Kaynak Tavsiyeleri

2022 AYT Coğrafya Deneme Önerileri

Sizler için 2022 AYT Coğrafya Deneme Önerileri listesi oluşturduk. 2022 YKS sınavı için güncel olarak hazırladığımız bu denemeleri çözerek ilerlemenizi görebilirsiniz.

Coğrafya dersi sözel bir derstir. Bütün sözel derslerde olduğu gibi coğrafya dersini sevmeniz gerekmektedir. Bir dersi sevmeniz için çalışırken eğlenceli bir ortam oluşturmanız gerekir. Renkli not kağıtlarına not tutabilir, not kağıtlarınızı süsleyebilir ya da coğrafya dersine çalışırken notlarınızı bir melodi eşliğinde söyleyebilirsiniz.

Coğrafya dersinde bir konuyu çalıştıktan sonra mutlaka kısa bir konu tekrarı ve bol soru çözümü yapmalısınız. Soru bankalarınızdan soru çözdükten sonra o konu ile geçmiş yıllarda çıkmış sorulara da göz atmanızı tavsiye ederiz. Deneme çözmek istersiniz diye sizlere aşağıdaki AYT Coğrafya Deneme Önerileri listesi oluşturduk.

Coğrafya dersinde başarılı olmak için geçmiş yıllarda çıkmış sorular üzerinden bir çalışma planı yapabilirsiniz. Örneğin en çok soru sorulan konudan, en az soru sorulan konuya doğru bir sıralama yaparak konulara bu şekilde çalışabilirsiniz. Bu sayede tüm konuları bitirememiş olsanız bile en önemli konuları çoktan bitirmiş olacaksınız.

Deneme çözdükten sonra mutlaka ve mutlaka çözemediğiniz, boş bıraktığınız, yanlış yaptığınız soruları çözebilen birine, arkadaşınıza ya da öğretmeninize çözdürün ve çözümünü öğrenin. Netleriniz çözemediğiniz soruları çözerek artacaktır. Yanlış yaptığınız ya da çözemediğiniz konuları belirleyerek o konulara tekrar çalışın.

Aşağıdaki butona tıklayarak genel AYT deneme önerileri ve branş deneme önerileri yazılarına ulaşabilirsiniz.

2022 AYT Deneme Önerileri

2022 AYT Coğrafya Deneme Önerileri

AYT Coğrafya Deneme Önerileri listesinde yer alan denemeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunun yanında AYT Eşit Ağırlık Deneme Önerileri yazımıza ulaşmak için aşağıda bulunan önerilen yazıya tıklayabilirsiniz.

Önerilen Yazı: AYT Eşit Ağırlık Deneme Önerileri

Karekök Yayınları AYT Coğrafya Denemeleri

Karekök Yayınları AYT Coğrafya Denemeleri

Karekök yayınları tarafından piyasaya sürülen bu deneme kitabının için tam 60 adet AYT Coğrafya denemesi bulunmaktadır. Deneme kitabı kendi içinde Coğrafya-1 ve Coğrafya-2 soruları olmak üzere ayrılmıştır. 30 deneme Coğrafya-1 sorularından oluşmaktadır. Bu denemelerin içinde 6 adet soru vardır. Diğer 30 deneme ise Coğrafya-2 sorularından oluşmaktadır. Bu denemelerin içinde ise 11 adet soru bulunmaktadır. Denemelerin tamamı video çözümlüdür. Karekök Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların çözüm videolarını izleyebilirsiniz.


Benim Hocam AYT Coğrafya Denemeleri

Benim Hocam AYT Coğrafya Denemeleri

Benim Hocam YouTube kanalındaki Coğrafya dersi konu anlatım videolarından da tanıdığımız Bayram Meral tarafından yazılan bu deneme kitabında 15 adet AYT Coğrafya denemesi bulunmaktadır. Denemelerin tamam video çözümlüdür. Benim Hocam Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz. Bu deneme AYT Coğrafya Deneme Önerileri listemizde yer almaktadır.

Sizin de çözdüğünüz ve önermek istediğiniz denemeler varsa ya da bu denemeler hakkında görüşleriniz varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı