YKS HazırlıkÇalışma Programları

Haftalık Ders Planlayıcı | Çalışma Programı | PDF İndir

Öğrenci Yardım ekibi olan sizler için haftalık ders planlayıcı hazırladık. PDF olarak hazırladığımız bu haftalık planlayıcı sayesinde planlarınızı çok daha düzenli ve eğlenceli şekilde hazırlayabileceksiniz. Detaylar yazımızda!

Sizler için hazırladığımız Haftalık Ders Planlayıcı PDF dosyalarını indirmek için sayfanın en aşağısına inerek gerekli bağlantılara ulaşabilirsiniz.

Bir haftalık ders planlayıcı ya da haftalık çalışma programı kullanmak sizde ciddi anlamda motivasyon bakımından olumlu etkiler bırakabilir. Tabi planlayıcı kullanmak sadece motivasyon açısından değil, birçok bakımdan sınava hazırlık döneminde olan öğrencilere karşı olumlu etkileri olmaktadır. Dilerseniz haftalık planlayıcı ya da haftalık çalışma programı kullanan öğrencilerin hangi artı durumlara sahip olduğuna hep beraber bakalım!

TYT Çalışma Programı (YKS 2020)

Haftalık ders planlayıcı ne işe yarar?

Haftalık ders planlayıcı ya da haftalık çalışma programı, aslında sınava hazırlanan bir öğrencinin olmazsa olmazlarından bir tanesi olmalıdır. Plansız hiçbir çalışma öğrenciyi ileriye götürmez. Bu nedenle ister günlük, ister haftalık, ister de aylık bir planlama yapmak öğrencileri başarıya doğru götüren bir adımdır. Haftalık planlayıcıların ve haftalık planlama yapmanın ne işe yaradığını aşağıda maddeler halinde verdik. Gelin birlikte göz atalım!

Haftalık planlayıcı kullanmak öğrencinin o hafta yapması gerekenler hakkında önceden bir plan yapmasını ve bu plana uyarak ilerlemesi gereken konularda planlı bir şekilde ilerlemesini sağlar. Plansız ilerleme yaptığında nerede olduğunu, ne yapması gerektiğini, hangi konulara çalışması gerektiğini planlamadığı için bunun zorluğunu zaman ilerledikçe hissedecektir.

Haftalık ders planlayıcı kullanan bir öğrenci, yapması gereken ödevleri, görevleri, çalışması gereken konuları, çözmesi gereken soruları hafta başında planlayarak o haftayı tam verimli şekilde geçirmesini sağlayabilir. Eğer öğrencinin bir planı yoksa düzensiz bir şekilde ilerleyecek ve belki o hafta beş konu bitirebilecekken planı olmadığı için üç konu bitirecek. Bu da öğrencinin sınava hazırlık sürecinde yavaş ilerlemesine neden olduğu gibi sınav tarihi yaklaştıkça öğrencinin hissettiği “konular yetişmiyor” psikolojisi artacaktır.

Haftalık plan yapan öğrenci, plansız çalışan öğrenciye göre her zaman daha fazla ders çalışacaktır. Bu nedenini basit bir şekilde açıklayabiliriz. Eğer bir öğrencinin planı varsa o plana baktığında gün gün ne yapacağının, ne yapması gerektiğinin farkında olacaktır. Haftalık planını bozmamak için, her zaman o plana sadık kalmak için ders çalışacaktır. Haftalık plana her baktığında çalışması gerektiğini bilecektir. Bu da öğrenciyi ister istemez ders çalışmaya itecektir. Ancak plansız çalışan bir öğrencinin zaten bir planı olmadığı için eline geçen herhangi bir kitaptan soru çözüp, o an hangi derse çalışmak istiyorsa çalışıp geçeceği için bu öğrenciyi düzgün hazırlamayacaktır. Planlı çalışan öğrenci ne yaptığını bilirken, plansız çalışan öğrenci bilinçsiz bir şekilde çalışacaktır.

Haftalık planlayıcı kullanan öğrenciler kendini daha iyi motive edebilirler. Çünkü haftalık planlarında herhangi bir hedefi yerine getirdiklerinde bu hedefin üstünü çizmek, işaret koymak, tik atmak gibi işlemler öğrenciyi motive edecektir. Bu da planlı çalışmanın birçok avantajından bir tanesidir.

Haftalık ders planlayıcı nasıl kullanılır?

Aşağıdaki bağlantıdan indirebileceğiniz haftalık ders planlayıcısını dosyasını sizlere tanıtmak istiyoruz. Öncelikle dosyayı indirerek inceleyebilirsiniz. Alttaki görsel, çalışma programına aittir. Buradan da inceleyebilirsiniz.

Haftalık ders planlayıcı PDF indir (ogrenciyardim.com)

Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi sade ve basit bir tasarıma sahiptir. Haftalık planınızı yaparken hangi ayda olduğunuzu ve kaçıncı haftada olduğunuzu yazabilmeniz için bir bölüm ayırdık.

Haftanın günleri için hangi derse çalışacaksanız, hangi konuya çalışacaksanız günlerin altına ekleyebilirsiniz. Haftanın günlerini de sizin için renkli şekilde yaptık ki plana baktığınızda motivasyonunuz artsın. Her satıra yazacağınız konunun yanına saat kaçta çalışacağınızı da yazmak isterseniz diye saat bölümü ayırdık.

Haftalık çalışma planınızı yaptıktan sonra o haftaya dair notlarınızı ya da o hafta kesin bitirmeniz gereken konuları ayırdığımız küçük bölüme not edebilirsiniz.

Haftalık ders planlayıcı PDF indir

Aşağıdaki bağlantılar yardımıyla Öğrenci Yardım ekibi olarak sizlere özel hazırladığımız Haftalık ders planlayıcı ya da bir başka ismiyle haftalık çalışma programı dosyasını PDF dosya formatında indirebilirsiniz.

Haftalık Ders Planlayıcısı hakkında sormak istediğiniz soru ya da belirtmek istediğiniz görüşleriniz varsa lütfen aşağıdaki yorumlar kısmından bize söyleyin.

Content Protection by DMCA.com
Etiketler

5 Yorum

    1. Faydali bir site ve yardımcı oldunuz. Blog hesabi acmak istiyorum. Biseyler paylasip, hem bir yan gelir elde etmek hem de ogrenimimi surdurmek istiyorum. Bana bilgi ve tecrubelerinle tavsiye verir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı