Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Geometri Kitap Önerileri

2022 AYT Edebiyat Sosyal 1 Deneme Önerileri

2022 YKS öğrencileri için en iyi 2022 TYT Geometri Kitap Önerileri listesini sizler için hazırladık. Kolay, orta ve zor seviye TYT geometri kaynak önerileri yaptık.

Kitap önerilerimizi kolay, orta ve zor seviyelere göre ayırdık. Bu sayede siz öğrenciler kendi seviyenize göre kitaplar seçebileceksiniz. Kendi seviyenizin çok üstünde ya da çok altında kitaplar seçmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu şekilde bir seçim yaparsanız o kitapları almanızın size hiçbir yararı olmayacaktır.

TYT Geometri testi için kitap alırken dikkat etmeniz gereken bir konu ise kitabın içinde Yeni Nesil Sorular bulunup bulunmamasıdır. Yeni sınav sistemi ile birlikte artık öğrencilere sorular hikayeleştirilerek sorulmaktadır. Bu nedenle eski tip soruların yanında mutlaka yeni nesil sorular bulunan kitaplar çözülmelidir.

Önerilen Yazı: 2022 TYT Matematik Kitap Önerileri

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

TYT Geometri Kitap Önerileri

TYT Matematik testinin içinde 10-12 adet Geometri sorusu sorulmaktadır. Geometri çözülmediği takdirde oldukça büyük bir net düşüşü yaşanabilir. TYT oturumunda gelen geometri soruları çok fazla zor olmayan sorulardır. TYT için geometriye çalıştıktan sonra AYT oturumundaki geometrinin temelini de büyük ölçüde atmış olursunuz. Ancak TYT oturumundaki geometri soruları çalışırken yeni nesil sorular çözmeyi unutmayın.

Kolay Seviye TYT Geometri Kitap Önerileri

Geometri’ye yeni başladıysanız ilk olarak kolay seviye kaynakları çözmenizi tavsiye ederiz. Kendi seviyenizin üstünde kaynakları çözmeye çalışırsanız, soruları çözerken zorlanır -belki çözemez- ve motivasyon düşüklüğüne neden olursunuz. Bu nedenle seviyenizin ne çok altına ne de çok üstüne çıkmamaya çalışın.

Antrenmanlarla Geometri Soru Bankası

Antrenmanlarla Geometri Soru Bankası

Antrenmanlarla Matematik kitaplarını duymuşsunuzdur. En temelden alarak bol pratik yaptırarak konuları, formülleri kavramanıza yardımcı olmaktadır. Yeni başlayanlar ve temel atmak isteyenler için çözülebilir bir kaynaktır. Yeni nesil soru bulunmadığı için üstüne kesinlikle bir kaynak daha çözmenizi tavsiye ediyoruz.


Okyanus 40 Seansta Geometri Soru Bankası

Okyanus 40 Seansta Geometri Soru Bankası

Bir önceki kaynağa göre daha iyi bir tasarımda bulunan Okyanus Yayınları 40 Seansta Geometri kitabı yeni başlayan kişiler seviyesinde bir kitaptır. Konu başlarında bulunan konu anlatımlarıyla önce öğrenci konuya hakim yapılır, daha sonra pratik yaparak konuyu pekiştirmesi amaçlanır.


Orta Seviye TYT Geometri Kitap  Önerileri

Konuları yavaş yavaş öğrenmeye başladıktan sonra biraz daha zor sorularla kendinizi test etmek istiyorsanız orta seviye kaynaklarla kendinizi deneyebilirsiniz.

Karekök Yayınları Geometri Sıfır Soru Bankası

Karekök Yayınları Geometri Sıfır Soru Bankası

Her ne kadar “Sıfır” kitabı olsa da içindeki sorular yeni başlayan kişileri zorlayabilir. Yeni başlayanlar çözebilir mi, tabii ki çözebilir. Ancak çözerken biraz zorluk çekebilir. Her soru tipi için ayrı konu anlatımı içeren bu kitapta geometri bilgilerinizi geliştirebilirsiniz. Yeni nesil sorular bulunmadığı için bu kaynağın üstüne muhakkak yeni nesil sorular içeren kitap çözmelisiniz.


Endemik Yayınları Geometri Soru Bankası

Endemik Yayınları Geometri Soru Bankası

Endemik yayınları tarafından piyasaya sürülen bu kitap geometri çözmek isteyen öğrenciler mutlaka tercih etmesi gereken kitaplardan bir tanesidir. Kitaptaki soruların tamamı yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. ÖSYM’nin son yıllarda sorduğu geometri sorularının tamamı yeni tarz sorulardan oluşmaktadır. Endemik yayınları bu değişimi göz önünde bulundurarak harika bir kitap hazırlamıştır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Endemik Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların çözüm videolarını izleyebilirsiniz.


3D Yayınları Geometri Soru Bankası

3D Yayınları Geometri Soru Bankası

3D yayınları tarafından hazırlanan bu kitap hem klasik sorularla öğrenciye geometri formüllerini pratik yaparak öğretiyor hem de yeni nesil sorularla sınavda çıkabilecek soruları çözmesini sağlıyor. ÖSYM’nin yeni nesil sorularına uygun şekilde hazırlanmış bu soru bankasının tamamı video çözümlüdür. 3D Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.

Zor Seviye TYT Geometri Kitap Önerileri

Geometri konusunda kendinize gerçekten güveniyorsanız ve 10-11 geometri sorusundan 7-8 ve hatta full çekmeyi hedefliyorsanız çözebileceğiniz kitapları sizler için önerdik.

Karekök Yayınları Geometri Soru Bankası

Karekök Yayınları Geometri Soru Bankası

Yılların efsanesi olarak bilinen Karekök Yayınları’nın soru bankası yeni sınav sistemi ile birlikte yenilenmiştir. Testlerin sonuna “rutin olmayan sorular” başlığı altında yeni nesil sorular eklenmiştir. Böylece yeni sınav sistemini uygun hale getirilmiştir. Her sorunun video çözümü bulunması da kitabın bir başka artısıdır.


Acil Yayınları Geometri Soru Bankası

Acil Yayınları Geometri Soru Bankası

Gerçek anlamda zor bir kitap olan Acil Yayınları Geometri Soru Bankası derece isteyen öğrencilerin mutlaka çözmeleri gereken bir kitaptır. İçindeki bol soru çeşitliliği ile geometri sorularından soru kaçırmanızı tamamen ortadan kaldıracaktır.

YKS – TYT Çalışma Programı

2022 TYT Geometri Kitap Önerileri konusunda aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı