu çıkarın ve bu notları sürekli görebileceğiniz yerlere yapıştırın. Günlük olarak tekrar edin. Gece yatmadan okuyabilirsiniz.

Sosyal Bilimler dersleri için çıkardığınız notları ses kaydedicisine kaydederek gün içinde dinleyebilir ve bilgilerin aklınızda kalmasını sağlayabilirsiniz. Sözel dersler sadece ezberledim bitti demekle olmuyor, konuları zamana ayırarak bitirmelisiniz. Konular bittikten sonra öğrendiklerinizi unutmamak için sık sık deneme çözmelisiniz.

Denemelerde çözemediğiniz soruları mutlaka ve mutlaka birine çözdürün. Çünkü netleriniz, çözemediğiniz soruları çözerek artacaktır.

TYT Deneme Önerileri

2022 TYT Sosyal Bilimler Deneme Önerileri

TYT Sosyal Bilimler Deneme Önerileri listesinde yer alan denemeleri aşağıda bulabilirsiniz. Sizin de önermek istediğiniz denemeler varsa yorumlar bölümünden önerebilirsiniz.

Bilgi Sarmal Yayınları TYT Sosyal Bilimler DenemeleriBilgi Sarmal Yayınları TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Bilgi Sarmal yayınlarının çıkarmış olduğu bu deneme kitabı gerçekten ÖSYM tarzında sorular bulunduran, aynı zorluk seviyesinde ve adeta gerçek sınavdaymışsınız gibi hissettirecek seviyededir. Bilgi Sarmal yayınlarının her deneme kitabında olduğu gibi TYT Sosyal Bilimler Denemeleri kitabı da aynı şekilde başarılıdır. Kitabın içinde toplam 30 adet deneme bulunmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Bilgi Sarmal Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


Limit Yayınları Kronometre TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Limit Yayınları Kronometre TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Limit yayınları özellikle sözel dersler için çıkardığı kaynaklarda gerek ÖSYM tarzında soruları olsun gerek tasarımı olsun ön plana çıkıyor. TYT Sosyal Bilimler denemeleri olarak çıkardığı bu kitapta da aynı özellikleri görebiliyoruz. Deneme kitabının içinde 20 deneme bulunuyor. Her deneme aynı zorluk seviyesinde ve ÖSYM ile aynı zorlukta hazırlanmış. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Limit Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerine ulaşabilirsiniz.


3D Yayınları Simülasyon TYT Sosyal Bilimler Denemeleri
3D Yayınları Simülasyon TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

3D yayınları tarafından piyasaya sürülen bu kitap ÖSYM tarzında soruları ve ÖSYM tarzında kitapçıklarıyla karşımıza geliyor. Denemelerin içinde 15 adet Sosyal Bilimler denemesi bulunmaktadır. Bu denemeler 4 kolay seviye, 7 orta seviye ve 4 zor seviye olarak ayrılmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. 3D Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


Tonguç Akademi Sosyometre TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Tonguç Akademi Sosyometre TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Tonguç Akademi tarafından çıkarılan Sosyometre isimli TYT Sosyal Bilimler denemeleri kitabı kolay ve orta seviye bir deneme kitabıdır. Kitabın içinde toplam 20 deneme bulunmaktadır. 5 deneme temel seviye, 10 deneme orta seviye ve 5 deneme de zor seviyedir. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Tonguç Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların çözüm videolarını izleyebilirsiniz.


Okyanus Yayınları TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Okyanus Yayınları TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Okyanus yayınlarının bu deneme kitabı da ÖSYM tarzı sorular bulundurmaktadır. Denemeler orta seviye zorluktadır. Kitabın içinde toplam 20 deneme bulunmaktadır. Denemelerin tamamı özel taktikli video çözümlüdür. Okyanus Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


Endemik Yayınları TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Endemik Yayınları TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Endemik yayınlarının TYT Sosyal Bilimleri denemeleri kitabında 20 deneme bulunmaktadır. Zorluk seviyesi orta ve orta seviyenin biraz daha üstündedir. ÖSYM’nin sorabileceği ufak detaylar ve püf noktalar gibi sorulardan oluşmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


Hız ve Renk Yayınları TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Hız ve Renk Yayınları TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Hız ve Renk yayınlarının çıkardığı bu kitap ÖSYM tarzında soruları ve ÖSYM zorluk seviyesinde denemelerle karşımıza geliyor. Din Kültürü testinden muaf olan öğrenciler için ek Felsefe soruları da eklenmiş. Kitabın içinde toplam 30 deneme bulunmaktadır. Her denemenin içinde 25 soru vardır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Hız ve Renk Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


Sınav Yayınları TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Sınav Yayınları TYT Sosyal Bilimler Denemeleri

Sınav yayınlarının deneme kitabının tamamı yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. TYT sınavı kazanımlarına uygun olarak ÖSYM tarzı sorulardan hazırlanmıştır. Kitabın içinde 20 adet TYT Sosyal Bilimler denemesi bulunmaktadır.

Sizin de TYT Sosyal Bilimler Deneme Önerileri olarak önermek istediğiniz TYT Fen Bilimleri Deneme Önerileri varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı