Genel

Kahverengi Hangi Renklerden Oluşur?

Ana renklerin ne olduğu biliyorsunuz: kırmızı, mavi ve sarı. Aklınıza gelecek diğer tüm renkler bu ana renklerin birbirine karıştırılması sonucunda oluşur. Bu renklerden biri de kahverengidir. Peki, kahverengi hangi renklerden oluşur? Biliyor muydunuz? Gelin hep birlikte kahverengiye ulaşmak için hangi renkleri birbiri ile karıştırmamız gerekiyor onu öğrenelim. İyi okumalar.

Kahverengi Hangi Renklerden Oluşur?

Kahverengi hangi renklerden oluşur sorusunun birçok farklı cevabı vardır. Çünkü kahverengi birçok farklı rengin birbirine karışması ile elde edilebilir. Turuncu ve mavi, yeşil ve kırmızı ve tüm ana renkler kullanılarak kahverengi elde edilebilir. Renkleri birbirine karıştırmak için boyaya ihtiyacınız vardır. Eğer boyayı temin ettiyseniz gelin hep birlikte kahverengi hangi renklerin birleşimi ile oluşur görelim.

Kahverengi hangi renklerin karışımıyla oluşur?

Boyayla bir sanat eseri ortaya çıkarırken kahverengine ihtiyacınız olduğunda boya kutunuzda olmadığını fark ettiğinizde ne yaparsınız? Hemen gidip yenisini alırım mı dediniz? Peki, ya gece saat 3 olduysa? İşte o zaman yapmanız gereken diğer renkteki boyaları birbirine karıştırarak kahverengini bulmak olacaktır.

Turuncu ve maviyi karıştırarak kahverengini elde edin

Turuncu ve mavi renkli boyaları karıştırarak kahverengini elde edebilirsiniz. Bunun için turuncu ve mavi renkli boyaları birbiriyle karıştırın.

Eğer turuncu boyanız yoksa onu da sarı ve kırmızı boyaları kullanarak elde edebilirsiniz. Az miktarda sarı boya ve çok miktarda kırmızı boyayı birbirine karıştırın. Kırmızı boya, sarı boyadan epey bir fazla olmalıdır. Turuncunun rengini açmak istiyorsanız sarı boya miktarını artırmayı deneyin fakat kahverengi çıkın az miktarda sarı boya kullanın. Turuncu boyayı elde ettiğinizde kahverengine geçin.

Elde ettiğimiz turuncu boya ile mavi renkli boyayı karıştırmaya başlayın. Turuncu boyanın içine mavi boya ekledikçe kahverengini elde edeceksiniz. Eğer rengin hala turuncu olduğunu düşünürseniz karışıma biraz daha mavi renkli boya ekleyebilirsiniz.

Kahverengi Hangi Renklerden Oluşur?

Yeşil ve kırmızıyı karıştırarak kahverengini elde edin

Kahverengi hangi renklerden oluşur diyorsanız bunun bir cevabını da yeşil ve kırmızı renkli boyaları karıştırarak alabilirsiniz. Bunun için yeşil ve kırmızı renkli boyaları birbiriyle karıştırın ve kahverengini elde edin.

Eğer yeşil boyanız yoksa sarı ve mavi renkli boyaları kullanarak yeşil rengini elde edebilirsiniz. Birbiriyle eşit miktarda sarı ve mavi boyayı karıştırın. Eğer açık tonlu bir yeşil istiyorsanız sarıyı, koyu renkli bir yeşil istiyorsanız ise maviyi daha çok ekleyin.

Yeşil rengini elde ettikten sonra kahverengi renk ortaya çıkan kadar yeşil boyaya kırmızı renkli boyadan ekleyin ve karıştırın. Ne kadar çok kırmızı boya eklerseniz o kadar çok koyu kahverengi boya elde edersiniz. Kahverenginin tonunu yumuşatmak için kırmızı boyayı ekleyerek bunu yapabilirsiniz.

Kahverengi Hangi Renklerden Oluşur yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Beğeneceğinizi düşündüğümüz bir başka yazımız da 0’ın Karesi – Sıfırın Karesi Kaçtır ? başlıklı yazımızdır. Bunu da okumanızı tavsiye ederiz. Daha fazlası için Öğrenci Yardım’ı takip edin.

Content Protection by DMCA.com

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı