DGS Hazırlık

DGS Çıkmış Sorular ve Cevapları

DGS Çıkmış Sorular ve Cevapları için en doğru yerdesiniz. Sizler için son yıllardaki DGS sınavlarındaki çıkmış soruları bir araya getirdik.

ÖSYM tarafından yapılan sınavlara hazırlanırken önceki yıllarda sorulmuş soruları çözmek adaylar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Çünkü adaylar ÖSYM’nin sınavlarına en iyi hazırlanmak için ÖSYM’nin sorularını çözerek hazırlanırlar. Çıkmış sorulara baktığınızda birçok DGS benzer sorular ile karşılaşabiliyoruz. Bir yıl sorulan bir soru, başka bir yıl değiştirilerek tekrar sorulmuş olabiliyor. Bu nedenle DGS Çıkmış Sorular mutlaka adaylar tarafından çözülmelidir.

DGS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Sizlere kolaylık sağlamak için DGS Çıkmış Sorular PDF halinde paylaştık. Aşağıda DGS sınavında önceki yıllarda sorulmuş soruları bulabilirsiniz. İndirmek istediğiniz dosyanın üstüne tıklamanız yeterlidir. Aşağıdaki butonlar yardımıyla DGS ile ilgili diğer yazılarımıza gidebilirsiniz.

DGS Hazırlık Yazıları

DGS Konuları ve Soru Dağılımları

DGS ÇIKMIŞ SORULAR PDF
2019 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF %10
2018 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF
2017 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF
2016 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF
2015 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF
2014 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF
2013 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF
2012 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF
2011 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF
2010 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF
2009 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF 
2008 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF
2007 DGS Soruları ve Cevap Anahtarı PDF

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Nedir?

DGS, her yıl yapılan iki yıllık üniversite mezunlarının dört yıllık bölümlere geçmelerini sağlayan bir sınavdır. Sınava sadece iki yıllık mezunları katılabilmektedir.

DGS sınavı, iki farklı bölümden oluşmaktadır: sözel bölüm ve sayısal bölüm. Sözel bölümde Türkçe soruları bulunurken sayısal bölümde ise Matematik ve Geometri soruları bulunmaktadır.

Toplam 120 soru bulunan DGS sınavında 60 sayısal bölüm, 60 sözel bölüm sorusu vardır. Bu soruları çözmeleri için adaylara 150 dakika (2 saat 30 dakika) süre verilir.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı