Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Biyoloji Kitap Önerileri

2022 YKS öğrencileri için en iyi 2022 TYT Biyoloji Kitap Önerileri listesini sizler için hazırladık. Kolay, orta ve zor seviye TYT Biyoloji kaynak önerileri yaptık.

Kitap önerilerimizi kolay, orta ve zor seviyelere göre ayırdık. Bu sayede siz öğrenciler kendi seviyenize göre kitaplar seçebileceksiniz. Kendi seviyenizin çok üstünde ya da çok altında kitaplar seçmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu şekilde bir seçim yaparsanız o kitapları almanızın size hiçbir yararı olmayacaktır.

TYT Biyoloji testi için kitap alırken dikkat etmeniz gereken bir konu ise kitabın içinde Yeni Nesil Sorular bulunup bulunmamasıdır. Yeni sınav sistemi ile birlikte artık öğrencilere sorular hikayeleştirilerek sorulmaktadır. Bu nedenle eski tip soruların yanında mutlaka yeni nesil sorular bulunan kitaplar çözülmelidir.

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

TYT Biyoloji Kitap Önerileri – Kolay Seviye

Yeni başlayanlar için uygun seviye kitaplardır. Seviyenizin üstünde bir kitapla başlamanız size yardımcı olmayacaktır.

Okyanus Yayınları 40 Seans TYT Biyoloji Soru Bankası

Okyanus Yayınları 40 Seansta TYT Biyoloji Soru Bankası

 

Temelden alarak sizi konulara hazırlayan bu kitap hem soru bankası hem de konu anlatımlı olarak düşünebilirsiniz. Her konu başında konu hakkında bilgiler veren sayfalar ve daha sonra seviye seviye zorluğu artan sorular bulunmaktadır. Yeni başlayanlar için ideal bir kitaptır.


TYT Biyoloji Kitap Önerileri – Orta Seviye

Eğer biyoloji temelinizin sağlam olduğunu düşünüyorsanız ve bu temeli biraz daha kuvvetlendirmek istiyorsanız bu seviye kitapları çözmeniz işinize yarayacaktır.

Üç Dört Beş Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası

Gerek tasarımı, gerek soru çeşitliliği, gerek kalitesi bakımında yeni sınav sistemine kendini en iyi şekilde hazırlamış olan yayındır. Aynı şekilde TYT Biyoloji konusunda da aynı başarısına imza atmış ve ÖSYM tarzı sorular gibi testleriyle soru çeşitliliği ve soru tipleri bakımından kendini göstermiştir. Buna ek olarak video çözüm uygulaması gayet güzel şekilde çalışmaktadır.


Bilgi Sarmal TYT Biyoloji Soru Bankası

Bilgi Sarmal TYT Biyoloji Soru Bankası

Soru çeşitliliği açısından hatrı sayılır bir kitaptır. Orta seviyedeki öğrencilere uygun olarak hazırlanmıştır. Kitap video çözümlüdür ancak video çözümleri özenle hazırlanmamıştır. Buna dikkat ederek kitabı alın.


Çözüm Yayınları 3D TYT Biyoloji Soru Bankası

Çözüm Yayınları 3D TYT Biyoloji Soru Bankası

Çözüm Yayınları’nın piyasaya sürmüş olduğu 3D Biyoloji soru bankası kitabı orta seviyedeki öğrencilere uygun olarak hazırlanmıştır. Ortanın biraz üstünde yer alan soruları da bulunmaktadır. ÖSYM tarzı sorular ile kitaptaki soru tipleri oldukça güzel bir kitap. Kitabın tek eksisi uzun paragraflı sorulara pek fazla yer verilmemiştir.


TYT Biyoloji Kitap Önerileri – Zor Seviye

Biyoloji konusunda kendinize yeterince güveniyorsanız bu seviye kitapları çözerek netlerinizi arttırabilirsiniz.

Aydın Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası

Aydın Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası

Öncelikle kitabın zor seviye bir kaynak olduğunu unutmayın. Biyoloji konusunda kendinize yeterince güvenmiyorsanız orta seviye ya da kolay seviye kitaplardan başlayabilirsiniz. Başlangıç seviye için uygun bir kitap değildir. Ancak zor seviye için oldukça uygun bir kitaptır. Soru çeşitliliği bakımından başarılı bir kitaptır.


Palme Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası

Palme Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası

Geçmişte en iyi biyoloji soru bankası kaynaklarından biri olsa da yeni sınav sisteminin gelmesiyle kendini pek yenileyememiş bir kitaptır. Örneğin, ÖSYM sistemler konusunda pek zor sorular sormasa da kitapta bu konu hakkında oldukça zorlayıcı sorular bulunuyor. Böylece TYT Biyoloji Kitap Önerileri listemizde yer alıyor.


YKS – TYT Çalışma Programı

TYT Biyoloji Kitap Önerileri konusunda aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı