Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Kimya Kitap Önerileri

2022 TYT Kimya Kitap Önerileri, 2022 TYT Kimya Kaynak Önerileri için kolay, orta ve zor seviyelerden YKS Kimya Soru Bankası Önerileri listesi oluşturduk.

Piyasada en çok satılan, daha önceden çözen kişiler tarafından en çok tavsiye edilen TYT Kimya Kitaplarını bir araya getirdik ve sizin için TYT Kimya Kitap Önerileri 2022 listesini oluşturduk. Her kitap hakkında kısa açıklamalar yaparak kararınızı daha iyi vermeniz için sizi bilgilendirdik.

Ayt kimya kitap önerisi, Ayt kimya soru bankası önerileri için aşağıdaki önerilen yazıya tıklayabilirsiniz. TYT kimya kitap önerileri için yazıyı okumaya devam edin.

Önerilen Yazı: 2022 AYT Kimya Kitap Önerileri

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

2022 TYT Kimya Kitap Önerileri

Kitap önerilerini aşağıda kolay, orta ve zor seviyelere göre ayırdık. Bu sayede öğrenciler kitap alırken kendi seviyesine uygun kitap alabilecek. Her öğrencinin seviyesi aynı değildir. Bazı öğrenciler kimya dersinde başarılıyken bazı öğrenciler o kadar başarılı olmayabilir. Bu nedenle kendi seviyesinde bir kitap alarak daha üst seviyelere çıkmaya çalışmalıdır. Kendi seviyenizin çok altında ya da çok üstünde kitap almanızın size yararı değil zararı olur.

Kitap alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey kitabın güncel olup olmadığıdır. Çünkü sınav sisteminin değişmesiyle birlikte birçok kitap kendini yeni sınav sistemine göre yeniledi. Aralarında kendini hiç yenilemeyen ya da eksik yenileyen kitaplar da bulunuyor. Bu kitapları çözmeniz sizi biraz da olsa ilerletecektir fakat sınavlarda karşınıza çıkacak soruları çözmekte zorlanacaksınız. Size önerdiğimiz kitapların çoğu yeni nesil sorular denilen ÖSYM tarzı sorular barındırmaktadır. Siz de kitap alırken kitabın içinde yeni nesil sorular olup olmadığına dikkat ederek alın. Kitap alırken dikkat etmeniz gerekenleri bilmiyorsanız aşağıdaki butona tıklayarak yazımıza gidebilirsiniz.

TYT Kimya Kolay Seviye Kitap Önerileri

Kimya dersine yeni başladıysanız, hiçbir temeliniz yoksa, denemelerde kimya sorularını hiç yapamıyor ya da 1 – 2 soruyu işaretleyebiliyorsanız sizin için uygun seviye kitaplar bunlardır. Bu seviye kitapları çözüp kendinizi geliştirdikten sonra mutlaka orta seviye bir kaynak daha çözmenizi tavsiye ederiz.

Okyanus Yayınları 40 Seansta Kimya Soru Bankası

Okyanus Yayınları 40 Seansta Kimya Soru Bankası

Kimya konularını en temelden alarak kimya temelinizi atmayı hedefleyen bir kitaptır. Okyanus Yayınları’nın 40 Seansta Kimya kitabı hem soru bankası hem de konu anlatımlıdır. Testlerden önce konu anlatımları bulunur. Daha sonra kolaydan zora doğru giden testlerle öğrenciye konuyu pekiştirir. Kitap içinde bronz, gümüş, altın seviye testler bulunur. Bu testler sırasıyla zorluk seviyesini belirtir. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Uygulama mağazasından Okyanus Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


Karekök Yayınları Kimya Sıfır Soru Bankası

Karekök Yayınları Kimya Sıfır Soru Bankası

Karekök Yayınları’nın Sıfır serisi dersleri en basitten alarak öğrenciye temel attırmayı hedefler. Aynı şekilde Karekök Kimya Sıfır kitabı da temeli olmayan öğrencilerin çözebileceği kolay seviye bir kitaptır. Kitapta hem konu anlatımı hem de sorular bulunmaktadır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Karekök Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların çözüm videolarını izleyebilirsiniz. Bu kitap da TYT Kimya Kitap Önerileri listemiz arasında yer buluyor.


Antrenmanlarla Kimya Çözümlü ve Konu Anlatımlı

Antrenmanlarla Kimya Çözümlü ve Konu Anlatımlı

Antrenmanlarla Matematik kitabını duymuşsunuzdur. Aynı yayınevinin kimya dersi içinde bir kitabı bulunuyor. Samimi konu anlatımı ve kolay seviye sorularıyla kimya temeli hiç olmayanların çözebileceği kitaplardan biridir. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Uygulama mağazasından Antrenman Mobil uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz. Bu kitap da TYT Kimya Kitap Önerileri listemiz arasında yer buluyor.


TYT Kimya Orta Seviye Kitap Önerileri

Az çok bir kimya temelinizin olduğunu düşünüyorsanız ve bu temelinizi daha da sağlamlaştırmak istiyorsanız orta seviye bir kitap çözmek sizi daha ileriye taşıyacaktır.

Üç Dört Beş Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Üç Dört Beş yayınları tarafından hazırlanan bu kitap piyasadaki yeni nesil sınav sistemine tam uyumlu soru bankalarından bir tanesidir. Yeni nesil sınav sistemine göre kendini en iyi şekilde hazırlayan Üç Dört Beş yayınları, TYT Kimya Soru Bankası kitabında da aynı şekilde farkını ortaya koyuyor. Kitabı sadece orta seviye olarak değerlendirmek doğru değildir. Çünkü kitap içinde kolaydan zora doğru sıralanan konu testleri yer almaktadır. Kolay ve orta seviye soruların bulunduğu Kazanım Odaklı Sorular testlerinin yanında zorlayıcı soruların bulunduğu Orijinal Sorular testleri yer almaktadır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Üç Dört Beş Video Çözüm uygulamasını telefonunuza indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz. Böyle kaliteli bir kitap hazırlayan Üç Dört Beş yayınları TYT Kimya Kitap Önerileri listemizde yer alıyor.

Çap Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Çap Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Temeli olan öğrenciler için Çap Yayınları tarafından hazırlanan bu kitap orta seviye bir kitaptır. Yeni başlayan öğrenciler, temeli hiç olmayan öğrenciler için zorlayıcı soruları bulunmaktadır. Kimya dersinde temelinizi sağlamlaştırmak için çözebileceğiniz güzel ve kaliteli sorular bulunduran bir kitaptır. Tamamı video çözümlüdür. Uygulama mağazasından Çap Yayınları uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


Palme Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Palme Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Palme Yayınları , fen derslerinde kaliteli ve sınav ayarında kitaplar piyasaya süren bir yayınevidir. Bu başarısını Kimya dersinde de göstermiştir. TYT Kimya Soru Bankası, sınav seviyesinde soruları bulunmaktadır. Yeni sınav sisteminde daha çok kısa ve direkt bilgi soruları sorulmaktadır ancak bu kitapta uzun içerikli sorular bulunmaktadır. Bu kitabı tercih edecekseniz bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.


Yanıt Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Yanıt Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Yanıt Yayınları’nın TYT Kimya dersi için çıkarmış olduğu bu kitap yeni sınav sistemine göre kendini yenilemiş ve piyasaya bu şekilde sürülmüştür. Her seviyeden soru bulunduran bir kitaptır, ancak genellikle soruları orta seviyededir. Öğrendiklerini pekiştirmek isteyen öğrencilerin tercih edebileceği bir kitaptır. Bu kitap da TYT Kimya Kitap Önerileri listemiz arasında yer buluyor.


Paraf Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Paraf Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Bu kitap da aynı şekilde yeni sınav sistemindeki sorulara benzer şekilde sorularını güncellemiştir. TYT ayarında soruları bulunmaktadır. Orta seviye soruları bulunmaktadır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Uygulama mağazasından Paraf Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


TYT Kimya Zor Seviye Kitap Önerileri

Kimya dersinde kendinize gerçekten güveniyorsanız, denemelerde birkaç soru kaçırıyorsanız, konularda hızlı şekilde ilerleyip öğrendiklerinizi tam olarak oturtmayı hedefliyorsanız çözebileceğiniz zor seviye kitaplardır.

Bilgi Sarmal Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları tarafından çıkarılan bu kitapta kaliteli sorular bulunmaktadır. Zor seviye bir kitap olmasının nedeni içindeki sorular gerçekten orta ve zor sorulardır. Kolay soru pek fazla bulunmamaktadır. Bu kitabı almadan önce mutlaka içindeki soruları çözmeye çalışarak alın. Eğer çözerken çok zorlanırsanız orta seviye bir kitap almanızı tavsiye ederiz. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Çözemediğiniz soruları Bilgi Sarmal Video Çözüm uygulamasını indirerek video çözümleri izleyebilirsiniz. Bu kitap da TYT Kimya Kitap Önerileri listemiz arasında yer buluyor.


Aydın Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Aydın Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Aydın Yayınları da tıpkı Palme gibi fen derslerinde başarılı bir yayınevidir. Tek farkı Aydın Yayınları, sorularını tamamen yeni sınav sistemine göre yenilemiştir. Kitabın içinde yeni nesil ve sizi gerçekten zorlayacak sorular bulunmaktadır. Orta ve zor seviye bir kitaptır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Uygulama mağazasından video çözüm uygulamasını indirererek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz. Bu kitap da TYT Kimya Kitap Önerileri listemiz arasında yer buluyor.


YKS – TYT Çalışma Programı

2022 TYT Kimya Kitap Önerileri konusunda aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

2 Yorum

  1. Kitaplar gerçekten birbirinden kaliteli önerilerin devamının gelmesini istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı