Kaynak Tavsiyeleri

2022 AYT Deneme Önerileri

2022 AYT Deneme Önerileri listesini sizler için hazırladık! Öğrencilerin en çok tavsiye AYT Denemelerini sizler için bir araya getirdik.

Aşağıda sizin için derlediğimiz YKS sınavının ikinci oturumu olan AYT oturumu için kendinizi değerlendirmek, derslerdeki ilerlemenizi ve çalışmalarınızın sonucunu görmek ve konu eksiklerini belirlemek için çözebileceğiniz AYT deneme önerileri listemizi bulabilirsiniz. Deneme önerisi yaptığımız her kaynak için kendinize en uygun seçimi yapmanız adına denemeler hakkında kısa bilgiler verdik. En iyi AYT Deneme önerileri listesini oluşturmaya çalıştık.

2022 AYT Branş Denemeleri Önerileri

Eğer deneme çözerken tüm derslerin bulunduğu değil de sadece tek dersin bulunduğu denemeleri çözmek isterseniz aşağıdaki denemeleri tercih edebilirsiniz. Aşağıda AYT deneme önerileri yazılarını bulabilirsiniz.

2022 AYT Sayısal Denemeleri Önerileri

2022 AYT Sayısal Deneme Önerileri için aşağıda bağlantıya tıklayarak gidebilirsiniz. Deneme önerilerini incelemeden önce sizlere sayısal derslere nasıl çalışabileceğiniz hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

2022 AYT Sayısal Deneme Önerileri

Sayısal derslerde başarılı olmak bir bina yapmaya benzemektedir. Temelini sağlam atmazsanız üstteki katlarda dengesiz olur ve en sonunda yıkılır. Eğer siz sayısal derslerin temel konularına, temel bilgilerine yeterince çalışmazsanız, yeterince çalışmadan bir sonraki konuya geçerseniz sağlam olmayan temeliniz kolayca yıkılacaktır. Yani çalıştığınız konuları aslında öğrenmemiş olacak ve ilerleme kaydedemeyeceksiniz. Bunun için öncelikle temelinizi sağlam atmanız gerekmektedir.

Sayısal dersler için test ya da deneme çözerken en önemli durumlardan biri de soruyu doğru okumaktadır. Soruyu doğru okuyarak sorunun sizden ne istediğini anlamanız gerekir. Soru kökünü hızlı hızlı anlamadan okursanız soruyu çözerken zorlanırsınız ya da soruyu çözersiniz ancak sizden istediği bulduğunuz sonuç olmadığı için çözdüğünüz bir soruyu yanlış işaretleyerek soru kaçırırsınız. Bunun için soruyu dikkatli okumak çok önemlidir.

2022 AYT Sözel Denemeleri Önerileri

2022 AYT Sözel Deneme Önerileri için aşağıda bağlantıya tıklayarak gidebilirsiniz. Deneme önerilerini incelemeden önce sizlere sözel derslere nasıl çalışabileceğiniz hakkında bilgiler vermek istiyoruz. 2022 AYT Deneme Önerileri listemizde yer alıyor.

2022 AYT Sözel Ağırlık Deneme Önerileri

Sözel derslere çalışmak bazen sıkıcı olabilir. Uzun uzun paragraflar okumak ve üstüne bir de bunları ezberlemeniz gerekebilir. Sözel derslerde başarılı olmak için bunları eğlenceli hale getirmeniz gerekir. Ders çalışmayı eğlenceli hale getirmenin birçok yolu vardır. Biraz bunlardan bahsedelim:

Çalışmalarınızı görselleştirebilirsiniz. Edebiyat çalışırken milli edebiyat dönemi yazarlarının yanına Türk bayrağı ekleyebilirsiniz. Coğrafya çalışırken dağlar, platolar, göller, akarsular gibi resimler çizebilir ya da sticker’lar yapıştırabilirsiniz. Renkli kalemler kullanarak görsel hafızanızı kullanabilirsiniz. Önemli yerleri renkli kalemlerle yazarak çalışma esnasında görsel hafızanızı bu bilgileri gönderebilir ve öğrenebilirsiniz.

2022 AYT Eşit Ağırlık Denemeleri Önerileri

2022 AYT Sözel Deneme Önerileri için aşağıda bağlantıya tıklayarak gidebilirsiniz. Deneme önerilerini incelemeden önce sizlere eşit ağırlık derslere nasıl çalışabileceğiniz hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

2022 AYT Eşit Ağırlık Deneme Önerileri

Bildiğiniz eşit ağırlık da sayısal olarak tek ders matematik bulunmaktadır. Diğer dersler ise sözeldir. Bunun için eşit ağırlık puan türünde genel olarak belirleyici olan matematik çözmektir. Çünkü sözel dersleri hemen hemen herkes yapabilmektedir. Bunun için matematik dersine biraz daha önem vererek çalışmanız gerekmektedir. Bol pratik yaparak, önemli soru tiplerini çözerek kendinizi matematik dersinde kendinizi geliştirebilirsiniz. AYT Deneme Önerileri yazımız sizin ihtiyacınıza yetişecektir.

Deneme çözmek hakkında sık sorulan sorular

Yukarıda deneme önerileri listesini bulabilirsiniz. Bu bölümde ise denemeler hakkında öğrencilerin merak ettiği neden deneme çözmeliyim, hangi denemeleri çözmeliyiz, deneme çözmezsek ne olur, ayt deneme önerileri hakkında soruların cevabını verdik.

Neden deneme çözmeliyim?

Üniversite sınavına hazırlanan bütün öğrencilerin mutlaka deneme çözmesi gerekir. Bunu açıklayacak olursak, soru bankasındaki soruları çözerken üst üste sadece tek konu hakkındaki soruları çözüyorsanız. Karşınıza gelen soruların hepsini hemen hemen aynı yöntem ve taktiklerle çözüyorsanız. Ancak denemelerde her konudan farklı soru tipleriyle karşılacaksınız ve hepsi için farklı bilgileri hatırlamanız gerekecektir. Eğer deneme çözerken bir soruyu kaçırdıysanız o konuyu tam olarak anlamamışsınızdır ve tekrar çalışmanız gerektiğini fark edeceksiniz.

Deneme çözmenin faydaları nelerdir?

Deneme çözmek adeta sınavın bir provası gibidir. Bu provaları yaparak gerçek sınavda daha doğru şekilde strateji uygulayarak başarılı olmayı hedeflemeliyiz. İlk önce hangi testleri çözerseniz daha fazla puan kazanırsınız, zor sorularla karşılaştığınızda nasıl bir strateji uygulamalısınız, süreyi nasıl iyi yönetebilirsiniz gibi birçok sınav problemini deneme çözerek gidebilirsiniz.

Deneme çözmenin bir faydası da eksiklerinizi belirlemenize yardımcı olur. İster branş denemesi ister de genel deneme çözerek çözemediğiniz, yanlış yaptığınız, kaçırdığınız soruları not alarak bu konulara tekrar çalışabilir ve gerçek sınavda soru kaçırmanızın önüne geçebilirsiniz.

Deneme nasıl çözülür?

Deneme çözerken mutlaka sessiz bir ortam olmasına dikkat edin. Gürültülü bir ortamda sınava odaklanamayacak ve kendinizi tam olarak sınava veremeyeceksiniz. Bunun yanında deneme çözdüğünüz masanın üstünde, sağında ya da solunda, herhangi bir yerinde dikkatinizi dağıtacak hiçbir şeyin olmamasına dikkat edin. Eğer evde deneme çözüyorsanız ailenizi bilgilendirin ve odanıza girmemeleri gerektiğini söyleyin. Deneme çözerken mutlaka süre tutmaya dikkat edin, TYT denemesi çözüyorsanız 135 dakika, AYT denemesi çözüyorsanız 180 dakika süre tutmalısınız. Sürede tutmadan çözdüğünüz denemenin size hiçbir faydası olmayacaktır.

Hangi denemeyi çözeceğinizi bilmiyorsanız AYT Deneme Önerileri yazımızı inceleyin.

2022 AYT Deneme Önerileri hakkında merak ettiğiniz soru ya da görüşleriniz varsa lütfen alttaki yorumlar bölümünden bize sorun.

Content Protection by DMCA.com
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı