Kaynak Tavsiyeleri

2022 AYT Edebiyat Deneme Önerileri

Sizler için 2022 AYT Edebiyat Deneme Önerileri listesi oluşturduk. 2022 YKS sınavı için güncel olarak hazırladığımız bu denemeleri çözerek ilerlemenizi görebilirsiniz.

Edebiyat dersi sözel bir derstir ve ezberlemeniz gereken onca konu vardır. Edebiyat dersine çalışırken yapılan yanlış her şeyi ezberlemektir. Evet, bazı bilgileri ezberlemeniz gerekmektedir. Ancak tamamını ezberlemeye çalışmanız sizi zorlayacak ve ilerlemenizi yavaşlatacak, hatta sıkılacağınızı düşünürsek belki de durduracaktır. Edebiyat konularına çalışırken önemli gördüğünüz yerlerin altını çizebilir ve not çıkarabilirsiniz. Böylece tekrar yaparken önemli yerleri daha dikkatli tekrar edeceksiniz ve konuyu gerçek anlamda öğreneceksinizdir.

ÖSYM’nin son yıllarda sorduğu Edebiyat sorularında yeni bir soru tipi görülmeye başladı. Artık ÖSYM, Edebiyat sorularında edebi eserlerden bir bölüm vererek bu bölümün hangi esere ait olduğunu soruyor. Bunun için edebiyat ders kitaplarında bulunan yazarların önemli eserlerinin özetlerine çalışmanız da gerekebilir.

Edebiyat sorularının vazgeçilmesi ise yazar-eser sorularıdır. Her yıl en çok sorulan konu olan yazar-eser konusuna mutlaka önem vererek çalışmanız gerekmektedir. Sanıldığının aksine ezberlemesi imkansız bir durum değildir. Çünkü genellikle ÖSYM, yazarların ya da şairlerin en bilinen, en önemli eserlerinden sormaktadır. İyi şekilde ezber yaparak yazar-eser sorularını da kolay şekilde çözebilirsiniz.

Edebiyat dersinde ve diğer tüm derslerde başarılı olmak için mutlaka deneme çözmeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki AYT Edebiyat Deneme Önerileri listemizi inceleyebilirsiniz.

Edebiyat dersi sözel olduğu için çalışırken sıkılmanız oldukça mümkündür. Bunun için ders çalışma ortamınızı eğlenceli bir hale getirmelisiniz. Örneğin, notlar çıkarırken renkli kalemler kullanabilirsiniz. Renkli yapışkan kağıtlara notlar çıkarabilir ve bunu odanızın duvarlarına, dolabınızın kapağına yapıştırabilirsiniz. Notlarınızı sesli bir şekilde kaydederek tekrar tekrar dinleyerek hafızanızda kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Deneme çözdükten sonra mutlaka ve mutlaka çözemediğiniz, boş bıraktığınız, yanlış yaptığınız soruları çözebilen birine, arkadaşınıza ya da öğretmeninize çözdürün ve çözümünü öğrenin. Netleriniz çözemediğiniz soruları çözerek artacaktır. Yanlış yaptığınız ya da çözemediğiniz konuları belirleyerek o konulara tekrar çalışın.

Aşağıdaki butona tıklayarak genel AYT deneme önerileri ve branş deneme önerileri yazılarına ulaşabilirsiniz.

2022 AYT Deneme Önerileri

2022 AYT Edebiyat Deneme Önerileri

AYT Edebiyat Deneme Önerileri listesinde yer alan denemeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunun yanında AYT Eşit Ağırlık Deneme Önerileri yazımıza ulaşmak için aşağıda bulunan önerilen yazıya tıklayabilirsiniz.

Önerilen Yazı: AYT Eşit Ağırlık Deneme Önerileri

Hız ve Renk Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Hız ve Renk Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Hız ve Renk yayınları tarafından hazırlanan bu deneme kitabında 20 adet AYT Edebiyat denemesi bulunmaktadır. ÖSYM’nin yıllarda sorduğu yeni tarz sorulardan oluşan denemelerin tamamı video çözümlüdür. Hız ve Renk Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların çözüm videolarını izleyebilirsiniz.


Yayın Denizi Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Yayın Denizi Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Yayın Denizi tarafından hazırlanan bu deneme kitabında 24 adet AYT Edebiyat denemesi bulunmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Yayın Denizi video çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


Bilgi Sarmal Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Bilgi Sarmal Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Bilgi Sarmal yayınları tarafından hazırlanan bu deneme kitabında 25 adet AYT Edebiyat denemesi bulunmaktadır. Denemeler son AYT sınavındaki sorulara benzer, güncel YKS kazanımlarına uygun şekilde hazırlanmıştır. Sınavdan önce çözülmesi gereken denemelerden bir tanesidir. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. AYT Edebiyat Deneme Önerileri listemizde yer almaktadır.


Benim Hocam Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Benim Hocam Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Benim Hocam YouTube kanalında Türkçe ve Edebiyat dersi için konu anlatımı yapan Kadir Gümüş tarafından yazılan bu deneme kitabında 10 adet AYT Edebiyat denemesi bulunmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür.


Karekök Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Karekök Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Karekök yayınları tarafından hazırlanan bu deneme kitabında 30 adet AYT Edebiyat denemesi bulunmaktadır. Denemeler son yapılan AYT sınavına göre hazırlanmıştır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Karekök Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.


Okyanus Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Okyanus Yayınları AYT Edebiyat Denemeleri

Okyanus yayınları tarafından hazırlanan bu deneme kitabında 30 adet AYT Edebiyat denemesi bulunmaktadır. Sınava girmeden önce çözmeniz gereken denemelerden bir tanesidir. Denemelerin tamamı özel taktikli video çözümlüdür. Okyanus Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz videoların çözümlerini izleyebilirsiniz. AYT Edebiyat Deneme Önerileri listemizde yer almaktadır.

Sizin de çözdüğünüz ve önermek istediğiniz AYT Edebiyat Deneme Önerileri varsa ya da bu denemeler hakkında görüşleriniz varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı