Kaynak Tavsiyeleri

2022 AYT Matematik Kitap Önerileri

2022 AYT Matematik Kitap Önerileri listesini sizler için hazırladık! En iyi AYT Matematik kaynak önerileri listesini oluşturduk!

2022 YKS sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok sorduğu 2022 AYT Matematik kitap önerileri nelerdir? Piyasadaki en zor AYT Matematik kitabı hangisidir? AYT Matematik başlangıç kitabı için ne önerirsiniz? gibi soruların cevaplarını yazımızda vermeye çalıştık.

Kitap önerileri yaparken her kitaptan ufak bilgiler vermeye çalıştık ki böylece siz de karar verirken kendinize uygun seviyede kitaplar seçebilirsiniz.

Kitap önerilerimizi kolay, orta ve zor seviyelere göre ayırdık. Bu sayede siz öğrenciler kendi seviyenize göre kitaplar seçebileceksiniz. Kendi seviyenizin çok üstünde ya da çok altında kitaplar seçmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu şekilde bir seçim yaparsanız o kitapları almanızın size hiçbir yararı olmayacaktır.

Önerilen Yazı: Kitap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önerilen Yazı: 2022 AYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

2022 AYT Matematik Kitap Önerileri – Kolay Seviye

AYT Matematik konusunda pek iyi olduğunuzu düşünmüyorsanız, Matematik temeliniz yoksa, denemelerde 0-5 net Matematik yapabiliyorsanız kolay seviye matematik kitapları çözmenizi tavsiye ediyoruz.

Sınav Yayınları AYT Matematik Full Çeken Soru Bankası

Sınav Yayınları AYT Matematik Full Çeken Soru Bankası

AYT Matematik temelinizin hiç olmadığını düşünüyorsanız bu kitabı alarak temel atmaya başlayabilirsiniz. İçindeki testler konuyu pekiştirme, uygulama hızınızı arttırmak için kolay olarak hazırlanmıştır. Kolay seviye bir kitap önerisi olabilir.

Yayın Denizi AYT Matematik Soru Bankası

Yayın Denizi AYT Matematik Soru Bankası

Konu çalıştıktan sonra sorularını çözebileceğiniz bir soru bankası kitabıdır. Testlerin içinde konu hakkında ufak pekiştirme notları da bulunmaktadır. Bu sayede aklınıza gelmeyen ya da unutmamanızı kolaylaştıracak notları edinebilirsiniz. Konuyu pekiştirme ve hızınızı arttırmanız için başarılı bir kitap.

2022 AYT Matematik Kitap Önerileri – Orta Seviye

AYT Matematik testinde 10-15 netlere çıkanlar ya da bu netlere çıkmak isteyen üniversite adaylarının mutlaka çözmesi gereken seviyede kitaplardır. Bu kitapları çözmeniz netlerinizi arttıracaktır. AYT Matematik Kitap Önerileri listemizin orta seviye kitaplarını aşağıda görebilirsiniz.

Esen Yayınları AYT Matematik Soru Bankası – Mavi Seri

Esen Yayınları AYT Matematik Soru Bankası

Kitap içindeki sorular genel olarak öğrencilerin konuyu kavramaları için yazılmıştır. Klasik soru tiplerinden bol örnekler koyarak öğrencilerin konuyu pekiştirmelerini ve karşılarına çıkabilecek sorularda ne yapabileceklerini göstermeyi amaçlamıştır. Esen yayınlarının bu kitabı mavi seridir. Mavi seri, temel ve orta düzey içindir. Kırmızı seri kitabı zor seviyedir, lütfen alırken karıştırmayın.

Üç Dört Beş AYT Matematik Soru Bankası

Üç Dört Beş AYT Matematik Soru Bankası

TYT Matematik kitap önerilerimizde Üç Dört Beş Yayınları’nı duymuş olmalısınız. Aynı şekilde orta ve bir tık üstü zorluk seviyesinde sorular ile öğrencileri gerçek anlamda AYT oturumuna hazırlayan bir kitaptır. Klasik soruların yanında ÖSYM tarzı soruları da sorarak öğrencinin konuları daha iyi pekiştirmesini ve sınava yönelik hazırlık yapmasını sağlar. AYT Matematik’te net arttırmak isteyen öğrenciler varsa mutlaka çözmelidirler.

2022 AYT Matematik Kitap Önerileri – Zor Seviye

AYT Matematik testinde 20-25 netin üzerine çıkmak isteyen öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken zorlukta kaynaklardır. Bu kaynaklardan birini ya da birkaç tanesini çözerek YKS sınavında karşınıza gelebilecek zor soruları kolaylıkla yapabileceksiniz.

Acil Yayınları AYT Matematik Soru BankasıAcil Yayınları AYT Matematik Soru Bankası

Acil Yayınları soru çeşitliliği ve zorluğu bakımından tanınmış bir kitaptır. Hedefi yüksek olan adayların mutlaka çözmesi gereken kitaplardan biridir. Genel olarak zor sorulardan bulunan bir kitaptır fakat sınav tarzı bakımından sizi geliştirecek bir kitaptır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Acil Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini inceleyebilirsiniz.

Karekök Yayınları AYT Matematik Soru Bankası

Karekök AYT Matematik Soru Bankası

Karekök Yayınları hakkında pek fazla bir yorum yapmaya gerek yok. Yıllardır üniversite hazırlık kitapları konusunda üst düzey bir yayın olmuştur. Aynı şekilde AYT Matematik Soru Bankası kitabı da yüksek netler hedefler öğrencilerin çözmeden sınava girmemeleri gereken bir kitaptır.

Metin Yayınları AYT Matematik Soru Bankası

Metin Yayınları AYT Matematik Soru Bankası

Metin yayınları tarafından piyasaya sürülen AYT Matematik Soru Bankası kitabı zor seviye bir kitaptır. AYT oturumunda yüksek netler hedefleyen öğrenciler için AYT Matematik kitap önerileri listemizde yer almaktadır. 25 ve 30 net üstüne çıkmak isteyen öğrenciler bu kitabı çözebilir. Kitapta öğretici ve pekiştirici sorular vardır. ÖSYM’nin sorduğu sorulara yakınlıkta sorular vardır. Tamamı video çözümlüdür.

YKS – AYT Çalışma Programı için tıklayınız.

2022 AYT Matematik Kitap Önerileri hakkında aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı