Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Matematik Kitap Önerileri

2022 YKS öğrencileri için en iyi 2022 TYT Matematik Kitap Önerileri listesini sizler için hazırladık. Başlangıç seviye ve ileri seviye için ayrı ayrı kitap önerilerinde bulunduk.

Aşağıda görebileceğiniz kitapların hepsi piyasada en çok tercih edilen, daha önce çözen kişiler tarafından en çok tavsiye edilen TYT Matematik Kitaplarını sizler için bir araya topladık. Bu kitapların hepsi için tek tek bilgilendirme yaptık ki böylece kitap seçimi yaparken kendiniz için doğru şekilde karar verebileceksiniz.

TYT Matematik kitap önerileri yaparken bu kaynakları kolay, orta ve zor seviyelere göre ayırdık. Böylece siz üniversite adayları tercih yaparken kendi seviyenize uygun kitaplar alabileceksiniz. Her öğrencinin seviyesi aynı değildir. Bazı öğrenciler henüz matematik dersinde tam olarak başarılı olamazken bazı öğrenciler ise zaten başarılıdır. Bu nedenle bu iki tip öğrencinin sınava hazırlanırken çözeceği kitaplar aynı olmaz. Kendi seviyenizde bir kitap almanız gerekir. Kendi seviyenizin çok üstünde ya da çok altında kitap almanın size yararı değil zararı olacaktır.

Üniversite sınavına hazırlanmak için kitap alırken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir. Bunların başında kitabın yeni sınav sistemine göre güncel olması, ÖSYM tarzında soruların olması, kitaptaki soruların zorluk seviyelerinin dengesiz şekilde olmaması ve kitabın kendi seviyenizde olması gibi durumlar gelir.

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

Kolay Seviye TYT Matematik Kitap Önerileri

Eğer matematik dersi için temelinize güvenmiyorsanız, daha önce matematik dersiyle pek alakanız yoksa, tyt matematik testinde 0-5 net arası yapıyorsanız mutlaka kolay seviye kitaplarla başlamanız gerekmektedir. Kolay seviye tyt matematik kitaplarını çözerek kendinizi geliştirdikten sonra mutlaka orta seviye bir kaynak daha çözmenizi tavsiye ediyoruz.

Antremanlarla Matematik Konu Anlatımlı Soru Bankası

Antremanlarla Matematik Konu Anlatımlı Soru Bankası

Antrenman yayınlarını hepiniz duymuşsunuzdur. Antremanlarla Matematik kitabında en temelden başlayarak bol pratikle hem sizi hızlandırmaya, hem de konuları -en azından temel seviyeden- öğrenmenize yardımcı olur. Bu kitabın çok fazla temel seviye olduğunu unutmayın. Bu kitabın 1’ncisi ve 2’ncisi vardır. Bizim önerimiz 2. kitabı alarak çözmenizdir.


Karekök Yayınları Matematik Sıfır Soru Bankası

Karekök Yayınları Matematik Sıfır Soru Bankası

Karekök yayınlarının çıkarmış olduğu bu kitap matematik temelini atmak isteyen kişiler için uygun bir kitaptır. Kitapta her konunun her soru tipine göre konu anlatımları bulunmaktadır. Bunun yanında çıkmış sorular da kitapta yer almaktadır. Kolay seviye olarak tercih edebileceğiniz bir kitaptır.


Okyanus Yayınları 40 Seans TYT Matematik Soru Bankası

Okyanus Yayınları 40 Seans TYT Matematik Soru Bankası

Okyanus yayınlarının bu kitabı matematik temelini sağlamlaştırmak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Kitapta konu anlatımları ve kolay, orta, zor seviye testler bulunmaktadır. Kitabı çözen öğrencinin konuyu seviye seviye öğrenmesi hedeflenmiştir. Kitabın tamamı video çözümlüdür.


Şenol Hoca Merhaba TYT Matematik Soru Bankası

Şenol Hoca Merhaba TYT Matematik Soru Bankası

YouTube üzerindeki matematik konu anlatım videoları ile tanıdığımız Şenol Hoca tarafından çıkarılan bu kitap, matematiği sıfır olan, temel atmak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Kitabın tamamı video çözümlüdür.


Şenol Hoca Sınav İkizi TYT Matematik Soru Bankası

Şenol Hoca Sınav İkizi TYT Matematik Soru Bankası

Yine Şenol Hoca tarafından çıkarılan bu kitap o kadar da kolay seviye bir kitap değildir. Kitabın içinde yeni başlayan öğrencileri zorlayacak seviye de sorular da bulunmaktadır. Ancak orta seviyede önerdiğimiz kitaplardaki sorulardan biraz daha kolay sorular barındırdığı bu seviyeye eklemek istedik. İçinde kaliteli ve sınav benzeri sorular bulunan bu kitabı alabilirsiniz. Ancak matematik dersine yeni başlıyorsanız, diğer kitapları tercih edebilirsiniz.


Orta Seviye TYT Matematik Kitap Önerileri

Matematik temelinize güveniyorsanız, bu temeli daha da sağlamlaştırmak istiyorsanız orta seviye matematik kitaplarını tercih edebilirsiniz. TYT matematik denemelerinde 10-15 civarında netler yapıyorsanız aşağıda bulunan orta seviye kitapları çözebilirsiniz. Eğer daha önce kolay seviye bir matematik kitabı bitirdiyseniz mutlaka alttaki orta seviye kaynaklardan biri çözmelisiniz.

Üç Dört Beş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Üç Dört Beş yayınlarının bu kitabı YKS sınavına girecek bütün öğrencilerin çözmesi gereken bir kitaptır. Eğer TYT sınavlarında çıkmış soruları incelediyseniz bu kitabı çözerken sanki sınavdaki soruları çözüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Çünkü Üç Dört Beş TYT Matematik Soru Bankası kitabı, ÖSYM’ye en yakın soru tarzları bulunduran kitaplardan biridir. Kitabın içinde her konudan önce klasik soruların bulunduğu testler vardır. Daha sonra ÖSYM tarzı sorular başlığı altında ÖSYM tipi sorular bulunur. Konunun son testleri ise Üç Dört Beş’in zorlayıcı orijinal soruları bulunmaktadır. Kitabın tamamı video çözümlüdür.


Benim Hocam TYT Matematik Soru Bankası

Benim Hocam TYT Matematik Soru Bankası

Benim Hocam yayınları tarafından çıkarılan bu kitap YouTube’daki konu anlatım videolarından da tanıdığınız İlyas Güneş tarafından yazılmıştır. Kitap içinde yeni nesil sorular bulunmaktadır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. ÖSYM zorluk seviyesinde hazırlanmıştır.


Metin Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Metin Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Metin yayınları, pek adı bilinmese de yeni nesil sorularla birlikte piyasada üst sıraları hak eden bir kitap çıkarmıştır. Kitap içindeki öğretici sorular ve ÖSYM tarzı sorular ile başarılı bir orta seviye tyt matematik kaynağı olmuştur. Kitabın tamamı video çözümlüdür.


Limit Yayınları Avantaj TYT Matematik Soru Bankası + Geometri

Limit Yayınları Avantaj TYT Matematik Soru Bankası

Limit yayınlarının çıkarmış olduğu Avantaj TYT Matematik Soru Bankası kitabının diğer kitaplardan ayrılan bir özelliği vardır. Genel olarak tyt matematik kitaplarında geometri soruları bulunmaz ancak Limit yayınları öğrencileri düşünerek geometri sorularını da eklemiş. Kitabın içinde bol miktarda ÖSYM tarzı yeni nesil sorular bulunmaktadır. Orta seviye için tercih edilebilir ve kaynaktır. Kitabın tamamı video çözümlüdür.


Zor Seviye TYT Matematik Kitap Önerileri

Zor seviye matematik kitapları, matematik testinde yüksek netler yani 30 net ve üzeri hedefleyen öğrenciler için çözülmesi gereken kitaplardır. Bu kitaplardaki sorular öğrencileri gerçekten zorlamaktadır. Orta seviye bir kaynak çözmeden zor seviye bir kitaba geçmenizi önermiyoruz. Tabii eğer netleriniz zaten yüksek ise zor seviye kaynak ile başlayabilirsiniz. Ama yine de orta seviye kaynaklardan hiç olmazsa Üç Dört Beş TYT Matematik Soru Bankası kitabını çözmenizi tavsiye ederiz.

Karekök Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Karekök Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Yılların efsanesi Karekök yayınları tarafından çıkarılan bu kitap, uzun yıllardır en iyi matematik kitabı olarak başarısını korumuştur. Tabii şu anda Karekök yayınlarının matematik kitabına rakip olabilecek birçok kitap var ancak matematik testinde iddialı olan üniversite adayları için tercih edilebilir bir kitap olmaya devam eder. İçindeki sorular gerçekten zorlayıcı seviyededir. Her konunun sonuna ÖSYM tarzı soruları da eklenerek kendini yeni sınav sistemine hazırlamıştır.


Acil Yayınları TYT Acil Matematik Soru Bankası

Acil Yayınları TYT Acil Matematik Soru Bankası

Acil yayınlarının piyasaya sürdüğü TYT Acil Matematik soru bankası kitabı hem yeni nesil ve ÖSYM tarzı hem de zorlayıcı sorularıyla karşımıza geliyor. Kitap içinde birçok soru tipi bulunmaktadır. Bu kitabı çözerek yüksek netlere çıkabilirsiniz. Kitabın tamamı video çözümlüdür.


Bilgi Sarmal Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Bilgi Sarmal yayınları, başarılı kitaplarıyla ÖSYM tarzı ve zorlayıcı sorularıyla karşımıza geliyor. Matematik testinde yüksek netler hedefleyen öğrenciler tarafından çözülmesi gereken kitaplardan bir tanesidir. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Bilgi Sarmal Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümünü izleyebilirsiniz.


3D Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

3D Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

3D yayınlarına ait TYT matematik soru bankası kitabı da zorlayıcı bir kitaptır. Ancak için daha çoğunlukla orta seviye sorular da bulunmaktadır. Fakat orta seviye kitaplardan biraz daha zor sorulara sahip olduğu için bu kitabı da zor seviye kitap önerileri listesine dahil ettik. Kitabın tamamı video çözümlüdür. ÖSYM tarzı ve yeni nesil sorularıyla karşımıza gelmektedir.

YKS – TYT Çalışma Programı

2022 TYT Matematik Kitap Önerileri konusunda aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı