Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Fizik Kitap Önerileri

2022 YKS öğrencileri için en iyi 2022 TYT Fizik Kitap Önerileri listesini sizler için hazırladık. Kolay, orta ve zor seviye TYT Fizik kaynak önerileri yaptık.

Kitap önerilerimizi kolay, orta ve zor seviyelere göre ayırdık. Bu sayede siz öğrenciler kendi seviyenize göre kitaplar seçebileceksiniz. Kendi seviyenizin çok üstünde ya da çok altında kitaplar seçmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu şekilde bir seçim yaparsanız o kitapları almanızın size hiçbir yararı olmayacaktır.

Değerli öğrenciler sizler için TYT Fizik konu anlatımlı kitap önerileri de yazımıza ekledik. Yazının sonunda bulabilirsiniz.

TYT Fizik testi için kitap alırken dikkat etmeniz gereken bir konu ise kitabın içinde Yeni Nesil Sorular bulunup bulunmamasıdır. Yeni sınav sistemi ile birlikte artık öğrencilere sorular hikayeleştirilerek sorulmaktadır. Bu nedenle eski tip soruların yanında mutlaka yeni nesil sorular bulunan kitaplar çözülmelidir.

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız TYT Fizik Kolay Seviye Kitap Önerileri

Yeni başlayanlar için uygun seviye kitaplardır. Seviyenizin üstünde bir kitapla başlamanız size yardımcı olmayacaktır.

Okyanus Yayınları 40 Seansta TYT Fizik Soru Bankası

Okyanus Yayınları 40 Seansta TYT Fizik Soru Bankası

Temelden alarak sizi konulara hazırlayan bu kitap hem soru bankası hem de konu anlatımlı olarak düşünebilirsiniz. Her konu başında konu hakkında bilgiler veren sayfalar ve daha sonra seviye seviye zorluğu artan sorular bulunmaktadır. TYT Fizik Kitap Önerileri listemizde yeni başlayan için önerdiğimiz kolay seviye bir kitaptır.


Yayın Denizi Sıfırdan Başlayanlara TYT Aktif Fizik Soru Bankası

Yayın Denizi Sıfırdan Başlayanlara TYT Aktif Fizik Soru Bankası

Temel düzeyde olan bu kitapta basit ve işlem ağırlıklı sorulara yer verilmiştir. Başlangıç düzeyinde olduğu için yorum sorularına geçmeden işlem yeteneğini geliştiriyor. Çok fazla soru çeşitliliği bulunmasa da kendinizi pekiştirebileceğiniz bir kaynaktır.


TYT Fizik Orta Seviye Kitap Önerileri

Temelinin olduğunuzu düşünüyorsanız ya da temelinizi kuvvetlendirmek istiyorsanız orta seviye kaynakları çözmeye başlayabilirsiniz. Yeni sınav sisteminde yorum soruları bulunduğu için işlemli soruların yanında yorum sorularını çözmeyi unutmayın.


Üç Dört Beş Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

Üç Dört Beş yayınları tarafından hazırlanan bu kitap TYT Fizik için çözmeniz gereken bir kitaptır. Fizik dersinde size konuları kolaydan zor seviyeye doğru sorularla öğretmeyi hedefler. Aynı zamanda kitap içinde bulunan ÖSYM tarzı sorular ile size sınava yönelik sorular da sorar. Böylece konuyu öğrendikten ve sorularla pekiştirdikten sonra sınavda karşınıza nasıl çıkacağı ve soruyla karşılaştığınızda ne yapacağınız konusunda sizi bilgilendirir. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Uygulama mağazalarından Üç Dört Beş Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini inceleyebilirsiniz.


MF Kazanım Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

MF Kazanım Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

Yeni sınav sistemine uygun olarak ağırlıklı şekilde yorum sorularına yer verilmiştir. Başlangıç seviyesi için uygun bir kitap değildir. Temeline güvenen ya da temelini kuvvetlendirmek isteyen kişilerin çözebileceği orta seviye bir kitaptır. ÖSYM tarzı sorular görmek isteyenler için uygun bir kitaptır. TYT Fizik Kitap Önerileri listemizde yer almaktadır.


Hız ve Renk Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

Kitap içinde hem kolay seviye, hem orta seviye sorular bulunmaktadır. Yeni sınav sistemine uygun olarak hazırlanmış yorum soruları da mevcuttur. Kademeli olan soruların zorluğu artarak ilerlemektedir. Başlangıç için uygun bir kaynak değildir fakat temelini kuvvetlendirmek isteyenler için iyi bir kaynaktır. ÖSYM tarzı sorular ile kendinizi sınava hazırlayabilirsiniz.

TYT Fizik Zor Seviye Kitap Önerileri

Bu seviye kitaplar gerçekten sizi zorlayabilecek kitaplardır. Eğer fizik dersinde kendinize güvenmiyorsanız orta seviye ya da kolay seviye kitaplar almanızı öneririz. Kendi seviyenizin üstüne olan bir kitabı almanız sizi geliştirmeyecektir.


Palme Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

Palme Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

Orta ve üst seviye için öğretici sorular bulunduran bir kaynaktır. Temeli olan öğrencilerin temelini kuvvetlendirmek için çözebilecekleri bir kitaptır. Konuyu tam olarak pekiştirmek için çözülebilecek bir kitaptır. ÖSYM’nin yeni nesil sorularına göre kendini pek güncelleyememiş olsa da yine de size Fizik dersini öğretecek bir kitaptır. TYT Fizik Kitap Önerileri listemizde zor seviye kitap olarak bulunmaktadır.


Bilgi Sarmal TYT Fizik Soru Bankası

Bilgi Sarmal TYT Fizik Soru Bankası

Zor seviye sorular çözmek isteyen öğrenciler için uygun bir kitaptır. Kitabın seviyesi orta ve üst seviyedir. Başlangıç seviye öğrenciler için tavsiye etmiyoruz. Bu kitapta işlem yaparak çözülecek sorulara daha fazla yer verilmiştir. Bu kaynağı kullanarak çalışan öğrenciler yorum ağırlıklı sorular da çözmesini tavsiye ederiz. Çünkü yeni nesil sınav sorularında ÖSYM, birinci oturumda daha çok yorum tarzı sorular sormaktadır.


Yayın Denizi Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

Yayın Denizi Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

Yayın Denizi yayınları tarafından hazırlanan bu kitap yeni sınav sistemiyle uyumlu yeni nesil sorular ile tam uyumlu bir TYT Fizik soru bankası kitabıdır. Kitap içindeki sorular orta ve üst seviye zorlukta hazırlanmıştır. Bu nedenle başlangıç seviyedeki öğrenciler için tavsiye etmemekteyiz. Ancak fizik testinde soru kaçırmak istemeyen ve kendini zorlamak isteyen öğrencilerin çözebileceği bir kitaptır.

TYT Fizik Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

Kitap açıklamalar çok kısa sürede eklenecektir. Siz bir an önce öğrenin diye sadece isimlerini yazdık.

  • Benim Hocam TYT Fizik Video Ders Notları
  • Palme Yayınları TYT Fizik Konu Anlatımlı
  • Okyanus Yayınları TYT Fizik Konu Anlatımı

YKS – TYT Çalışma Programı için tıklayınız

TYT Fizik Kitap Önerileri konusunda aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

2 Yorum

    1. Kitap açıklamalarında kitaplarda konu anlatımı olup olmadığı verilmiştir. Yine de sizin için birkaç tane konu anlatımlı kitap ekledik. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı