Kaynak Tavsiyeleri

2022 AYT Kitap Önerileri

2022 AYT Kitap Önerileri için doğru yerdesiniz. AYT kaynak önerileri arayanlar için en iyi AYT Kitap Önerileri listesini oluşturduk.

Daha önce yaptığımız 2022 YKS önerileri yazılarımıza ulaşmak için aşağıdaki butonlara tıklayabilirsiniz.

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri 2022 TYT Deneme Önerileri 2022 AYT Deneme Önerileri

2022 AYT Kitap Önerileri

Edebiyat, tarih, coğrafya, fizik, kimya, biyoloji, matematik ve geometri 2022 AYT Kitap Önerileri için aşağıdaki linklere tıklayarak ilgili yazılara ulaşabilirsiniz.

[/tie_list

Yukarıdaki bağlantılar yardımıyla ulaşabileceğiniz 2022 AYT Kitap Önerileri yazıları, daha önceden bu kitapları çözmüş, deneyimlemiş, başarı elde etmiş öğrencilerin ve öğretmenlerin yorumları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sizin de beğenerek çözdüğünüz ve tavsiye etmek istediğiniz AYT kitap önerileri varsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Hangi Kitapları Çözmeliyiz?

Sınav sisteminin de değişmesiyle birlikte öğrencilerin en çok sorduğu sorulardan biri haline gelmiştir. Biz de öğrencilerin sorduğu sorular doğrultusunda bu sorulara cevap vermeye çalıştık.

YGS kitaplarını çözebilir miyiz?

Evinizde abilerinizden – ablalarınızdan kalmış eski sınav sistemine ait YGS kitapları bulunabilir. Bu kitapları çözebilir miyiz diye sorarsanız tabii ki çözebilirsiniz. Elbette size katkısı olacaktır. Çünkü örnek verecek olursak Tarih dersindeki olaylar değişmedi, Matematik kuralları değişmedi. Konuları pekiştirmek, bildiklerinizi unutmamak için çözebilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir durum var mutlaka YKS sınavına göre hazırlanmış kitaplar çözmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni ise her ne kadar konular değişmemiş olsa da sorulan soru tipleri değişmiştir. Yeni sınav sisteminde sorular, eski sorulara göre daha çok yorum içermektedir. Bu soruları da sınavdan önce görmek sizin için oldukça önemli bir durumdur.

Kitap alırken nelere dikkat etmeliyim?

Piyasada sayısız kitap bulunuyor. Haliyle öğrenciler de hangi kitapları alacaklarına karar vermekte zorlanıyor. Kitap seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler için detaylı bir yazı yazdık. Aşağıdaki önerilen yazıdan ulaşabilirsiniz. Ufak olarak değinecek olursak kitap alırken dikkat etmeniz gereken belli başlı birkaç durum vardır, size bunları söyleyelim. Kitabın yeni sınav sistemine göre güncellenmiş olmasına ve kendi seviyenizde olmasına dikkat edin. Sizin seviyenizin altında ya da üstünde kitap almanın size faydasından çok zararı olacaktır.

Önerilen Yazı: Kitap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2022 AYT Kitap Önerileri hakkında aklınıza takılan herhangi bir konu ya da cevabını bulamadığınız herhangi bir soru varsa lütfen alt kısımda yorumlar bölümünden bize bildirmeyi unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

4 Yorum

    1. Kendinize uygun kitabı seçip hedefinize en sağlam adımlarla ilerlemeniz dileğiyle ^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı