Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Paragraf Kitap Önerileri

2022 YKS öğrencileri için 2022 TYT Paragraf Kitap Önerileri listesini sizler için hazırladık. En iyi paragraf kitabı listesini oluşturduk.

Aşağıdaki gördüğünüz kitap önerilerimizi kolay, orta ve zor olmak üzere üç seviyeye ayırdık. İlk defa paragraf çözecek öğrenciler de olabilir, daha önce bir paragraf kitabı bitirmiş kendisini biraz daha zorlayan kitaplar çözmek isteyen öğrenciler de olabilir. Bunun için kitap önerilerimizi seviyelere göre ayırdık. Kendi seviyenizde bir kitap almanızı tavsiye ederiz. Çünkü kendi seviyenizde olmayan ya çok üstünde ya da çok altında bir seviyede kitap alırsanız bunun size yararından çok zararı olacaktır.

Paragraf için kitap alırken dikkat etmeniz gereken bir konu da yeni sınav sistemine uygun olmasıdır. Yeni sınav sisteminde ÖSYM genellikle bazı yeni tip sorularını sormaya başlamıştır. Öğrenciler bu soruları da sınav öncesinde çözerek sınavda karşısına geldiğinde ne yapacağını bilmesi gerekmektedir. Bunun yanında ÖSYM sınavlarındaki paragraf sorularındaki metinler genellikle bilimsel metinlerdir. Bu nedenle kitap alırken aldığınız kitabın yeni nesil sorular barındırdığına yani güncel olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

2022 TYT Paragraf Kitap Önerileri

Kolay Seviye Paragraf Kitap Önerileri

İlk defa paragraf çözmeye başlıyorsanız kolay seviye kitap önerilerimizden kitap seçimi yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü üst seviye paragraf kitaplarıyla başlarsanız çözmekte zorlanacağınız için motivasyon düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Bu nedenle sadece paragraf değil bütün derslerin kitaplarını kendi seviyenizde almazsanız çözmekte zorlanacağınız için ders çalışma isteğiniz gidebilir.

Hız ve Renk Yayınları Paragraf Hız Soruları

Hız ve Renk Yayınları Paragraf Hız Soruları

İlk defa paragraf çözüyorsanız kesinlikle tercih etmeniz bir kitaptır. İçindeki paragraf soruların gerçekten başlangıç seviyesindeki öğrenciler için hazırlanmıştır. Her paragraf konusu için kısa anlatımlar bulunmaktadır. Bu anlatımlar öğrenciye paragraf sorularını nasıl çözebileceğini öğretmektedir. Kitabın bir kısmındaki paragraf sorularının çözümleri kitabın arka sayfasında yazılı şekilde anlatılmaktadır. Kitaptaki hız testleri ile çözdükçe paragraf sorularında hızlanmanızı amaçlamıştır.


Tonguç Akademik Paragrafik

Tonguç Akademik Paragrafik

Tonguç Akademi piyasaya sürülen Paragrafik kitabı da bir diğer kolay seviye paragraf kitap önerimizdir. Paragrafik kitabında dörtlü, sekizli, onaltılı ve otuzikili şeklinde paragraf testleri bulunmaktadır. Her test türünden 10’ar tane bulunmaktadır. Kitabın içinde toplam 600 soru bulunmaktadır. Paragraf çözmeye ilk defa başlayan öğrencilerin tercih edebileceği başlangıç seviye bir kitaptır.


Fides Yayınları %100 Paragraf Soru Bankası

Fides Yayınları %100 Paragraf Soru Bankası

Sosyal ağlarda Paragrafı Sevdiren Hoca olarak tanınan Hamza Kaya tarafından yazılmış ve piyasaya sürülmüş bir kitaptır. Kitap içindeki başlangıç seviye öğrencilere uygun sorular bulunduğu gibi başlangıcın biraz üstünde ve orta seviye sorular da bulunmaktadır. ÖSYM tarzı paragraf soruları bulunduran bu kitap ile sınava uygun hazırlık yapabilirsiniz.

Orta Seviye Paragraf Kitap Önerileri

Orta seviye kitap önerilerimiz daha önce bir paragraf kitabı bitirmiş ya da paragraf sorularında az çok bir şeyler yapabilen ve kendisine paragraf konusunda güveni olan üniversite adayları içindir. Paragraf konusunda kendinize güvenmiyorsanız ve çözmekte zorlanıyorsanız kolay seviye bir kitapla başlamanızı tavsiye ederiz.

Arı Yayınları Paragrafın Ritmi Soru Bankası

Arı Yayınları Paragrafın Ritmi Soru Bankası

Arı Yayıncılık tarafından hazırlanan yine Paragrafı Sevdiren Hoca olarak bilinen Hamza Kaya tarafından yazılan bu kitap orta seviye paragraf kitabı arayanlar için uygun bir kitaptır. Konu başlarında paragraflarla ilgili stratejiler ve taktikler veriliyor. Paragraf soru tiplerini tek tek size anlatmış. Paragraf çözerken yaptığınız hataları, nasıl çözüleceğini ve nasıl çözülmeyeceği gibi güzel bilgilendirmeler yapılmış. ÖSYM soru tipleriyle hazırlanan bu kitabın tamamı video çözümlüdür.


Rasyonel Yayınları Paragraf Soru Bankası

Rasyonel Yayınları Paragraf Soru Bankası

Rasyonel Yayınları tarafından piyasaya sürülmüş olan bu kitap, içinde bol miktarda yeni nesil sorular bulundurmaktadır. Hem bilimsel metinlere hem de ÖSYM’nin yeni nesil sorularının bulunduğu piyasadaki sayılı kitaplardan bir tanesidir. Aynı zamanda her konu başında o paragraf soru tipiyle ilgili taktikler, stratejiler ve bilgiler vermektedir. Bu bilgilerin yanında örnek bir soru çözümü de yapmaktadır. Orta seviye paragraf kitabı arayan öğrenciler düşünebileceği bir kitaptır.


Limit Avantaj Jet Paragraf Soru Bankası

Limit Avantaj Jet Paragraf Soru Bankası

Limit Yayınları’nın çıkarmış olduğu bu kitap oldukça kaliteli ve ÖSYM tipi sorular bulunduran bir kitaptır. Bu kitap orta ve ortanın biraz üstünde bir seviyededir. İlk defa paragraf çözen öğrenciler için uygun değildir. Kitapta ÖSYM’nin hangi konudan kaç soru sorduğu hakkında bilgilendirme yapılmış. Paragrafta hızlanmak, kendinizi geliştirmek için okumanız gereken kitaplar da dergi bölümünde verilmiş. Her kısım bittiğinde kendinizi değerlendirmeniz için bir bölüm de size ayrılmış. Kitap içinde soru çözme taktikleri, ÖSYM’nin sık kullandığı kavramlar ve anlamları gibi size yardımcı olabilecek bölümlerde bulundurulmuş. Kitap içinde özel olarak hazırlanmış paragraf denemeleri de bulunmaktadır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Limit Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümünü izleyebilirsiniz.

Zor Seviye Paragraf Kitap Önerileri

Bu bölümde ise zor seviye paragraf kitap önerileri listemiz bulunmaktadır. Aşağıda görebileceğiniz paragraf kitapları sizi gerçekten zorlayabilecek seviyededir. Kitaplar her ne kadar zor olsa da, tyt türkçe testinde 30 ve üstünü hedefleyenlerin mutlaka çözmesi gereken kitaplardandır. Başlangıç seviye için kesinlikle önermiyoruz. İlk defa paragraf çözmeye başladıysanız ya da daha kendinizi paragraf konusunda geliştirmediyseniz kesinlikle ilk olarak bu kitapları tercih etmemelisiniz. Çünkü bu kitaplar sizi zorlayacağı için hem motivasyon açısından hem de verimlilik açısında size yararı olmayan kitaplar olacaktır. Paragraf konusunda kendinize güvenmeye başladıktan sonra çözerseniz sizin için çok daha verimli olacaktır.

Karekök Yayınları Paragraf Soru Bankası

Karekök Yayınları Paragraf Soru Bankası

Sınava hazırlık kitapları konusunda yıllardır en iyi yayınlardan biri olan Karekök, paragraf konusunda da kendini kanıtlamış. Ebru Çaloğlu tarafından yazılan kitapta oldukça kaliteli sorular bulunmaktadır. Video çözüm uygulamasından çözemediğiniz soruları bulabilirsiniz.


Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası

Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası

Limit Yayınları’nın sözel derslerdeki başarısını duymuşsunuzdur. Kronometre Soru Bankası kitabında da aynı şekilde bir başarıya imza atmış. Tasarım açısından da dikkat çeken bu kitapta ÖSYM seviyesinde ve ÖSYM’nin bir tık üstünde paragraf soruları bulunmaktadır. Türkçe dersinden yüksek netler yapmak istiyorsanız kesin olarak çözmeniz gereken bir kaynaktır. Video çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların çözüm videolarını izleyebilirsiniz.


Paragrafın Şifresi Modüler Soru Bankası

Paragrafın Şifresi Modüler Soru Bankası

Paragrafın Şifresi Yayınlarının iki farklı paragraf kitabı vardır. Bunlardan biri Modüler Soru Bankası kitabıdır. Bu kitapta sadece sorular bulunmaktadır. Kitabın içinde sizi zorlayacak ve ÖSYM tipinde sorular yer almaktadır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Paragrafın Şifresi Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


Paragrafın Şifresi Metot Anlatımlı Soru Bankası

Paragrafın Şifresi Metot Anlatımlı Soru Bankası

Paragrafın Şifresi Yayınlarının bu kitabı ise paragraf sorularının yanında konu anlatımları bulunan bir kitaptır. ÖSYM’nin soru tiplerini tek tek ayırarak, her konuda soruları nasıl çözebileceğini, soruda sizden ne istediğini kitapta anlatmışlar. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Paragrafın Şifresi Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.

YKS – TYT Çalışma Programı

2022 Paragraf Kitap Önerileri konusunda aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com
Etiketler

23 Yorum

  1. Başlangıç seviyesi için önermiyoruz. Biraz zorlayıcı bir kitaptır ancak ikinci ya da üçüncü kitap olarak tercih edilebilir.

  1. Testlerde çok yanlışın çıkıyorsa orta seviye bir kitap ile devam edip, kendini geliştirdikten sonra Limit Paragraf’a devam edebilirsin.

   1. Hız paragraf, marka yayınları ve avantaj yayınlarını çözdüm şimdi hangi kitabı çözmeliyim bilemiyorum yardımcı olur musunuz

    1. Paragraf konusunda kendine güveniyorsan Limit Paragraf kitabını çözebilirsin. Biraz daha pratiğe ihtiyacım var diyorsan Paragrafın Ritmi kitabını tavsiye ederim.

  1. Ben çözdüm 15×15 denemesini gayette orta bi seviyede olan kitaptı.Soru modellemeleri güzel.

 1. Merhaba ben kaç saattir yayın bakıyorum, elimde başka yayıncılığın tyt türkçesi ve yayın denizi tek serisinin paragrafı var ikisi de kolay geliyor 10 soruda da 3 yanlış çıkıyor fakat konuya göre değişiyor bugün yaptığım paragraf denemesinde 20 soruda 4 yanlışım çıktı sizce hangi kitabı almalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı