Kaynak Tavsiyeleri

2022 AYT Kimya Kitap Önerileri

2022 AYT Kimya Kitap Önerileri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizler için en iyi AYT Kimya kaynak önerileri listesini oluşturduk!

2022 YKS için hazırlanan siz değerli öğrenciler için AYT Kimya en iyi konu anlatımı ve AYT Kimya soru bankası kaynak önerisi yazısını hazırladık.

2022 AYT Kimya Kitap Önerileri yazımızda bulunan her kitap hakkında kısa açıklamalar yaptık. Bu açıklamaları okuyarak kitabın içeriği, zorluk seviyesi gibi bilgiler edinebilirsiniz.

TYT Kimya Kitap Önerileri yazımız için aşağıdaki önerilen yazıya gidebilirsiniz.

Önerilen Yazı: TYT Kimya Kitap Önerileri 2022

Kitap önerileri yaparken piyasada en çok tercih edilen, öğrencilerin çözerken en çok sevdiği, öğretmenlerin en çok tavsiye ettiği, kitabın içeriği, kendini yeni sınav sistemine ne kadar güncellediği gibi faktörler göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır.

2022 AYT Kimya Kitap Önerileri

2022 AYT Kimya Kitap Önerileri listemizde hem konu anlatımlı hem de soru bankası kitap önerileri bulabilirsiniz. Her kitap için bilgilendirmeleri okuyarak doğru kararlar verebilirsiniz. Bu bilgilendirmelerde kitabın zorluk seviyesi, içeriği gibi bilgiler yer almaktadır. Kendi seviyenizde bir kitap almanız sizin için en uygunu olacaktır. Seviyenizin altında ya da üstünde kitap almak size fayda sağlamaz.

Önerilen Yazı: Kitap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önerilen Yazı: 2022 AYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımları

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

2022 AYT Kimya Soru Bankası Önerileri

2022 AYT Kimya Kitap Önerileri yazımızın bu bölümünde AYT Kimya Soru Bankası Önerileri bulabilirsiniz. Konu anlatımlı kitap önerileri için yazının devamını okuyun.


Okyanus Yayınları 40 Seans AYT Kimya Soru Bankası

Okyanus Yayınları 40 Seans AYT Kimya Soru Bankası

Kitap, AYT Kimya dersinde temeline güvenmeyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Temelinizin sağlamlığına güvenmiyorsanız bu kitabı çözerek başlayabilirsiniz. Ancak bir önerimiz, temel düzey bir kitap olduğu için bu kitabı hızlıca bitirmenizi tavsiye etmeyiz. Çok fazla vakit kaybetmeden sınav zorluğuna daha yakın seviyede kitaplar çözmelisiniz.

40 Seans AYT Kimya kitabı öğrencilerin en çok zorlandığı yerler dikkate alınarak hazırlanmış. AYT Kimya konularının tamamının bulunduğu bu kitapta temel seviyede sorularla konuların temelinin iyileştirilmesi amaçlanmış. Başlangıç için uygun bir kitap ancak sınav için kesinlikle tek başına yeterli olmayacaktır. AYT Kimya Kitap Önerileri listemizde yer alan temel düzey bir kitaptır.


Palme Yayınları AYT Kimya Soru Bankası

Palme Yayınları AYT Kimya Soru Bankası

AYT Kimya dersi için başarılı ve öğretici bir kaynaktır. Bu kitabın tek olumsuz yanı ÖSYM’nin YKS ile başlattığı yeni nesil soruları pek bulunmuyor. Yeni nesil sorular daha çok yorum ağırlıklı ve eskisi kadar işlem gerektirmeyen sorulardır. Bu kitaptaki sorular ise daha çok işlem gerektiren sorulardır.

Konuları iyi bir şekilde öğrenmek için çözülmesi gereken bir kitaptır. Ancak sınavda karşınıza gelebilecek sorulara karşı hazırlıklı olmak için yeni nesil sorularla donatılmış bir kitap çözmeniz iyi olacaktır. Kitaptaki sorular orta ve üst seviyede sorulardan oluşmaktadır.


Üç Dört Beş Yayınları AYT Kimya Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları AYT Kimya Soru Bankası

Yeni nesil sorulardan oluşan bir kitap arıyorsanız en başta gelen kitaplardan bir tanesidir. YKS sistemi ile birlikte tüm kitaplarını baştan aşağı yeni nesil sorularla döşeyen Üç Dört Beş yayınlarının bu kitabı da AYT Kimya kitap önerileri listemizde yer alıyor. AYT Kimya Orta Düzey bir kitap arıyorsanız tercih etmeniz gereken bir kitaptır.

Kitaptaki konu testleri sırasıyla kolay, orta ve zor seviye olarak sıralanıyor. “Kazanım odaklı sorular” testlerindeki sorular genel olarak başlangıç seviyesi sorulardır. Kimya konuları üzerindeki bilgilerinizi pekiştirmenizi sağlar.

“ÖSYM tarzı sorular” testleri, yorum sorularının bulunduğu sınavda karşınıza çıkabilecek her seviyeden soruların bulunduğu testlerdir. Bu testlerde her seviyeden sorular bulunmaktadır. Genel olarak orta seviye sorular bu testte yer almaktadır. Tüm sorular ÖSYM sınavlarında çıkabilecek tarzda sorulardır.

“Orijinal sorular” testleri ise gerçek anlamda sizi zorlayacak düzeyde sorulara sahiptir. Bu testlerdeki sorular ile diğer kitaplarda rastlamazsınız. Konuyu tam olarak öğrendiğinizi bu zor seviye soruları çözerek görebilirsiniz.

Kitabın bir diğer avantajı da tamamı video çözümlüdür. Uygulamayı indirererek çözemediğiniz soruların çözümüne istediğiniz an ulaşabilirsiniz.


3D Yayınları AYT Kimya Soru Bankası

3D Yayınları AYT Kimya Soru Bankası

Yorum ağırlıklı, yeni nesil soruların bulunduğu AYT Kimya kitap önerisi isteyenler için bir diğer tavsiyemizdir. Bu kitapta da aynı şekilde bol miktarda sınavda çıkabilecek tarzda yorum gerektiren sorular bulunmaktadır.

Kitabın seviyesine bakacak olursak orta ve ortanın biraz üstünde diyebiliriz. Bu da tam olarak ÖSYM seviyesine denk gelmektedir.

Kitabın tamamı video çözümlüdür. 3D Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz tüm soruların video çözümlerine ulaşabilirsiniz.


2022 AYT Kimya Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

AYT Kimyak itap önerileri yazımızın bu bölümünde ise AYT Kimya en iyi konu anlatımı önerilerini bulabilirsiniz.


Palme Yayınları AYT Kimya Konu Anlatımlı

Palme Yayınları AYT Kimya Konu Anlatımlı

Palme yayınları tarafından hazırlanan bu kitap size iyi derecede AYT Kimya dersini öğretecek seviyededir. Detaylı açıklamaları ile Kimya dersinde başarılı olabilirsiniz. Kitap konu anlatımlı bir kitap olsa da konularla ilgili ara ara sorular da bulunmaktadır. AYT Kimya kitap önerileri listemizde konu anlatımlı kitap olarak bulunmaktadır.


Benim Hocam AYT Kimya Video Ders Notları

Benim Hocam AYT Kimya Video Ders Notları

Bu kitap Benim Hocam YouTube kanalında bulunan AYT Kimya konu anlatım videolarıyla paralel şekilde hazırlanmıştır. Video derslerde anlatılan her şeyi kitabın içinde bulabilirsiniz. Kitap içinde soru yok denecek kadar azdır. Soru çözmek için yukarıdaki soru bankası önerilerimizi de incelemenizde fayda var.

2022 AYT Kimya Kitap Önerileri yazımız hakkında aklınıza takılan herhangi bir soru varsa ya da sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa lütfen yorumlar bölümünden bize belirtin.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı