Çalışma Programları

2022 TYT Çalışma Programı PDF

2022 TYT tayfa için harika bir TYT Çalışma Programı hazırladık. En iyi TYT Çalışma Programı 2022 ile karşınızdayız.

Üniversite adaylarının sınava hazırlık sürecinde en çok zorlandığı konulardan bir tanesi de kuşkusuz çalışma programı hazırlamaktır. Bazı öğrenciler çalışma planı hazırlamakta başarısız olurken, bazı öğrenciler ise hazırladıkları çalışma planlarına bir türlü uyum gösterememektedir. Bunun sebebi yanlış hazırlanan bir çalışma planı olabilir. Bu nedenle örnek bir çalışma programına ihtiyaç duyuyorlar.

Öğrenci Yardım ekibi olarak sizlere örnek olması için (eğer size uygunsa kullanabilirsiniz) 3 aylık bir TYT Çalışma Programı hazırladık. Bu çalışma programını örnek alarak kendinize yeni bir çalışma programı hazırlayabilirsiniz. Bu programa harfi harfine uymak zorunda değilsiniz. Sizin için hazırladığımız programı örnek alarak kendinize yeni bir çalışma programı da hazırlayabilirsiniz.

Hazırladığımız çalışma programında TYT oturumundaki bütün dersler bulunmaktadır. Ancak bazı öğrenciler sayısal, bazı öğrenciler sözel, bazı öğrenciler de eşit ağırlık bölümündedir. Siz bu programı kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin eşit ağırlık bölümündeyseniz fizik, kimya ve biyoloji derslerini çıkartabilirsiniz. Sözel bölümdeyseniz türkçe, tarih ve coğrafya derslerine daha ağırlık verebilirsiniz. Sayısal bölümdeyseniz fizik, kimya, biyoloji ve matematik derslerine ağırlık verebilirsiniz.

TYT-AYT Konuları için Tıklayınız

2022 TYT Çalışma Programı PDF indir

Aşağıdaki mavi renkli butonlara tıklarsanız 2022 TYT Çalışma Programı dosyalarını PNG yani resim olarak indirirsiniz. PDF olarak indirmek istiyorsanız turuncu renkli butonlara tıklayınız.

2022 TYT Çalışma Programı (1. Ay) PNG olarak indir 2022 TYT Çalışma Programı (2. Ay) PNG olarak indir 2022 TYT Çalışma Programı (3. Ay) PNG olarak indir

Aşağıdaki turuncu renkli butonlara tıklayarak 2022 TYT Çalışma Programı PDF olarak indirebilirsiniz.

2022 TYT Çalışma Programı (1. Ay) PDF olarak indir 2022 TYT Çalışma Programı (2. Ay) PDF olarak indir 2022 TYT Çalışma Programı (3. Ay) PDF olarak indir
Her öğrencinin kendine özel bir çalışma planı olmalıdır. Bu çalışma planını örnek alarak kendi planınızı oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

YKS sınavında Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık gibi farklı alanlar bulunmaktadır. Sizler için hazırladığımız örnek çalışma programında alan ayrımı yapmadık. Bu nedenle Eşit Ağırlık ve Sözel öğrencileri Fizik, Kimya, Biyoloji derslerine çalışmayabilirler. AYT sınavına girecek öğrenciler kendi alanları dışındaki TYT derslerine hazırlanmak yerine AYT konuları hazırlanmaları onları sıralamada daha çok öne geçirecektir. Fakat sadece TYT sınavına hazırlanan öğrenciler tüm derslere çalışabilirler.

Çalışma Programı Hazırlarken Sık Yapılan Hatalar

Birçok öğrencinin ortak problemi çalışma programı hazırlamaktır. Hazırladıkları programda bir güne gereğinden fazla ders koyarak çok zor bir hale sokarlar. Böylece programa daha ilk günden uyamadıkları için program baştan çöpe gider. Öğrenciler bunun gibi birçok hata yaparlar. Aşağıda ders programı yaparken en çok yapılan hataları verdik. Önerilen yazıya tıklayarak Ders Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır? başlıklı yazımıza gidebilirsiniz.

Önerilen Yazı: Ders Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır? 

Saat Planlaması Yapmak

Elbet siz de daha önce çalışma programı hazırlamışsınızdır. Hazırladığınız programda şu saatte şu derse, bu saate bu derse çalışacağım diye planlamış olabilirsiniz. Ancak bu durum kesinlikle yanlıştır. Hiç kimse saati saatine düzenlenmiş bir programa hiç bozmadan uyum gösteremez. Yani bu oldukça zor ve neredeyse imkansız bir durumdur. Bu nedenle program hazırlarken saatlik hazırlamak yerine günlük olarak hazırlamanız doğru olacaktır.

Gereğinden Fazla Ders Koymak

Öğrencilerin çalışma planı hazırlarken yaptığı en büyük hatalardan biri de bir güne gereğinden fazla ders koymaktır. Örneğin bir çalışma programında pazartesi gününe matematik, türkçe, fizik, kimya bütün dersleri doldurmuş. Gün içinde bu derslere çalışırken matematik dersine çalıştı, türkçe dersine de çalıştı, soru da çözdü ama bir de bakmışsın ki akşam olmuş. Fizik ve kimya derslerine çalışamadı. O programı daha kullanamaz. Bu nedenle çalışma programı hazırlarken gerçekçi olmalısınız. Bir güne gereğinden fazla ders koymayın. Bir güne iki ders koymak gayet idealdir.

TYT Çalışma Programı 2022 ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir konu ya da cevabını bulamadığınız bir soru varsa aşağıda yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

8 Yorum

  1. Teşekkürler bu gün sizin programınıza uyarak çalıssam kaç ayda bitirirm tyt tüm konuları teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı