Kaynak Tavsiyeleri

2022 AYT Fizik Kitap Önerileri

2022 AYT Fizik Kitap Önerileri için doğru yerdesiniz! YKS öğrencileri için en iyi AYT Fizik Kitap Önerileri listesini oluşturduk.

2022 YKS sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok sorduğu 2022 AYT Fizik kitap önerisi yapar mısınız? gibi soruların cevabını vermeye çalıştık.

2022 AYT Fizik Kitap Önerileri yazımızda bulunan tüm kitaplar hakkında kısa açıklamalar yaptık. Böylece kitap seçimi yaparken daha doğru karar verebilirsiniz. Kitapların zorluk seviyeleri de bu açıklamalar içinde verilmiştir. Aşağıda hem konu anlatımlı hem de soru bankası şeklinde 2022 AYT Fizik Kitap Önerileri bulabilirsiniz.

Kitap önerileri yaparken piyasada en çok tercih edilen, öğrencilerin çözerken en çok sevdiği, öğretmenlerin en çok tavsiye ettiği, kitabın içeriği, kendini yeni sınav sistemine ne kadar güncellediği gibi faktörler göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır.

2022 AYT Fizik Kitap Önerileri

2022 AYT Fizik Kitap Önerileri yaparken hem konu anlatımlı hem de soru bankası kitaplardan seçmeye çalıştık. Kitaplar hakkında kısa bilgilendirmeler yaparak karar verirken doğru kararlar vermenizi sağlamaya çalıştık. Bu bilgilendirmeler kitapların zorluk seviyesinden de bahsetmeye çalıştık. Kitap tercihi yaparken kendi seviyenizin altında ya da üstünde kitaplar almanızın size faydasından çok zararı olacaktır.

Önerilen Yazı: Kitap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önerilen Yazı: 2022 AYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımları

2022 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları 2022 TYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Kitap Önerileri için tıklayınız 2022 TYT Deneme Önerileri için tıklayınız 2022 AYT Deneme Önerileri için tıklayınız

2022 AYT Fizik Soru Bankası Önerileri

Bu bölümde 2022 AYT Fizik Soru Bankası Önerileri bulabilirsiniz. Konu anlatımlı kitap önerileri için yazının devamını okuyun.


Okyanus Yayınları 40 Seans AYT Fizik Soru Bankası

Okyanus Yayınları 40 Seans AYT Fizik Soru Bankası

Okyanus yayınları tarafından hazırlanan bu kitap başlangıç seviyesi için, oldukça temel seviye olarak hazırlanmış bir kitaptır. Kitap hazırlanırken öğrencilerin en çok zorlandığı kısımlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Temelini kuvvetlendirmek isteyenlerin çözebileceği bir kitap. Ancak bu kitaba çok uzun bir süre harcamayın. Çünkü temel seviye bir kitap olduğu için çok fazla soru çeşidi göremezsiniz. Bir an önce temelinizi kuvvetlendirip ÖSYM tarzında sorular içeren diğer kitapları çözmenizi de tavsiye ediyoruz.


Üç Dört Beş Yayınları AYT Fizik Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları AYT Fizik Soru Bankası

YKS sınav sistemine tam uyumlu şekilde hazırlanmış bir kitaptır. AYT Fizik kitap önerileri arayan öğrenciler için önerdiğimiz önemli kaynaklardan bir tanesidir. Kitap içinde çoğunlukla orta seviye kitaplar bulunuyor. Ancak kolay ve zor seviye sorular da görebilirsiniz. ÖSYM’nin yeni nesil soruları olarak bildiğimiz yorum ağırlıklı ve günlük hayattan örnek soruları da fazlasıyla yer alıyor. Kitaptaki soruların tamamının video çözümlü olması da sizin için bir avantajdır.

Kitaptaki konu testleri 4 farklı şekilde sınıflandırılmıştır. Kazanım odaklı sorular testlerinde hem ufak bir konu anlatımı bulunuyor ve temel düzey sorular yer alıyor.

ÖSYM tarzı sorular testlerinde sadece işlem yeteneğinizle çözebileceğiniz sorulardan çok yorum ağırlıklı sorular bulunuyor. Bu testteki soruların seviyesini kitapta bulunan seviye çarkından görebilirsiniz. Her seviyeden sorulara yer verilmiştir.

Günlük hayat uygulamaları testlerinde hayatın içinden örneklerle hazırlanmış sorular bulunmaktadır. Bu sorular da aynı şekilde yorum yaparak çözülebilen sorulardan oluşuyor.

Orijinal sorular testindeki sorular ise sizi gerçek anlamda zorlayacak. Diğer kitaplarda göremeyeceğiniz türdn sorulardan oluşmaktadır. Bu testlerdeki sorular zor seviye sorulardır.


3D Yayınları AYT Fizik Soru Bankası

3D Yayınları AYT Fizik Soru Bankası

Eğer AYT Fizik konularında kendinize güveniyorsanız, işlem gerektiren sorular çözerek kendinizi geliştirdiğinizi düşünüyorsanız ÖSYM tarzı yorum sorularıyla kendinizi zorlayabilirsiniz. ÖSYM sorularına benzer yorum sorularının bol miktarda bulunduğu bu kitap sınavdan önce çözülmesi gereken kitaplardan biridir. Farklı tip yorum sorularını görmek için birebir bir kaynaktır. AYT Fizik dersine yeni başladıysanız bu kitabı çözmenizi pek önermiyoruz. Daha temelden alan bir kitap tercih edebilirsiniz.


Palme Yayınları AYT Fizik Soru Bankası

Palme Yayınları AYT Fizik Soru Bankası

Palme yayınları, Fen dersleri kitaplarında ön plana çıkıyor. Bu kitabı da orta ve üst seviye öğrenciler için tercih edilmesi gereken bir kitaptır. Bol miktarda öğretici sorulardan oluşmaktadır. Temelinize güveniyorsanız ve bu temeli geliştirmek istiyorsanız çözdüğünüzde ilerlemenizi fark edeceksiniz.

Kitapta dikkatini çekmek istediğimiz nokta öğretici sorular bol miktarda bulunsa da yeni sınav sistemine uygun yorum içerikli sorular pek fazla sayıda yok. Sorular genellikle işlem gerektiren sorulardan oluşturuyor. Bu size konuyu pekiştirmenizi sağlayabilir ancak mutlaka yeni nesil soruların bulunduğu bir kaynak daha çözmenizi tavsiye ederiz.


2022 AYT Fizik Konu Anlatımlı Önerileri

Bu bölümde ise AYT Fizik konu anlatımlı kitap önerileri bulabilirsiniz.

Palme Yayınları AYT Fizik Konu Anlatımlı

Palme Yayınları AYT Fizik Konu Anlatımlı

Bu kitap Palme yayınlarının soru bankası kitabıyla paralel olarak ilerlemektedir. AYT Fizik dersi için bütün konular bulunmaktadır. Genel olarak konu anlatımlı bir kitap olsa da içinde konularla ilgili bazı temel seviye sorular da bulunmaktadır.


Limit Yayınları TYT-AYT Fizik El Kitabı

Limit Yayınları TYT-AYT Fizik El Kitabı

Hikaye kitabı boyutlarında bir kitaptır. Otobüste, serviste, teneffüs aralarında kitap okurmuş gibi AYT Fizik çalışabilirsiniz. Fizik konuları her detayıyla anlatılmaktadır. Küçük boyutta olması da taşıma açısından avantaj sağlıyor.


2022 AYT Fizik Kitap Önerileri hakkında aklınızda takılı kalan herhangi bir soru varsa aşağıda yorumlar kısmında sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı