Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Matematik Deneme Önerileri

Sizler için 2022 TYT Matematik Deneme Önerileri listesi oluşturduk. 2022 YKS sınavı için güncel olarak hazırladığımız bu denemeleri çözerek ilerlemenizi görebilirsiniz.

Matematik dersi birçok öğrencinin zorlandığı bir derstir. Matematik dersini iyi anlıyorsanız bile başarılı olmak çok fazla soru tipi görmeniz gerekmektedir. Özellikle TYT oturumunda sorulan matematik soru tipleri sonsuz sayıdadır. Bu nedenle ne kadar çok matematik denemesi çözerseniz sınava da o kadar hazır şekilde girmiş olursunuz. Sürekli olarak matematik denemesi çözmeyi ihmal etmeyin.

Matematik denemesi çözmek için konularınızın bitmesini beklemeyin. Hiç matematik çalışmamış olsanız bile deneme çözebilirsiniz. Bu sayede hangi seviyede olduğunuzu görebilir ve ona göre çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Yeni bir konu bitirdikçe veya haftada bir kez ya da kendinizi uygun düzenlediğiniz bir deneme çözme planıyla bunu yapabilirsiniz.

Matematik denemelerinde 15 neti gördüğünüz anda her hafta düzenli olarak matematik denemesi çözmenizi tavsiye ederiz. Bunun sebebini açıklayacak olursak, matematik testinin büyük bir kısmını problemler oluşturuyor. Geri kalan konular ise hikayeleştirme yapılarak soruluyor. Bir soru birden fazla şekilde hikayeleştirme yaparak sorulabilir. Siz ne kadar çok deneme çözerseniz o kadar çok farklı soru tipi göreceksiniz. Farklı soru tipi demek sizin netlerinizde artış görmenizi sağlayacaktır.

Deneme çözdükten sonra mutlaka ve mutlaka çözemediğiniz, boş bıraktığınız, yanlış yaptığınız soruları çözebilen birine, arkadaşınıza ya da öğretmeninize çözdürün ve çözümünü öğrenin. Netleriniz çözemediğiniz soruları çözerek artacaktır. Yanlış yaptığınız ya da çözemediğiniz konuları belirleyerek o konulara tekrar çalışın.

Aşağıdaki butona tıklayarak genel TYT deneme önerileri ve branş deneme önerileri yazılarına ulaşabilirsiniz.

2022 TYT Deneme Önerileri

2022 TYT Matematik Deneme Önerileri

TYT Matematik Deneme Önerileri listesinde yer alan denemeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Üç Dört Beş Yayınları 12’li TYT Matematik Denemeleri

üç dört beş tyt matematik deneme

ÖSYM tarzına yakın ve sınavla aynı zorlukta bulunan soruları ile birçok öğrenci tarafından beğenilen ve tavsiye edilen bir denemedir. ÖSYM tarzında olmasıyla adeta gerçek sınavdaymış gibi hissederek çözebileceğiniz bir denemedir. Sınavdan önce kesinlikle çözülmesi gereken denemelerdendir. Aynı zamanda denemelerin tamamı video çözümlüdür. Üç Dört Beş Video Çözüm uygulamasını indirerek video çözümlere ulaşabilirsiniz. TYT Matematik Deneme Önerileri listemizde mutlaka çözmeniz gereken denemelerden biridir.


Arı Yayınları X Ray TYT Matematik Denemeleri

arı yayınları x ray tyt matematik deneme

Arı Yayınları tarafından piyasaya sürülen bu deneme kitabının diğer kitaplardan ayrılan çok önemli bir özelliği var. X Ray TYT Matematik Denemeleri kitabında her konu için ayrı denemeler var. Pek sık görülmeyen bir durum ancak oldukça akıllıca düşünülerek hazırlanmış. Tamamı temel kavramlar sorularında oluşan bir deneme, tamamı üslü sayılar sorularından oluşan bir deneme şeklinde her konu için ayrı deneme var. Konu denemelerinin sonunda karma denemeler de bulunmaktadır. Bu karma denemelerin içinde geometri soruları bulunmamaktadır. Kitabın tamamı video çözümlüdür.


Çözüm 3D Yayınları TYT Matematik Simülasyon Denemeleri

3d tyt matematik deneme

Çözüm 3D Yayınları’nın TYT Matematik Simülasyon Denemeleri ile matematik testindeki ilerlemenizi ölçebilirsiniz. ÖSYM tarzında ve yeni nesil sorularıyla karşımıza gelen bu kitapta 10 adet deneme bulunuyor. Denemelerin zorluk seviyeli şu şekilde belirlenmiş. 3 kolay, 4 orta, 3 zor seviye denemeden oluşuyor. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. TYT Matematik Deneme Önerileri listemizde yer almaktadır.


Bilgi Sarmal TYT Matematik Branş Denemeleri

bilgi sarmal tyt matematik deneme

Bilgi Sarmal son zamanlarda adından fazlasıyla söz ettiren bir yayın olmuştur. TYT Matematik Branş Denemeleri kitabında da aynı şekilde başarısını konuşturmuştur. YKS sınavında güncel kazanımlara göre hazırlanmış, ÖSYM tarzı sorular bulunduran bir kitaptır. Kitapta 15 matematik denemesi bulunmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


Hız Ve Renk Yayınları TYT Matematik Denemeleri

hız ve renk tyt matematik deneme

Hız ve Renk Yayınları’nın TYT Matematik Denemeleri kitabında toplam 12 deneme bulunmaktadır. ÖSYM tarzı yeni nesil sorularla hazırlanan bu denemenin içinde kazanım analiz tablosu bulunmaktadır. Bu tablo sayesinde denemelerdeki ilerlemelerinizi analiz edebilirsiniz. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


Acil Yayınları TYT Acil Matematik Rejenerasyon Denemeleri

acil tyt matematik deneme

Acil Matematik kitabıyla da tanıdığınız Acil Yayınları’nın Matematik denemeleridir. Rejenarasyon Denemeleri ismiyle piyasaya sürülen bu kitapta 12 deneme bulunmaktadır. Denemelerdeki sorular genel olarak orta ve ortanın bir tık üstü zorluktadır. Yani hemen hemen ÖSYM sınavlarındaki zorluk da sorular bulunmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. TYT Matematik Deneme Önerileri listemizde yer almaktadır.


Endemik Yayınları TYT Matematik Denemeleri

endemik tyt matematik deneme

Endemik Yayınları tarafından piyasaya sürülen bu kitap orta ve zor seviye soruları bulunmaktadır. ÖSYM tarzı hazırlanan sorulardan oluşan toplam 12 deneme bulunmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Derece isteyen öğrencilerin çözmesi gereken denemelerdendir.

TYT Matematik Deneme Önerileri listemizi nasıl bulduğunuzu yorumlara yazmanızı rica ediyoruz. Siz de çözdüğünüz denemeleri önermek istiyorsanız aşağıda yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı