Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Coğrafya Kitap Önerileri

2022 YKS öğrencileri için en iyi 2022 TYT Coğrafya Kitap Önerileri listesini sizler için hazırladık. Kolay, orta ve zor seviye TYT coğrafya kaynak tavsiyelerinde bulunduk.

Kitap önerilerimizi kolay, orta ve zor seviyelere göre ayırdık. Bu sayede siz öğrenciler kendi seviyenize göre kitaplar seçebileceksiniz. Kendi seviyenizin çok üstünde ya da çok altında kitaplar seçmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu şekilde bir seçim yaparsanız o kitapları almanızın size hiçbir yararı olmayacaktır.

TYT Coğrafya için kitap alırken dikkat etmeniz gereken bir konu ise kitabın içinde Yeni Nesil Sorular bulunup bulunmamasıdır. Yeni sınav sistemi ile birlikte artık öğrencilere sorular hikayeleştirilerek sorulmaktadır. Bu nedenle eski tip soruların yanında mutlaka yeni nesil sorular bulunan kitaplar çözülmelidir.

 

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

TYT Coğrafya Kitap Önerileri

Yeni nesil sınav sisteminin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’nde Coğrafya’dan 5 soru gelmektedir. Bu soruların hangi konulardan geldiğini görmek için üstteki tavsiye yazıdan ilgili konuya gidebilirsiniz.

Tonguç Akademi TYT Coğrafik Soru Bankası

Tonguç Akademi TYT Coğrafik Soru Bankası

Tonguç Akademi Yayınları’nın çıkarmış olduğu TYT Coğrafik kitabında çıkmış sorular baz alınarak hazırlanan bir kitaptır. En çok çıkan soru tiplerine ve ilk defa karşılaşacağınız soru tiplerini görebileceğiniz bu kitap başlangıç seviye için uygun bir kitaptır.


Palme Yayınları TYT Coğrafya Konu Anlatımlı ve Soru Bankası

Palme Yayınları TYT Coğrafya Konu Anlatımlı

Konu anlatımlı bir kitap arayanlar için başarılı bir kitaptır. Palme Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitapta hem konular hakkında bilgiler bulabilir hem de konu ile ilgili testleri çözebilirsiniz. Kitabın seviyesi orta seviyedir. Palme Yayınları’nın TYT Coğrafya Soru Bankası kitabı kaliteli sorular bulunduruyor. Yeni müfredata uygun olarak hazırlanan bu kitapta orta seviye soruları görebilirsiniz.


Yayın Denizi TYT Coğrafya Soru Bankası

2022 TYT Coğrafya Kitap Önerileri 1 – Yayın Denizi TYT Coğrafya Soru Bankası

Yayın Denizi yayınları başarılı kitaplarıyla üniversiteye hazırlanan öğrencilerin kaynak ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. TYT Coğrafya Soru Bankası kitabında sınavlardaki sorulara benzer, yeni nesil sorulardan oluşan sorular görebilirsiniz. Aynı zamanda kitaptaki soruların tamamının video çözümlü olması da öğrencilere büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu sayede çözemediğiniz soruların çözümlerini video çözüm uygulamasından izleyebileceksiniz.


Benim Hocam Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası

Benim Hocam Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası

Benim Hocam YouTube kanalını hepiniz duymuşsunuzdur. Bu kanalda konu anlatım videoları yapan Bayram Meral tarafından bu kitap da TYT Coğrafya Kitap Önerileri listemizin bir diğer üyesi olmayı başardı. Gerek yeni tarz ÖSYM sorularıyla gerek de öğretici sorularıyla bu listeye girmeye hak kazandı. Benim Hocam YouTube kanalında konu anlatım videolarına çalıştıktan sonra videolarla uyumlu şekilde ilerleyebileceğiniz bir soru bankasıdır.


Limit Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası

Limit Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası

Sözel derslerde başarısını gösteren Limit Yayınları, bu kez de TYT Coğrafya Soru Bankası kitabıyla karşımıza çıkıyor. Başarılı tasarımı ve kaliteli sorularıyla sınav için oldukça uygun bir kitaptır. Soru kaçırmak istemeyenlerin çözmesi gereken bir kitaptır. Tüm sorular video çözümlüdür.

YKS – TYT Çalışma Programı

2022 TYT Coğrafya Kitap Önerileri konusunda aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı