KPSS Hazırlık

2022 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımı

2022 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımı için en doğru yerdesiniz. 2022 KPSS Lisans Soru Dağılımı tablosunu da yazımızda bulabilirsiniz.

KPSS Lisans sınavı içinde adaylara 60 Genel Yetenek ve 60 Genel Kültür sorusu olmak üzere toplam 120 soru sorulmaktadır.

Genel Yetenek testinde, 30 Matematik – Geometri, 30 Türkçe sorusu; Genel Kültür testinde, 28 Tarih, 18 Coğrafya,  8 Vatandaşlık ve 6 Güncel Bilgiler sorusu sorulmaktadır.

Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak 2022 KPSS Lisans ve Soru Dağılımı yazılarına ulaşabilirsiniz. Tıkladığınız bağlantıda yönlendirildiğiniz sayfada o dersin konularını ve geçmiş yıllarda o konulardan kaç soru çıktığını öğrenebilirsiniz.

2022 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımı

KPSS Lisans Hakkında Sık Sorulan Sorular

2022 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımı yazıları için yukarıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz. Bu bölümde ise KPSS Lisans sınavı hakkında sık sorulan sorulara değinmek istedik.

KPSS Lisans Sınavına Kimler Katılabilir?

KPSS Lisans sınavı, sadece dört yıllık yani lisans ve üzeri yükseköğretim mezunlarının girebildiği bir sınavdır. Lisans mezunları hem önlisans hem de ortaöğretim sınavlarına giremezler. Yalnızca bir sınava girebilirler.

KPSS Lisans Sınavı Süresi Kaç Dakika?

KPSS Lisans sınavı için adaylara 130 dakika süre verilmiştir. Soruları çözmek için 2 saat 10 dakika süreniz vardır.

KPSS Lisans Sınav Ücreti Ne Kadar?

KPSS Lisans sınavına katılmak isteyen adaylar, başvuru yaparken 75 TL sınav ücret ödemeleri istenir.

KPSS Lisans Sınavı Kaç Sorudan Oluşur?

KPSS Lisans sınavında öğrencilere 60 Genel Kültür, 60 Genel Yetenek olmak üzere toplam 120 soru sorulur. Genel Kültür testi içinde 28 Tarih, 18 Coğrafya, 8 Vatandaşlık ve 6 Güncel Bilgiler sorusu bulunur. Genel Yetenek testinde ise 30 Matematik ve Geometri, 30 Türkçe sorusu bulunmaktadır.

KPSS Lisans Sınavında Hangi Konular Sorulmaktadır?

KPSS Lisans sınavında çıkan konuları öğrenmek için yukarıda bulunan bağlantılara tıklamanız yeterlidir. Yönlendirildiğiniz sayfalarda o dersin konuları ve geçmiş yıllarda sorulan soru dağılımları verilmiştir.

KPSS Lisans Sınavı Yılda Kaç Defa Yapılır?

KPSS Lisans sınavı her yıl 1 defa yapılmaktadır.

2022 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımı yazımız hakkında sormak istediğiniz ya da merak ettiğiniz her şeyi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bize belirtebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı