LGS Hazırlık

2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları

En güncel 2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları için doğru yerdesiniz. Sizler için MEB tarafından açıklanan LGS Konuları listesini düzenledik. 2022 8. sınıf konuları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları

Aşağıda 2022 LGS Konuları PDF ve Soru Dağılımları için gidebileceğiniz bağlantılar bulunmaktadır. İstediğiniz derse tıklayarak ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabileceğiniz 2022 LGS Konuları yazıları, MEB tarafından paylaşılan en güncel bilgilerden yararlanılarak hazırlanmıştır.

LGS Nedir?

Liseye Geçiş Sınavı, kısaltmasıyla LGS, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan ve nitelikli okullara gitmek isteyen öğrencilerin girdiği merkezi sınav sistemidir. LGS sınavına giren adaylar sınav puanıyla öğrenci alan liselere giriş yapabilir. Dilerseniz LGS hakkında en çok sorulan soruları cevaplayalım.

LGS’de kaç soru var?

LGS iki farklı bölüm oluşuyor: sözel bölüm ve sayısal bölüm. Sözel bölümde 50 soru, sayısal bölümde 40 soru olmak üzere toplam 100 soru var. Bu bölümlere detaylı bakacak olursak:

  • Sözel testinde 20 Türkçe, 10 İnkılap, 10 Din Kültürü ve 10 İngilizce sorusu olmak üzere toplam 50 soru bulunuyor. Sözel testi çözmesi için öğrencilere 75 dakika süre verilecek. Sözel test, saat 9.30’da başlayıp saat 10.45’te sona erecek. 45 dakika ara verildikten sonra öğrenciler sayısal teste girecek.
  • Sayısal testinde 20 Matematik ve 20 Fen Bilimleri sorusu olmak üzere toplam 40 soru bulunuyor. Sayısal testi çözmesi için öğrencilere 80 dakika süre verilecek. Sayısal test, 11.30’da başlayıp 12.30’da sona erecek.
LGS’de kaçıncı sınıf soruları soruluyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda LGS sınavında 6, 7 ve 8. sınıf müfredatının tamamından soru sorulabilir. Ancak ağırlıklı olarak 8. sınıf konularından soru geldiğini görüyoruz.

LGS kaç dakika sürüyor?

LGS sınavı iki oturumdan oluşuyor. Birinci oturum olan sözel bölüm 75 dakika, ikinci oturum olan sayısal bölüm 80 dakika sürüyor. Sözel bölümden sonra öğrencilere dinlemeleri için 45 dakika mola hakkı tanınıyor.

LGS ne zaman yapılacak?

2022 LGS sınavı için MEB tarafından bir tarih henüz açıklanmadı. Açıklandığında sitemizden öğrenebilirsiniz. 2020 LGS sınavı, 20 Haziran Cumartesi tarihinde yapılmıştı.

2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları yazımız hakkında soru ve görüşleriniz için aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı