KPSS HazırlıkKaynak Tavsiyeleri

2022 KPSS Kitap Önerileri

KPSS adayları için 2022 KPSS Kitap Önerileri sizler için özel olarak hazırladık. En iyi KPSS kitap önerileri listesini Öğrenci Yardım ekibi geleceğin devlet memurları için sunuyor.

Kitap önerileri listemizde sizler için en iyi ve en uygun kitapları derlemeye çalıştık. Daha önce KPSS sınavlarına giren öğrencilerden ve yıllardır KPSS derslerini anlatan dershane öğretmenlerinden aldığımız tavsiyeler ile bu listeyi hazırladık. Siz de bu KPSS Kitap Önerileri listemizde bulunan kitapları tercih ederek rakiplerinizin önüne geçebilir ve hayaliniz olan devlet memurluğuna bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hazırlık için diğer yazılara ulaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.
KPSS Lisans Konuları KPSS Önlisans Konuları KPSS Ortaöğretim Konuları KPSS Lisans Çıkmış Sorular ve PDF KPSS Önlisans Çıkmış Sorular ve PDF

KPSS Ortaöğretim Çıkmış Sorular ve PDF

2022 KPSS Kitap Önerileri

KPSS sınavına girecekler için özel olarak hazırlanan En İyi KPSS Kitap Önerileri listesine gitmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Türkçe, matematik, geometri, paragraf, tarih ve coğrafya dersleri için tüm KPSS kitapları burada.

Yukarıdaki bağlantılar yardımıyla kitap önerileri yazılarına ulaşabilirsiniz. Kitap önerileri listesinde bulunan kitapların tamamı daha önce çözen öğrenciler ve tavsiye eden öğretmenler göz önünde bulundurularak eklendi. Sizin de beğenerek çözdüğün KPSS Kitap Önerileri listesine eklemek istediğiniz varsa ve listede yoksa yorumlar bölümünden bunu bize bildirmeniz yeterli olacaktır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra kitaplar listemize eklenmektedir.
KPSS Nedir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı kısaca KPSS, ilk olarak 2002 yılında gerçekleştirilen ÖSYM tarafından düzenlenen ve ülkemizde bazı devlet kurum ve kuruluşlarına personel alımı için yapılan sınavdır.

KPSS’ye Kimler Girebilir?

KPSS sınavları farklı türlerdedir. KPSS Lisans sınavına üniversitede bir lisans bölümünden mezun olanlar, KPSS Önlisans sınavına üniversitede bir önlisans bölümünden mezun olanlar, KPSS Ortaöğretim sınavına ortaöğretim okulundan mezun olanlar girebilir.

KPSS sınavında genelde ne gibi sorular soruluyor?

KPSS sınavında türkçe, matematik, geometri, tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel bilgiler derslerinden sorular sorulmaktadır. İnternet sitemizde KPSS konuları bulunmaktadır. Arama yaparak bulabilirsiniz.

KPSS sınav süresi kaç dakika?

KPSS sınavında adaylara soruları çözmeleri için 130 dakika süre verilmektedir. Bu süre ise 2 saat 10 dakikaya tekabül etmektdir.

KPSS hangi konudan kaç soru çıkıyor?

KPSS sınavlarında hangi konudan kaç soru çıkıyor sorusunun cevabını aşağıda hazırladık. Hangi dersten kaç soru çıktığını bu şekilde öğrenebilirsiniz.

  • Türkçe: 30 soru
  • Matematik ve Geometri: 30 soru
  • Tarih: 15 soru
  • Coğrafya: 18 soru
  • Vatandaşlık: 9 soru
  • Güncel Bilgiler: 6 Soru
  • TOPLAM: 120 SORU

Bu soruların Türkçe, Matematik ve Geometri soruları Genel Yetenek testinde; Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık ve Güncel Bilgiler soruları ise Genel Kültür testinde öğrencilere sorulmaktadır.

Ortaokul mezunu KPSS sınavına girebilir mi?

Ortaokuldan yani 8. sınıftan mezun olduysanız KPSS sınavına giremezsiniz. İlkokul veya ortaokul mezunlarına yönelik bir KPSS sınavı düzenlenmemektedir. KPSS sınavına sadece ortaöğretim (lise), önlisans ve lisans mezunları girebilir.

KPSS sınavı saat kaçta başlıyor?

KPSS sınavı ÖSYM tarafından açıklandığı tarihte saat 10.15’te başlamaktadır. Toplamda 130 dakika süren sınav 12.25’te sona erecektir. Bu süre içinde toplam 120 soru sorulmaktadır.

KPSS sınav ücreti ne kadar?

ÖSYM tarafından açıklanan KPSS sınav ücreti 80 TL olarak belirlenmiştir. Adaylar sınava başvuru yaptıktan sonra bu ücreti bankalar aracılığı ile ya da internetten başvuru ücretini ödemelidirler. Aksi takdirde başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı