Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Problemler Kitap Önerileri

2022 YKS öğrencileri için en iyi 2022 Problemler Kitap Önerileri listesini sizler için hazırladık. Kolay, orta ve zor seviye problemler kaynak önerileri yaptık.

Kitap önerilerimizi kolay, orta ve zor seviyelere göre ayırdık. Bu sayede siz öğrenciler kendi seviyenize göre kitaplar seçebileceksiniz. Kendi seviyenizin çok üstünde ya da çok altında kitaplar seçmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu şekilde bir seçim yaparsanız o kitapları almanızın size hiçbir yararı olmayacaktır.

Problemler için kitap alırken dikkat etmeniz gereken bir konu ise kitabın içinde Yeni Nesil Sorular bulunup bulunmamasıdır. Yeni sınav sistemi ile birlikte artık öğrencilere sorular hikayeleştirilerek sorulmaktadır. Bu nedenle eski tip soruların yanında mutlaka yeni nesil sorular bulunan kitaplar çözülmelidir.

Önerilen Yazı: 2022 TYT Matematik Kitap Önerileri

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

2022 TYT Problemler Kitap Önerileri

Her yıl matematik testinde 15-18 soru problemler konularından gelmektedir. Bu nedenle matematik netlerini arttırmak isteyen öğrencilerin problem çözmeleri şarttır. Problemler de aynı paragraf gibi günlük düzenli şekilde çözülmesi gerekir. Her gün 10-15 problem sorusunu yıl boyunca çözerseniz kafadan 15 matematik netini yapmış olursunuz.

Kolay Seviye Problemler Kitap Önerileri

Matematik temeli olmayan ya da temeli zayıf öğrencilerin seviyesindeki problemler kitap önerileri aşağıdadır.

Antrenman Yayınları Hiç Problem Değil Problemler Soru Bankası

Antrenman Yayınları Hiç Problem Değil Problemler Soru Bankası

En temelden alıp seviye seviye ilerlemeyi amaçlayan bu kitap matematik temeli olmayan ya da temeli zayıf olan öğrencilere uygun şekilde hazırlanmıştır. Bu kitabı çözerek seviyenizi arttırabilir ve bir sonraki seviyeye geçebilirsiniz.


Şenol Hoca Çıtır Çerez Problemler Soru Bankası

Şenol Hoca Çıtır Çerez Problemler Soru Bankası

Youtube’da matematik ders videolarıyla tanıdığımız Şenol Hoca’nın çıkartmış olduğu bu kitap temel seviye problem sorularıyla size problemler konusunda temel attıracaktır. Kolay seviye bir kitaptır, eğer problem konusunda kendinize güveniyorsanız orta seviye bir kitapla başlayabilirsiniz. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Çözemediğiniz soruların çözümlerini izleyebilirsiniz.


Çap Yayınları Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası

Çap Yayınları Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası

Bu kitap için tam olarak kolay seviye diyemeyiz. İçinde kolay sorular bulunsa da sizi zorlayacak sorular da bulunmaktadır. Ancak problemlerin mantığını kavramak için başlangıç kitabı olarak tercih edilebilir. Konu anlatımlı ve çözümlü sorular bulunan bu kitabı alarak problemler konusundaki başarınızı artırabilirsiniz. Kitabın tamamı video çözümlüdür.

Orta Seviye Problemler Kitap Önerileri

Matematik temeliniz iyiyse konularda ilerlemeye başladıysanız ve artık problemler konusunu ortadan kaldırmak istiyorsanız bu seviye kitapları çözerek başlayabilirsiniz. Matematikte 10 net yapan öğrenciler için uygun seviyedir.

Arı Yayınları Problemin Ritmi Soru Bankası

Arı Yayınları Problemin Ritmi Soru Bankası

Arı yayınları tarafından piyasaya sürülen bu kitapta ÖSYM tarzı, yeni nesil problemler soruları bulunmaktadır. ÖSYM’nin yıllar boyu sorduğu tüm soru tipleri tek tek belirlenmiş ve her soru tipi için bir test ayrılmış. Her soru tipi için nasıl çözülür ve nasıl çözülmez şeklinde öğrencileri bilgilendiren kısımlar eklenmiş. ÖSYM’nin sorduğu soru tipi ve çıkmış sorunun çözümlü örneği verilen soru tipinden ÖSYM’nin kaç tane sorduğu da verilmiştir. Kitabın içinde hangi problem türünden kaç soru sorulduğunu, problemler soru dağılımı tablosu da yer almaktadır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Arı Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini inceleyebilirsiniz.


Okyanus Yayınları Problemler Soru Bankası

Okyanus Yayınları Problemler Soru Bankası

Tamamı yeni nesil soruların bulunduğu bu kitap ile TYT oturumundaki problemler sorularının hepsini çözebilecek seviyeye gelebilirsiniz. Her problem konusu için soru tipleri tek tek belirlenmiş ve soru tipleri için birer test eklenmiş. Testlerin yanına da soru tipleri için çözümlü soru örnekleri de verilmiştir. Yaklaşık 600 soru bulunan bu kitabın bütün soruları video çözümlüdür. Çözemediğiniz soruları Okyanus Video Çözüm uygulamasını indirerek çözüm videolarını izleyebilirsiniz.


Benim Hocam Taktiklerle Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası

Benim Hocam Taktiklerle Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası

 

YouTube’da Benim Hocam kanalında konu anlatım videolarıyla bildiğimiz İlyas Güneş tarafından yazılmıştır. Yeni nesile uygun, yeni sınav sistemine uyumlu şekilde hazırlanmıştır. Kitap içinde karşınıza gelebilecek her soru tipinde problem soruları olduğu gibi aynı zamanda bu soruların konu anlatımlarını da bulabilirsiniz. Problem sorularını nasıl çözmenizi öğreten konu anlatımı yapılmıştır. Bir diğer avantajı ise kitabın tamamının video çözümlü olmasıdır. Böylece çözemediğiniz soruların çözümünü kolayca öğrenebilirsiniz.

Zor Seviye Problemler Kitap Önerileri

Matematik testinde 20-25 ve üzeri netlere çıkan öğrencilerin, derece hedefleyen öğrencilerin çözmeleri gereken kaynaklardır. Zor seviye kitaplardaki problemleri çözerek problemlerden hiç soru kaçırmayabilirsiniz.


Acil Yayınları Problemler Soru Bankası

Acil Yayınları Problemler Soru Bankası

Matematik soru bankası ile başarılı bir kitaba imza atan Acil Yayınları, bu kez de Problemler kitabı ile karşımızda. Başlangıç sorularıyla başlayan bu kitap gittikçe size zorlayacak soruları da karşınıza çıkaracak. Kitap zor seviye problemler kitap önerileri listesine yer alsa da oldukça zor bir kitap değildir. Kitabın tamamı video çözümlüdür.


Bilgi Sarmal Yayınları Problemler Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları Problemler Soru Bankası

Başarılı yayınlardan bir tanesi olan Bilgi Sarmal’ın Problemler Soru Bankası kitabı da listemizde yer alıyor. İçinde her seviyeden soru bulunan bu kitap, kaliteli ve ÖSYM ayarında sorulardan oluşuyor. Sınavda soru kaçırmamak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği bir kitaptır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Bilgi Sarmal Video Çözüm uygulaması indirerek çözümlerini izleyebilirsiniz.


Apotemi Yayınları Problemler Soru Bankası

Apotemi Yayınları Problemler Soru Bankası

TYT, YKS, DGS, KPSS, ALES ve diğer tüm ÖSYM sınavlarında sorulan problem soruları için işinize yarayacak bu kitap gerçekten zor bir kitaptır. Matematik testinde 35 netin üstüne çıkmak isteyen öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken bir kitaptır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Problemler Kitap Önerileri listemizde yer almaktadır.

YKS – TYT Çalışma Programı

Problemler Kitap Önerileri konusunda aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı