Kaynak Tavsiyeleri

2022 AYT Sözel Deneme Önerileri

Sizler için 2022 AYT Sözel Deneme Önerileri listesi oluşturduk. 2022 YKS sınavı için güncel olarak hazırladığımız bu denemeleri çözerek ilerlemenizi görebilirsiniz.

Edebiyat dersi sözel bir derstir ve ezberlemeniz gereken onca konu vardır. Edebiyat dersine çalışırken yapılan yanlış her şeyi ezberlemektir. Evet, bazı bilgileri ezberlemeniz gerekmektedir. Ancak tamamını ezberlemeye çalışmanız sizi zorlayacak ve ilerlemenizi yavaşlatacak, hatta sıkılacağınızı düşünürsek belki de durduracaktır. Edebiyat konularına çalışırken önemli gördüğünüz yerlerin altını çizebilir ve not çıkarabilirsiniz. Böylece tekrar yaparken önemli yerleri daha dikkatli tekrar edeceksiniz ve konuyu gerçek anlamda öğreneceksinizdir.

Edebiyat sorularının vazgeçilmesi ise yazar-eser sorularıdır. Her yıl en çok sorulan konu olan yazar-eser konusuna mutlaka önem vererek çalışmanız gerekmektedir. Sanıldığının aksine ezberlemesi imkansız bir durum değildir. Çünkü genellikle ÖSYM, yazarların ya da şairlerin en bilinen, en önemli eserlerinden sormaktadır. İyi şekilde ezber yaparak yazar-eser sorularını da kolay şekilde çözebilirsiniz. AYT Sözel Deneme Önerileri listemizden kendinize uygun denemeyi seçebilirsiniz.

ÖSYM’nin son yıllarda sorduğu Edebiyat sorularında yeni bir soru tipi görülmeye başladı. Artık ÖSYM, Edebiyat sorularında edebi eserlerden bir bölüm vererek bu bölümün hangi esere ait olduğunu soruyor. Bunun için edebiyat ders kitaplarında bulunan yazarların önemli eserlerinin özetlerine çalışmanız da gerekebilir.

Tarih dersinde başarılı olmak için geçmiş yıllarda çıkmış sorular üzerinden bir çalışma planı yapabilirsiniz. Örneğin en çok soru sorulan konudan, en az soru sorulan konuya doğru bir sıralama yaparak konulara bu şekilde çalışabilirsiniz. Bu sayede tüm konuları bitirememiş olsanız bile en önemli konuları çoktan bitirmiş olacaksınız.

Coğrafya dersinde bir konuyu çalıştıktan sonra mutlaka kısa bir konu tekrarı ve bol soru çözümü yapmalısınız. Soru bankalarınızdan soru çözdükten sonra o konu ile geçmiş yıllarda çıkmış sorulara da göz atmanızı tavsiye ederiz. Deneme çözmek istersiniz diye sizlere aşağıdaki AYT Coğrafya Deneme Önerileri listesi oluşturduk.

Deneme çözdükten sonra mutlaka ve mutlaka çözemediğiniz, boş bıraktığınız, yanlış yaptığınız soruları çözebilen birine, arkadaşınıza ya da öğretmeninize çözdürün ve çözümünü öğrenin. Netleriniz çözemediğiniz soruları çözerek artacaktır. Yanlış yaptığınız ya da çözemediğiniz konuları belirleyerek o konulara tekrar çalışın.

Aşağıdaki butona tıklayarak genel AYT deneme önerileri ve branş deneme önerileri yazılarına ulaşabilirsiniz.

2022 AYT Deneme Önerileri

2022 AYT Sözel Deneme Önerileri

AYT Sözel Deneme Önerileri listesinde yer alan denemeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Tonguç Akademi AYT Sözel Ayna Denemeleri

Tonguç Akademi AYT Sözel Ayna Denemeleri

Tonguç Akademi yayınları tarafından hazırlanan bu Ayna denemeleri kitabında 3 adet AYT Sözel denemesi bulunmaktadır. Denemelerde bulunan sorular son yapılan YKS sınavına uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


Karekök Yayınları AYT Sözel Denemeleri

Karekök Yayınları AYT Sözel Denemeleri

Karekök yayınları tarafından hazırlanan bu deneme kitabında 12 adet AYT Sözel denemesi bulunmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Karekök Video Çözüm uygulamasından çözemediğiniz soruların video çözümlerine ulaşabilirsiniz.


Palme Yayınları AYT Sözel Denemeleri

Palme Yayınları AYT Sözel Denemeleri

Palme yayınlarının hazırlamış olduğu bu deneme kitabında 5 adet AYT Sözel denemesi bulunmaktadır. Sorular, son yapılan YKS sınavındaki Sözel sorularına uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


Yayın Denizi Tekrar Ettiren AYT Sözel Denemeleri

Yayın Denizi Tekrar Ettiren AYT Sözel Denemeleri

Yayın Denizi tarafından hazırlanan bu deneme kitabında 3 adet AYT sözel denemesi bulunmaktadır. Denemelerde bulunan soruların ÖSYM’nin sorduğu yeni tarz sorular şeklinde hazırlanmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


Bilgi Sarmal Yayınları AYT Sözel Depar Denemeleri

Bilgi Sarmal Yayınları AYT Sözel Depar Denemeleri

Bilgi Sarmal yayınları tarafından piyasaya sürülen bu deneme kitabında 3 adet AYT Sözel denemesi bulunmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. ÖSYM tarzı yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. AYT Sözel Deneme Önerileri listemizde yer alıyor.


Kafadengi Yayınları AYT Eşit Ağırlık Sözel Denemeleri

Kafadengi Yayınları AYT Eşit Ağırlık Sözel Denemeleri

Kafadengi yayınları tarafından hazırlanan bu kitapta 5 adet AYT Eşit Ağırlık alan denemesi bulunmaktadır. Denemelerin için Matematik, Edebiyat – Sosyal Bilimler 1 ve Sosyal Bilimler 2 testi bulunmaktadır yani bu denemeleri hem eşit ağırlık öğrencileri hem de sözel öğrencileri çözebilirler. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Uygulama mağazasından Kafa Dengi Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.

AYT Sözel Deneme Önerileri listemiz için sizin de çözdüğünüz ve önermek istediğiniz denemeler varsa ya da bu denemeler hakkında görüşleriniz varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı