Kaynak Tavsiyeleri

2022 AYT Fizik Deneme Önerileri

Sizler için 2022 AYT Fizik Deneme Önerileri listesi oluşturduk. 2022 YKS sınavı için güncel olarak hazırladığımız bu denemeleri çözerek ilerlemenizi görebilirsiniz.

Fizik dersi genel olarak öğrencilerin zorlandığı bir derstir. Fen bilimleri derslerinin en zor dersi olarak kabul edilebilir. Özellikle Fizik dersinde AYT konuları, öğrencileri bir hayli zorlamaktadır. Ancak düzenli, planlı ve doğru bir çalışma ile fizik dersi problem olmaktan çıkacaktır. Mühendislik ve tıp gibi sayısal alanları düşünen kişiler mutlaka fizik dersine büyük bir önem vermelidir. Hem üniversite sınavda hem de üniversite hayatında bu kişilerin çok işine yarayacaktır.

Fizik dersinde başarılı olmak isteyen kişilerin öncelik vermesi gereken ilk şey matematiktir. Çünkü matematik bilmeden fizik çözemezsiniz. Matematik, fizik çözmeye yarayan bir araçtır. Fizik dersinde öğrencilerin zorlanmasının bir nedeni de matematik temellerinin zayıf olmasıdır. Fizikteki hemen hemen bütün konular, denklem kurma, orantı, problemler, vektörler, uzay geometri gibi hepsi matematik dersinin de bir konusudur. Fizikte başarılı olmanın yolu matematikten geçer. Pratik yapmak için gereken AYT Fizik Deneme Önerileri listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Fizik dersinde iyi netler yapmanın bir diğer yolu da bol bol pratik yapmak, soru çözmektir. Fizik dersi için soru çözerken mutlaka iki farklı kaynaktan ilerleyin. Çünkü ne kadar çok soru tipi görürseniz o kadar daha fazla net yapabilirsiniz. Çözemediğiniz, anlamadığınız soruları mutlaka anlayana kadar bilen birine sorun.

Deneme çözdükten sonra mutlaka ve mutlaka çözemediğiniz, boş bıraktığınız, yanlış yaptığınız soruları çözebilen birine, arkadaşınıza ya da öğretmeninize çözdürün ve çözümünü öğrenin. Netleriniz çözemediğiniz soruları çözerek artacaktır. Yanlış yaptığınız ya da çözemediğiniz konuları belirleyerek o konulara tekrar çalışın.

Aşağıdaki butona tıklayarak genel AYT deneme önerileri ve branş deneme önerileri yazılarına ulaşabilirsiniz.

2022 AYT Deneme Önerileri

2022 AYT Fizik Deneme Önerileri

AYT Fizik Deneme Önerileri listesinde yer alan denemeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Hız ve Renk Yayınları AYT Fizik Denemeleri

hız ve renk ayt fizik deneme

Hız ve Renk yayınları tarafından piyasaya sürülen bu kitapta 20 adet AYT fizik denemesi bulunmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. ÖSYM’nin yeni tarz sorularına uygun şekilde hazırlanmıştır. Kitabın içinde kazanım analiz tablosu ile birlikte kendinizi daha iyi test edebileceksiniz.


Bilgi Sarmal Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Bilgi Sarmal Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Bilgi Sarmal yayınları tarafından hazırlanan bu kitapta 25 adet AYT fizik denemesi bulunmaktadır. Denemeler ÖSYM ile aynı zorluk seviyesindedir. ÖSYM’nin yeni nesil sorularına uygun şekilde hazırlanmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Bilgi Sarmal video çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz. Bu deneme kitabı AYT Fizik Deneme Önerileri listemizde yer almaktadır.


Karekök Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Karekök Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Karekök yayınları yıllardır üniversite hazırlık kitaplarında başarısıyla biliniyor. Başarısını devam ettirirken, zorluğuyla tanındığı unvanını da korumaya devam ediyor. Karekök Yayınları AYT Fizik Denemeleri kitabında 30 adet AYT fizik denemesi bulunmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Karekök Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


Okyanus Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Okyanus Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Okyanus yayınları tarafından hazırlanan bu deneme kitabında 30 adet AYT fizik denemesi bulunmaktadır. ÖSYM tarzı yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Denemelerin tamamı özel taktikli video çözümlüdür. Okyanus video çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların çözüm vdeolarını izleyebilirsiniz.


PRF Paraf Yayınları AYT Fizik Denemeleri

PRF Paraf Yayınları AYT Fizik Denemeleri

PRF Paraf yayınları tarafından hazırlanan bu kitabın içinde 30 adet AYT fizik denemesi bulunmaktadır. Deneme kitabı öğrencilere kolaylık olması açısından çek – kopar şeklinde hazırlanmıştır. Denemelerin tamamı ÖSYM tarzında hazırlanmıştır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Bu deneme kitabı AYT Fizik Deneme Önerileri listemizde yer almaktadır.


Endemik Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Endemik Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Endemik yayınları tarafından piyasaya sürülen bu kitabın içinde 30 adet AYT fizik denemesi bulunmaktadır. Denemelerdeki sorular ÖSYM’nin yeni nesil sorularına uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


Benim Hocam Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Benim Hocam Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Benim Hocam yayınları tarafından hazırlanan bu kitabın içinde 15 adet AYT fizik denemesi bulunmaktadır. Benim Hocam YouTube kanalında Fizik konu anlatımları yapan Barış Akıncıoğlu tarafından yazılmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


Palme Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Palme Yayınları AYT Fizik Denemeleri

Palme yayınları tarafından hazırlanan bu deneme kitabı içinde 30 adet AYT fizik denemesi yer almaktadır. MEB kazanımlarına ve ÖSYM’nin sorduğu yeni nesil sorulara uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Bu deneme kitabı AYT Fizik Deneme Önerileri listemizde yer almaktadır.

Siz de çözdüğünüz ve beğendiğiniz denemeleri aşağıda bulunan yorumlar kısmından önerebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı