Kaynak TavsiyeleriLGS Hazırlık

2022 LGS Deneme Önerileri

2022 LGS Deneme Önerileri için doğru yerdesiniz. En iyi LGS Deneme Önerileri listesini sizler için derledik.

2022 LGS Deneme Önerileri yazımızda yeni sınav sistemiyle uyumlu şekilde hazırlanmış olan ve siz değerli 8. sınıf öğrencilerin liseye geçiş sınavına hazırlık döneminde çözmeniz gereken denemeleri araştırdık ve karşınıza sunduk.

2022 LGS Deneme Önerileri listemizde bulunan tüm denemeler, daha önce LGS sınavına girmiş öğrencilerin en çok tavsiye ettiği denemelerden seçerek hazırlanmıştır.

Önerilen Yazı: Evde nasıl ders çalışılır? Evde verimli ders çalışma

2022 LGS Deneme Önerileri – LGS Tüm Dersler Deneme Önerileri

2022 LGS Deneme Önerileri listesindeki önerileri bu kısımda bulabilirsiniz. Aşağıda görebileceğiniz LGS denemelerinde her biri için ufak bilgiler vermeye çalıştık. Siz de böylelikle almak istediğiniz denemeye karar verirken size uygun ve doğru şekilde karar verebilirsiniz.

NOT: Aşağıda yaptığımız 2022 LGS Deneme Önerileri listesindeki denemeler SIRASIZ şekilde verilmiştir. En üstte bulunan deneme daha iyidir, alttakiler daha kötüdür diye bir sıralama yapılmamıştır. Lütfen bunu dikkate alın. 
Editör Yayınları LGS Sadece 1. Dönem Denemeleri

Editör Yayınları LGS Sadece 1. Dönem Denemeleri

Editör yayınları tarafından hazırlanan bu denemeler 2022 LGS sınavı için MEB tarafından açıklanan sadece 1. dönem konularının bulunduğu bir denemedir. Denemeler ders ders ayrılmıştır. Kitabın içinde 5 Matematik denemesi, 5 Fen Bilimleri denemesi, 5 Türkçe denemesi, 10 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük denemesi, 10 İngilizce denemesi ve 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi denemesi olmak üzere toplam 45 denemeden oluşmaktadır. Denemelerdeki soruların tamamı çözümlü ve çözümler kitap içinde verilmiştir.

Son Viraj Yayınları LGS 1. Dönem Drift Denemeleri

Son Viraj Yayınları LGS 1. Dönem Drift Denemeleri

Son Viraj yayınları tarafından hazırlanan bu deneme kitabı içinde 3 adet LGS denemesi bulunmaktadır. 2022 LGS için MEB tarafından yapılan açıklamada söylendiği gibi sadece 1. dönem konularının bulunduğu denemelerdir. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Kitap içinde testlerde bulunan QR kodları okutarak çözümlere ulaşabilirsiniz. 2022 LGS sınavı için 1. dönem konuları bulunan bu deneme kitabı LGS Deneme Önerileri 2022 listemizde yer almaktadır.

Evrensel İletişim Yayınları LGS 1. Dönem Evde Denemeleri

Evrensel İletişim Yayınları LGS 1. Dönem Evde Denemeleri

Evrensel İletişim yayınları tarafından hazırlanan bu deneme kitabında 5 adet LGS denemesi bulunmaktadır. 2022 LGS için MEB tarafından yapılan açıklamada söylendiği gibi sadece 1. dönem konularının bulunduğu denemelerdir. Denemelerdeki sorular yeni nesil ve MEB örnek sorularına uygun formatta hazırlanmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. 2022 LGS sınavı için 1. dönem konuları bulunan bu deneme kitabı LGS Deneme Önerileri 2022 listemizde yer almaktadır.

Okyanus Yayınları LGS Master Denemeleri

Okyanus Yayınları LGS Master Denemeleri

Okyanus yayınları tarafından hazırlanan bu deneme kitabında 3 adet LGS Denemesi bulunmaktadır. MEB tarafından paylaşılan örnek sorulara benzer şekilde hazırlanmıştır. Bu deneme zor seviye bir denemedir. LGS sınavında çıkabilecek sorulardan bile zor seviye bir denemedir. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Çözemediğiniz soruları video çözüm uygulaması sayesinde çözümlerini öğrenebilirsiniz.


Bes Yayınları Krallar Karması LGS Denemeleri

Bes Yayınları Krallar Karması LGS Denemeleri

Bes yayınları tarafından hazırlanan bu kitapta 5 adet LGS denemesi bulunmaktadır. Bu denemeyi diğerlerinden ayıran özelliği 5 farklı yayından deneme bulundurmasıdır. Bu denemeyi çözerek farklı yayınlardaki farklı soru tiplerini görebilirsiniz ve bu sayede gerçek sınavda soru kaçırma şansınızı azaltabilirsiniz.


Tonguç Akademi LGS Hedefim Derece Denemeleri

Tonguç Akademi LGS Hedefim Derece Denemeleri

Tonguç Akademi tarafından hazırlanan bu deneme kitabının içinde 3 adet LGS denemesi bulunmaktadır. Bu kitaptaki denemelerde aynı Okyanus yayınlarının LGS Master denemeleri kitabındaki gibi zor seviye kitaplardır. Yüksek netler hedefleyen ve derece yapmak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Seçiminizi yaparken kitabın zor seviye olduğunu göz önünde bulundurarak seçim yapın.


Tonguç Akademi LGS Motivasyon Denemeleri

Tonguç Akademi LGS Motivasyon Denemeleri

Tonguç Akademi tarafından hazırlanan bu kitabın içinde 4 adet LGS denemesi bulunmaktadır. Bu denemelerdeki sorular üstte bulunan LGS Hedefim Derece denemeleri kitabındaki kadar zor değildir. MEB tarafından yayınlanan örnek sorular ve LGS sınavında daha önce çıkmış sorular ile aynı zorluk seviyesindedir.

Neden deneme çözmeliyiz?

İster Liseye Geçiş Sınavı, ister üniversite sınavı olsun bu gibi önemli sınavlara hazırlanırken deneme çözmek en önemli konulardan bir tanesidir. Çünkü denemeler gerçek sınavın birer provası gibidir. Basit bir mantık yürüttüğünüzde gerçek sınavda bir denemedir ancak denemelerin en önemlisidir. İsterseniz size deneme çözmenin neden önemli olduğunu tek tek açıklayalım.

Eksiklerinizi belirlemenizi sağlar

Deneme çözmek eksik olduğunuz konuları belirlemenizi sağlar. Örnek vererek anlatacak olursak mesela matematik dersinde üslü sayılar konusuna çalıştınız ve bu konuyu öğrendiğinizi düşünüyorsunuz. Ancak deneme çözdüğünüzde yanlış yaptınız, başka bir denemede yine yanlış yaptınız. Bu demek oluyor ki aslında üslü sayılar konusunda sandığınız kadar iyi değilsiniz. Böylece eksiğinizi belirlemiş oluyorsunuz. Eksiklerinizi belirledikten sonra o konuları tekrar edip denemelerde soru kaçırmayacak seviyeye gelmeniz gerekmektedir.

Hedeflerinize ne kadar yaklaştığınızın ölçebilirsiniz

Konulara çalıştıkça her çözdüğünüz denemede netleriniz arttığını ve hedefinize bir adım daha yaklaştığını fark edeceksiniz. Sınava hazırlık sürecinde motivasyonu sağlamak için netlerinizin arttığını görmek ve hedefinize yaklaştığınızı fark etmek oldukça önemlidir. Tabii ki bu durum ters tepebilir. Netleriniz düşerse motivasyonunuz olumsuz etkilenebilir. Böyle durumlarda moralinizi bozmamak için kendi seviyenize uygun olan denemeler çözmelisiniz. Çok zor denemeler çözmek yerine orta seviye ya da MEB örnek soruları, LGS zorluk seviyesinde denemeler çözmelisiniz. Bunun için size önerdiğiniz LGS Deneme Önerileri 2022 listesindeki açıklamaları okumanızda fayda var.

Deneme nasıl çözülür?

Sevgili öğrenciler, deneme çözerken uygun ortam hazırlamak çok önemlidir. Deneme çözme esnasında bulunduğunuz ortamın sessiz olmasına, dikkatinizi dağıtacak nesnelerin masanızda olmamasına dikkat edin. Örnek verecek olursak masanız dağınıksa toplayın ve mümkünse tamamen boşaltın.

Deneme çözdüğünüz ortamda açık telefon, bilgisayar ya da tablet olmasın. Bu cihazlar ile süre tutuyor olabilirsiniz. Bu durumda da cihazınızın internetini kapatın ve uçak moduna alın ki gelebilecek bildirimler dikkatinizi dağıtmasın.

Evde deneme çözerken ailenizi deneme çözdüğünüz için odalanıza girmemeleri gerektiği konusunda bilgilendirin. Dikkatinizin dağılmaması oldukça önemli bir durumdur.

Deneme çözerken süre tutmayı unutmayın. Zamana karşı yarıştığınızın bilincine varın. Eğer süre tutmazsanız gerçek sınavda süre size çok kısa gelebilir ve birçok soruyu gözden kaçırabilirsiniz.

Deneme çözmezsem ne olur?

Sınava hazırlanan bir öğrencinin asla sormaması gereken bir soru “Deneme çözmezsem ne olur” sorusudur. Çünkü deneme çözmeyen bir öğrenci hiçbir zaman sınava tam olarak hazırlanmış sayılmaz.

Deneme çözmek size konu eksiklerinizi belirlemeye ve hangi konuları tekrar etmeniz gerektiği hakkında bilgi verir. Siz de buna göre netlerinizi arttırmaya başlayabilirsiniz.

Deneme çözmezseniz hangi derste daha fazla süre kaybettiğinizi, hangi konularda daha çok zorlandığınızı göremezsiniz. Böyle bir durumda da gerçek sınava girdiğinizde aslında çok daha yüksek netler yapabilecekken zorlandığınız konularda kendinizi hızlandırmadığınız için kolay soruları göremeyecek ve fazladan net kazanamayacaksınız.

Deneme çözmek sabır gerektiren bir iştir. Çünkü LGS sınavı oturumlarına göre 75 ve 80 dakikadan oluşmaktadır. Siz bu kadar uzun süre sıkılmadan ve dikkatinizi dağıtmadan bütün soruları çözebiliyor musunuz çözemiyor musunuz bunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için aylık, haftalık ya da sınava yakın zamanlarda günlük periyotlarda deneme çözerek kendinizi buna hazırlayabilirsiniz.

2022 LGS Deneme Önerileri yazımız hakkında aklınızda olan bir soru varsa ya da sizin de önermek istediğiniz denemeler veya listemizdeki denemeler hakkında görüşlerinizi belirtmek için aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı