Kaynak Tavsiyeleri

2022 AYT Edebiyat Sosyal 1 Deneme Önerileri

Sizler için 2022 AYT Edebiyat Sosyal 1 Deneme Önerileri listesi oluşturduk. 2022 YKS sınavı için güncel olarak hazırladığımız bu denemeleri çözerek ilerlemenizi görebilirsiniz.

Edebiyat dersi sözel bir derstir ve ezberlemeniz gereken onca konu vardır. Edebiyat dersine çalışırken yapılan yanlış her şeyi ezberlemektir. Evet, bazı bilgileri ezberlemeniz gerekmektedir. Ancak tamamını ezberlemeye çalışmanız sizi zorlayacak ve ilerlemenizi yavaşlatacak, hatta sıkılacağınızı düşünürsek belki de durduracaktır. Edebiyat konularına çalışırken önemli gördüğünüz yerlerin altını çizebilir ve not çıkarabilirsiniz. Böylece tekrar yaparken önemli yerleri daha dikkatli tekrar edeceksiniz ve konuyu gerçek anlamda öğreneceksinizdir.

Edebiyat sorularının vazgeçilmesi ise yazar-eser sorularıdır. Her yıl en çok sorulan konu olan yazar-eser konusuna mutlaka önem vererek çalışmanız gerekmektedir. Sanıldığının aksine ezberlemesi imkansız bir durum değildir. Çünkü genellikle ÖSYM, yazarların ya da şairlerin en bilinen, en önemli eserlerinden sormaktadır. İyi şekilde ezber yaparak yazar-eser sorularını da kolay şekilde çözebilirsiniz. AYT Edebiyat – Sosyal 1 Deneme Önerileri listemizden kendinize uygun denemeyi seçebilirsin

ÖSYM’nin son yıllarda sorduğu Edebiyat sorularında yeni bir soru tipi görülmeye başladı. Artık ÖSYM, Edebiyat sorularında edebi eserlerden bir bölüm vererek bu bölümün hangi esere ait olduğunu soruyor. Bunun için edebiyat ders kitaplarında bulunan yazarların önemli eserlerinin özetlerine çalışmanız da gerekebilir.

Tarih dersinde başarılı olmak için geçmiş yıllarda çıkmış sorular üzerinden bir çalışma planı yapabilirsiniz. Örneğin en çok soru sorulan konudan, en az soru sorulan konuya doğru bir sıralama yaparak konulara bu şekilde çalışabilirsiniz. Bu sayede tüm konuları bitirememiş olsanız bile en önemli konuları çoktan bitirmiş olacaksınız.

Coğrafya dersinde bir konuyu çalıştıktan sonra mutlaka kısa bir konu tekrarı ve bol soru çözümü yapmalısınız. Soru bankalarınızdan soru çözdükten sonra o konu ile geçmiş yıllarda çıkmış sorulara da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Deneme çözdükten sonra mutlaka ve mutlaka çözemediğiniz, boş bıraktığınız, yanlış yaptığınız soruları çözebilen birine, arkadaşınıza ya da öğretmeninize çözdürün ve çözümünü öğrenin. Netleriniz çözemediğiniz soruları çözerek artacaktır. Yanlış yaptığınız ya da çözemediğiniz konuları belirleyerek o konulara tekrar çalışın.

Aşağıdaki butona tıklayarak genel AYT deneme önerileri ve branş deneme önerileri yazılarına ulaşabilirsiniz.

2022 AYT Deneme Önerileri

2022 AYT Edebiyat Sosyal 1 Deneme Önerileri

AYT Edebiyat Sosyal 1 Deneme Önerileri listesinde yer alan denemeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunun yanında AYT Eşit Ağırlık Deneme Önerileri ve AYT Sözel Deneme Önerileri yazımıza ulaşmak için aşağıda bulunan önerilen yazıya tıklayabilirsiniz.

Önerilen Yazı: AYT Eşit Ağırlık Deneme Önerileri

Önerilen Yazı: AYT Sözel Deneme Önerileri

Tonguç Akademi AYT Edsometre Edebiyat – Sosyal Bilimler 1 Denemeleri

Tonguç Akademi AYT Edsometre Edebiyat - Sosyal Bilimler 1 Denemeleri

Tonguç Akademi tarafından yayınlanan bu deneme kitabında 12 adet AYT Edebiyat – Sosyal Bilimler 1 denemesi bulunmaktadır. Denemelerin 3’ü kolay, 6’sı orta ve kalan 3’ü zor seviye olarak hazırlanmıştır. Son yapılan AYT sınavındaki sorulan sorulara benzer, yeni nesil sorular ile hazırlanmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


3D Yayınları AYT Edebiyat – Sosyal 1 Denemeleri

3D Yayınları AYT Edebiyat - Sosyal 1 Denemeleri

3D yayınlarının bu kitabında 10 adet AYT Edebiyat – Sosyal 1 denemesi yer almaktadır. Denemeler ÖSYM zorluğunda, kolay – orta – zor seviye sorular karışık olacak şekilde hazırlanmıştır. Denemelerin 3’ü kolay, 4’ü orta ve kalan 3’ü zor seviye şeklinde hazırlanmıştır. ÖSYM’nin sorduğu yeni nesil sorular ve sınava benzer tasarımda kitapçıklardan oluşmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. 3D Video Çözüm uygulamasını indirerek denemelerde çözemediğiniz soruların çözümlerini izleyebilirsiniz. AYT Edebiyat – Sosyal 1 Deneme Önerileri listemizde yer almaktadır.


Farklı Sistem Yayınları AYT Edebiyat – Sosyal 1 Denemeleri

Farklı Sistem Yayınları AYT Edebiyat - Sosyal 1 Denemeleri

Farklı Sistem yayınları tarafından hazırlanan bu deneme kitabında 20 adet AYT Edebiyat – Sosyal 1 denemesi bulunmaktadır. Denemeler son AYT sınavındaki sorulara benzer, güncel YKS kazanımlarına uygun şekilde hazırlanmıştır. Sınavdan önce çözülmesi gereken denemelerden bir tanesidir. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


Altın Karma Yayınları AYT Edebiyat – Sosyal 1 Denemeleri

Altın Karma Yayınları AYT Edebiyat - Sosyal 1 Denemeleri

Altın Karma yayınlarının bu deneme kitabında 10 adet AYT Edebiyat Sosyal 1 denemesi bulunmaktadır. Denemelerin tamamı ÖSYM tarzı nesil sorulardan oluşmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. AYT Edebiyat – Sosyal 1 Deneme Önerileri listemizde yer almaktadır.

Sizin de çözdüğünüz ve öğrencilere önermek istediğiniz denemeler varsa ya da bu denemeler hakkında görüşleriniz varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı