Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Deneme Önerileri

2022 TYT Deneme Önerileri YKS için doğru yerdesiniz. En iyi TYT deneme önerileri listesini sizler için hazırladık.

Aşağıda önerdiğimiz her deneme için kısa bilgilendirmeler yaparak seçim yaparken doğru kararı vermenizi sağlamaya çalıştık.

TYT Branş Denemeleri Önerileri listesini aşağıda görebilirsiniz. Branş denemelerinin altında ise TYT deneme önerileri 2022 listesini bulabilirsiniz.

TYT Branş Denemeleri Önerileri

Alttaki butonlara tıklayarak sadece tek dersin bulunduğu branş denemelerine ulaşabilirsiniz. Fen bilimleri, matematik, sosyal bilimler ve tyt türkçe deneme önerileri 2022 yazılarını sizler için hazırladık.

TYT TÜRKÇE DENEME ÖNERİLERİTYT SOSYAL BİLİMLER DENEME ÖNERİLERİTYT MATEMATİK DENEME ÖNERİLERİTYT FEN BİLİMLERİ DENEME ÖNERİLERİ

2022 TYT Deneme Önerileri – Genel Deneme Önerileri

2022 TYT Deneme Önerileri listesini bu bölümde bulabilirsiniz. Her deneme için kısa açıklamalarda bulunduk. Böylece alacağınız denemeye karar verirken doğru seçim yapabilirsiniz.
11. sınıf deneme önerileri için ise EBA TYT AYT Deneme PDF dosyalarını aşağıdaki önerilen yazıya tıklayarak indirebilirsiniz.
Önerilen Yazı: EBA TYT-AYT Deneme PDF

Daha önce bu denemeleri çözdüyseniz sayfanın en alt kısmındaki yorumlar bölümünden görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Denemeler hakkında sorularınız varsa sayfanın aşağısında bulunan yorumlar bölümünden sorabilirsiniz. Daha fazla 2022 TYT Deneme Önerileri için öğrencilerin yorumları dikkate alınacaktır.

AYT Deneme Önerileri için alttaki butona tıklayınız.

AYT Deneme Önerileri
Üç Dört Beş 6’lı TYT Denemeleri ( 345 TYT Deneme )

üçdörtbeş tyt deneme

Üç Dört Beş yayınları tarafından çıkarılan bu kitabın için 6 TYT denemesi bulunmaktadır. YKS sınavına girecek öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken deneme kitaplarından biridir. Üç Dört Beş yayınlarının hazırladığı bu denemedeki sorular ÖSYM tarzında ve sınav ayarındadır. Denemeler ortalama olarak ÖSYM sınavlarıyla aynı zorlukta olsa da kendi içinde kolay, orta ve zor seviye olarak ayrılmıştır.
Denemelerin Matematik ve Fen Bilimleri testleri video çözümlüdür. Üç Dört Beş Video Çözüm uygulamasını indirerek erişebilirsiniz. 2022 TYT Deneme Önerileri listemizde yer almaktadır.

Altın Karma TYT 10 Deneme Seti

altın karma tyt deneme

Altın Karma’nın çıkarmış olduğu bu deneme setinin şöyle bir özelliği bulunmaktadır. Kitap içinde toplam 10 deneme bulunmaktadır ve denemelerin hepsi farklı yayınlara aittir. Birey, Limit, Okyanus, Özdebir, Fen Bilimleri, Sınav, FDD, Kavram, Açı ve Muba Yayınları’nın denemelerinden oluşmaktadır. ÖSYM tarzı yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


Karekök Yayınları TYT 12’li Deneme Seti

karekök tyt deneme

Karekök yayınları yıllardır üniversite hazırlık kitaplarında ismini hep zirvelerde tutmayı başarıyor. TYT için çıkardığı deneme kitabında 12 adet TYT denemesi bulunuyor. Zor olmasıyla bilinen Karekök bu deneme kitabında da orta ve zor seviye denemeler hazırlamıştır.
Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Karekök Video Çözüm uygulaması ile video çözümleri izleyebilirsiniz. Bu kitap da 2022 TYT Deneme Önerileri listemizde yer alıyor.

Limit TYT 4’lü Avantaj Deneme Sınavları

limit tyt deneme

Avantaj Deneme Sınavları ismiyle piyasaya sürülen bu kitap Limit Yayınları’nın denemeleridir. ÖSYM tarzı ve sınav formatında hazırlanan bu denemeleri çözebilirsiniz. Denemeler video çözümlüdür. Limit Video Çözüm uygulamasını indirerek soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


3D Yayınları TYT 5’li Denemeleri

3d tyt deneme

ÖSYM tarzı ve sınav formatında sorulardan oluşan TYT 5’li Deneme kitabı, 3D Yayınları sayesinde karşımıza geliyor. 2022 TYT deneme önerileri listemizde yer alan bu denemenin bir diğer avantajı da tamamının video çözümlü olmasıdır. Genel olarak orta seviye denemelerden oluşmaktadır.


 Bilgi Sarmal Frekans 4’lü TYT Denemeleri

bilgi sarmal tyt deneme

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Bilgi Sarmal yayınları tarafından hazırlanan bu denemede listemizde yer alıyor. Frekans TYT Denemeleri adıyla piyasaya sürülen bu kitabın için 4 adet TYT denemesi bulunuyor. Zorluk seviyesi bakımından orta seviye gibi gözükse de ÖSYM sınavları ile aynı zorluk seviyesine sahiptir.
Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Bilgi Sarmal Video Çözüm uygulamasını indirerek çözümlere ulaşabilirsiniz. Bu kitap da 2022 TYT Deneme Önerileri listemizde kendine yer bulmuştur.

Hocalara Geldik TYT Konsantrasyon Denemeleri

Hocalara Geldik TYT Konsantrasyon Denemeleri

Hocalara Geldik ekibinin çıkardığı TYT Konsantrasyon Denemeleri kitabı içinde 5 deneme bulunuyor. Denemeler sırasıyla kolaydan zor seviyeye doğru ilerlemektedir. Genel olarak bakıldığında ortalama bir zorlukta denebilir.
Kolay denemenin içinde sizi zorlayacak sorular bulunuyor. Zor denemenin içinde de herkesin yapabileceği sorular bulunuyor. Bu şekilde ÖSYM ile aynı zorlukta denilebilir. Denemelerdeki sorular ÖSYM mantığına ve yeni nesil sorulara uyumlu şekilde hazırlanmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.

Sonuç Derece TYT Deneme 5’li

sonuç tyt deneme

Sonuç Derece Yayınları tarafından hazırlanan bu TYT denemesi sınav tarzında kaliteli sorular bulundurmaktadır. Öğrencilerin yorumlarına göre Sonuç yayınlarının denemelerindeki sorular zor seviyedir. Kendinizi zorlamak, biraz da zor sorular çözerek denemek istiyorsanız tavsiye edebileceğimiz bir deneme kitabıdır. Denemenin tamamı video çözümlüdür. Sonuç Video Çözüm uygulamasını indirerek denemenin video çözümlerine ulaşabilirsiniz.


Yanıt Yayınları 4’lü TYT Denemeleri

yanıt tyt deneme

Yanıt Yayınları tarafından çıkarılan bu deneme yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Bu kitabın içinde 4 adet deneme bulunmaktadır ve genel olarak konuşmak gerekirse orta ve ortanın bir tık altında zorlukta sorulardan oluşmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Gerekli uygulamayı indirerek video çözümlerine ulaşabilirsiniz. Bu denemede 2022 TYT Deneme Önerileri yazımızda yer almaktadır.


Tonguç Akademi TYT Motivasyon Denemeleri

tonguç tyt deneme

Tonguç Akademi’nin hazırladığı bu deneme kitabı, genel olarak kolay seviye bir deneme olarak karşımıza çıkıyor. Sorular ÖSYM tarzında ve sınav formatında tamamı yeni nesil olacak şekilde hazırlanmıştır. Denemedeki soruların tamamı video çözümlüdür. Video çözümlere ulaşmak için Tonguç Akademi’nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 11. sınıf deneme önerileri arayan öğrenciler bu denemeleri çözerek başlangıç yapabilirler.


Limit Yayınları TYT Kronometre Denemeleri

Limit Yayınları TYT Kronometre Denemeleri

Limit Yayınları tarafından hazırlanmış bu deneme kitabının için 5 adet TYT denemesi bulunmaktadır. Limit yayınları, Kronometre serisinde bu kitapları çözen öğrencilere süre kontrolünü, zaman yönetimini doğru ve başarılı yapmalarını öğretmeyi hedeflemektedir. Kitap içinde bulunan her denemede öğretmenler tarafından belirlenen ve o denemenin çözülmesi gereken ortalama süre verilmektedir. Siz de denemeyi çözerken bu sürenin altında çözerseniz hızlı olduğunuzu, sürenin üstündeyseniz ise biraz daha hızlanmanız gerektiğini fark edeceksiniz.


Bilgi Sarmal Yayınları TYT Pusula Denemeleri

Bilgi Sarmal Yayınları TYT Pusula Denemeleri

Orta seviyenin biraz altında bir denemedir. Başlangıç için uygun bir denemedir. 60 ve üstü net yapan öğrencilerin çözmesini tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu deneme o seviyedeki öğrencilere basit gelecektir. Kendi seviyenizde bir deneme çözmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Genel olarak orta seviyenin altında sorularla donatılmıştır. Yeni nesil sorulara pek fazla rastlanılmamaktadır. Orta ve üst seviye için tavsiye etmemekteyiz. Başlangıç seviye öğrenciler için 2022 TYT deneme önerileri listemizde yer almaktadır.


Deneme çözmek hakkında sık sorulan sorular

Yukarıda 2022 TYT Deneme Önerileri listesini bulabilirsiniz. Bu bölümde ise denemeler hakkında öğrencilerin merak ettiği neden deneme çözmeliyim, hangi denemeleri çözmeliyiz, deneme çözmezsek ne olur gibi soruların cevabını verdik.

Neden deneme çözmeliyim?

Üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenci mutlaka ve mutlaka deneme çözmelidir. Deneme çözmeden üniversite sınavında başarı elde etmek oldukça zordur. Deneme çözmek, size daha kolay sınav kazandıracaktır. Deneme çözmek adeta sınavın bir provasıdır. Aslında sınavda bir deneme gibidir. Bu yüzden deneme çözmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

Deneme çözmenin faydaları nelerdir?

Deneme çözmek sizi gerçek sınavda nasıl bir ortam ile karşılacağınıza hazırlar. Deneme çözerek konu eksiklerinizi belirleyebilir ve bu konuları tekrar edebilirsiniz. Deneme çözerek hangi testte daha fazla süre kaybediyorsunuz, hangi derste daha hızlı olmaya ihtiyacınız var belirleyebilirsiniz. Böylece birçok öğrencinin sorun yaşadığı TYT süre sıkıntısını çözebilirsiniz. Deneme çözerek sınavda testleri hangi sırayla çözeceğinizi planlayabilirsiniz. TYT oturumu 135 dakikadan oluşuyor ve siz bu süre boyunca yerinizden hiç kalkamıyorsunuz. Deneme çözerek 135 dakika gibi uzun bir süre hiç kalkmadan soru çözmenin ne olduğuna kendinizi alıştırabilirsiniz.

Önerilen Yazı: TYT Süre Sıkıntısı – TYT Zaman Yönetimi

Deneme çözmezsem ne olur?

Deneme çözmezseniz konu eksiklerini, hangi konuyu tekrar etmeniz gerektiğini belirleyemezsiniz. Bir konuyu tam olarak bitirmemiş olabilirsiniz, deneme çözmediğiniz için bunun farkına varamazsınız. Deneme çözmezseniz hangi testte ne kadar süre kaybettiğinizi, hangi testi çözerken daha hızlı olmanız gerektiğinin farkına varamazsınız. Bu nedenle gerçek sınava girdiğinizde belki de çözebileceğiniz, net sayınızı arttıracak birçok kolay soruyu süreniz yetmediği için göremeyecek ve çözemeyeceksiniz. Deneme çözmezseniz gerçek sınava girdiğinizde 135 dakika gibi uzun süre hiç kalkmadan test başında oturduğunuzda sıkılacak ve çözebileceğiniz basit soruları dikkat hatası veya odaklanma sorunu yüzünden çözmekte zorlanacaksınız. Bu nedenle deneme çözmek sınava hazırlanan bir öğrencinin olmazsa olmazı olmalıdır.

Genel deneme ve branş denemesi arasında ne fark vardır? Hangisini çözmeliyim?

Genel deneme bütün dersleri kapsamaktadır. Yani genel TYT denemesinde Türkçe, Matematik, Sosyal ve Fen testlerinin hepsi bulunmaktadır. Ancak TYT Matematik branş denemesinde sadece matematik soruları bulunmaktadır.

Genel denemeyi de branş denemesini de çözmelisiniz. Örneğin Türkçe dersinin konularını bitirdiniz ve kendinizi test etmek istiyorsunuz. Bunun için Türkçe branş denemesi çözebilirsiniz. Tabii branş denemesi çözerek ilerlerken genel deneme çözmeyi unutmayın. Konularda ilerlemeye başladıkça hatta mümkün oldukça her hafta bir ya da iki genel deneme çözmelisiniz.

Hangi denemeleri çözmeliyim?

Aşağıda hangi denemeleri çözebileceğiniz hakkında hem genel hem de branş denemesi önerileri yaptık. Ancak internette satışı olmayan bazı Türkiye geneli denemeler olmaktadır. ÖZDEBİR, TÖDER gibi Türkiye geneli yapılan denemelere girmelisiniz. Denemenin ismi önemli değil, Türkiye geneli olması sizi hangi sıralamada olduğunuzu gösterecektir. Bunun için etrafınızdaki dershaneler, eğitim kurumlarına başvurarak bu denemelere girmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun yanında yukarıda önerdiğimiz denemeleri de çözebilirsiniz.

Yayınevlerinin denemelerinin yanında MEB’in desteklediği EBA platformu üzerindeki denemeleri de çözebilirsiniz.

Deneme nasıl çözülür?

Deneme çözerken mutlaka sessiz bir ortam olmasına dikkat edin. Gürültülü bir ortamda sınava odaklanamayacak ve kendinizi tam olarak sınava veremeyeceksiniz. Bunun yanında deneme çözdüğünüz masanın üstünde, sağında ya da solunda, herhangi bir yerinde dikkatinizi dağıtacak hiçbir şeyin olmamasına dikkat edin. Eğer evde deneme çözüyorsanız ailenizi bilgilendirin ve odanıza girmemeleri gerektiğini söyleyin. Deneme çözerken mutlaka süre tutmaya dikkat edin, TYT denemesi çözüyorsanız 135 dakika, AYT denemesi çözüyorsanız 180 dakika süre tutmalısınız. Deneme çözmek için de 2022 TYT Deneme Önerileri yazımızı inceleyebilirsiniz.

2022 TYT Deneme Önerileri hakkında merak ettiğiniz soru ya da görüşleriniz varsa lütfen alttaki yorumlar bölümünden bize sorun.

Content Protection by DMCA.com

14 Yorum

  1. Altın karma aldım, her yayından var. farklı soru tipleri görmek için çok önemli tavsiye ederim.

  2. ben bilgi sarmal ve üçdörtbeş denemelerini çözdüm hangisi daha iyi derseniz bence ikisi de fena denemeler değildi.

  3. Bu denemeleri çözmekte iyi ama özdebir gibi türkiye geneli denemelere girmek daha önemli bence.

    1. ben de özdebir denemelerine girdim türkiye sıralamanı görüyorsun harika bir şey ya kdskdskdsk

    2. korona yüzünden evde olduğumuz için online denemelere giriyoruz ama onlarda çok sıkıcı kağıda çözmeye uğraş işaretle falan

  4. Sonuç denemesi biraz zor arkadaşlar. yüksek net hedefleyenler çözsün. moralinizi bozabilir çünkü 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı