LGS Hazırlık

2022 LGS Kitap Önerileri

2022 LGS Kitap Önerileri listesini sizler için hazırladık. 2022 LGS sınavı için en çok tavsiye edilen ve en çok tercih edilen en iyi LGS kitapları Öğrenci Yardım’da!

Aşağıdaki butonlar yardımıyla Liseye Geçiş Sınavı (LGS) hakkında diğer içeriklerimize ulaşabilirsiniz.

2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımları 2022 LGS Deneme Önerileri

2022 LGS Kitap Önerileri listemizde bulunan kitapların tamamı daha önce çözen ve faydasını gören öğrencilerin tavsiyeleri, branşında başarılı öğretmenlerin önerileri doğrultusunda hazırlanmıştır. Siz de bu kitapları çözerek LGS sınavında rakiplerinizin önüne geçme şansını yakalayabilirsiniz.

Kitap önerilerimizde seçim yaparken kitap adı altındaki açıklamaları dikkatlice okumanızı ve kararınızı buna göre vermenizi tavsiye ediyoruz. Bu açıklamalar kitabın zorluk seviyesi, yeni sınav sistemine uygunluğu, içinde kaç soru sorulduğu ve fiyat bilgisi gibi bilgilendirmelerden oluşur.

Aşağıda LGS kitap önerileri ve kaynak tavsiyeleri listeleri yer almaktadır.

2022 LGS Kitap Önerileri

Türkçe, matematik, geometri, fen bilimleri, paragraf, din kültürü, ingilizce ve inkılap tarihi gibi derslerin LGS kitap önerileri listelesini bulabilirsiniz. Hangi dersin önerilerine gitmek istiyorsanız üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Yukarıdaki bağlantılar yardımıyla kitap önerileri yazılarına ulaşabilirsiniz. Kitap önerileri listesinde bulunan kitapların tamamı daha önce çözen öğrenciler ve tavsiye eden öğretmenler göz önünde bulundurularak eklendi. Sizin de beğenerek çözdüğün LGS kitapları varsa ve listede yoksa yorumlar bölümünden bunu bize bildirmeniz yeterli olacaktır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra kitaplar listemize eklenmektedir.
LGS Nedir?

LGS (Liseye Geçiş Sınavı), T.C. MEB tarafından 2017 – 2018 eğitim öğretim yılından itibaren yürürlüğe giren, TEOG sınavı yerine gelen, MEB tarafından belirlenen nitelikli liselere gitmek isteyen 8. sınıf öğrencileri için yapılan merkezi sınav sistemidir.

LGS’ye Kimler Girebilir?

LGS sınavına 8. sınıfa giden tüm öğrenciler gidebilir. Sınava girmek isteyen öğrenciden herhangi bir ücret beklenmez.

LGS Sınavına Girmek Zorunlu Mu?

LGS sınavına tüm 8. sınıf öğrencilerinin girmesi zorunlu değildir. Bu sınava sadece MEB tarafından belirlenen nitelikli liselere kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin girmesi yeterlidir. Nitelikli liseler dışında ortaöğretim okul puanı ile alan okullara girebilirsiniz. Bunun için LGS sınavına girmenize gerek yoktur.

LGS Sınavında Hangi Konular Var?

LGS sınavında 8. sınıf öğrencilerinin sorumlu tutulduğu birçok konu vardır. Bu konular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi olarak açıklanan güncel müfredattan belirlenmiştir. Öğrenci Yardım internet sitemizde bu konuların tamamına ulaşabilirsiniz. Aşağıda yer alan bağlantı sayesinde kolayca LGS konularını öğrenebilirsiniz.

Önerilen Yazı: LGS Konuları ve Soru Dağılımları

LGS’de Kaç Soru Var?

LGS’de lise adaylarına toplam 90 adet çoktan seçmeli soru sorulur. Öğrenciler bu soruları iki periyotta çözerler. Sınav iki oturumdan oluşur: ilk oturum sözel bölüm, ikinci oturum sayısal bölümdür. Sözel bölümde öğrencilere 20 Türkçe, 10 İnkılap Tarihi, 10 Din Kültürü ve 10 İngilizce sorusu olmak üzere toplam 50 soru sorulur. Sayısal bölümde ise toplam 40 soru bulunur. Bunlar 20 Matematik ve 20 Fen Bilimleri sorusu olarak karşınıza gelir.

LGS sınavında mola var mı?

LGS sınavında mola vardır. LGS iki farklı oturumdan oluşur. İlk oturumda sözel bölüm çözülür ikinci oturumda ise sayısal bölüm çözülür. Her iki oturum arasında öğrencilerin dinlenmesi ve bir sonraki oturuma hazırlanması için 45 dakika süreli bir mola verilir.

LGS Kitap Önerileri ve LGS sınavı hakkında tüm soru ve sorunlarınızı alt tarafta yer alan yorumlar bölümünden bize sorabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı