Çalışma Programları

Aylık Ders Planlayıcı – Çalışma Programı – PDF İndir

Öğrenci Yardım ekibi olarak sizler için aylık ders planlayıcı hazırladık. PDF olarak hazırladığımız bu aylık planlayıcı ile planlarınızı çok daha düzenli ve eğlenceli şekilde yapabileceksiniz. Dilerseniz yazımızı okuyarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Siz değerli öğrenciler için hazırladığımız Aylık Ders Planlayıcısı PDF dosyalarını indirmek için sayfanın en altında bulunan indirme bağlantılarına ulaşabilirsiniz.

Yazının devamına aylık ders planlayıcı ya da aylık çalışma programı kullanmanın size faydalarından bahsedeceğiz. Plan yaparak çalışmak, hem daha düzenli çalışmanızı hem de planlayıcı üzerinde işaretlemelerin motivenizi arttırması bakımından oldukça önemli bir davranıştır. Dilerseniz aylık planlayıcı kullanarak çalışan öğrencilerin hangi artı durumlara sahip olduğuna hep birlikte göz atalım!

Aylık ders planlayıcı ne işe yarar?

Aylık ders planlayıcısı, aslında üniversite sınavına hazırlanan bir öğrencinin mutlaka kullanması gereken bir materyaldir. Plansız hiçbir çalışma öğrenciyi başarıya ulaştırmaz. Bu yüzden de ister günlük, ister haftalık, ister de aylık bir planlama yapma öğrenciyi derslerinde ileriye götüren bir adımdır. Aylık planlayıcıların ne işe yaradığını aşağıda maddeler halinde verdik. Gelin birlikte göz atalım!

Aylık planlayıcı kullanmak öğrencinin o ay yapması gerekenleri daha önceden planlamasını ve ders çalışırken hangi gün neyi yapması gerektiğini düzenlemesine yardımcı olur.

Aylık planlama yapmak öğrenciyi motive eder. Motive olmak, sınava hazırlanan bir öğrenci için çok önemlidir. Çünkü motivasyon düştüğü zaman ders çalışmadaki istikrar, çalışmadan alınan verim de aynı şekilde düşer. Bu da öğrencinin durumunu olumsuz etkiler. Aylık planlayıcı kullanan bir öğrenci her gün yaptığı çalışmaları planlayıcı üzerinde işaretleyerek kendini motive edebilir.

Aylık planlama yapan bir üniversite adayı, plansız çalışan bir üniversite adayına göre her zaman daha avantajlıdır. Çünkü hangi konulara çalışacağını daha önceden planladığı için plansız öğrenciye göre daha çok konuya çalışacaktır. Bu da planlı çalışan öğrenciyi oldukça ileri götürecektir.

Aylık ders planlayıcı sayesinde öğrenci düzenli bir şekilde ders çalışmaya başlar. Öğrenci hangi konuya hangi gün çalışacağını planlayıcı üzerinde belirterek ilerlemesini sağlar. Plan olmadan çalışan bir öğrenci, konularda da düzensiz bir şekilde ilerleyecektir ve belki de hiç ilerleyemeyecektir.

Eğer bir öğrencinin planı varsa o plana bakarak hangi gün ne yapması gerektiğini bilecektir. Ancak plansız çalışan bir öğrenci, o gün ne yapacağına karar verene kadar belki gün bitecek ya da çalışırken sıkılacaktır. Planlı çalışan öğrencide sıkılma gibi bir durum daha az olacaktır. Bunun sebebi ise o gün o derse çalışması gerektiğini biliyordur ve çalışma zorunluluğu hissedecektir.

Aylık çalışma programı nasıl kullanılır?

Aşağıdaki bağlantıdan indirebileceğiniz aylık ders planlayıcısını sizlere tanıtmak istiyorsanız. Dilerseniz siz de aşağıdan indirerek inceleyebilirsiniz.

Aylık ders planlayıcısına baktığınızda ayın tüm günlerini görebilirsiniz. Bazı aylarda 30 gün, bazı aylar ise 31 gün olduğu için bir hangi aya kullanacağınızı kestiremediğiniz için 31 günlük kutu koyduk.

Dersler yazısının altındaki kutulara derslerinizi yazabilirsiniz. Derslerin yanındaki kutucuklara yukarıdaki günlere göre çalıştıkça işaret koyabilirsiniz.

Aylık ders planlayıcı PDF’inde Dersler kısmının altındaki bölümde ise Planlar başlıklı planlarınız için bir yer bulundurduk. Buradaki tabloların en üstteki renkli satırına ders adını yazmanız için verdik. Altındaki beyaz satırlara ise dersler ile ilgili planlarınızı yazabilirsiniz. Örnek olarak

  • TYT Matematik
  • Problemler bitecek.
  • Her gün 50 soru çözülecek.
  • Branş denemesi çözülecek.

gibi planlarınızı yazabilirsiniz.

Hedefler başlıklı bölümü ise üçe ayırdık. Birinci bölüm “Bu Ay Hedeflerim”. Buraya bu ay ki hedeflerinizi yazabilrisiniz.

  • Her gün 25 paragraf sorusu çözülecek.
  • Matematik soru bankası bitirilecek.
  • Türkçe paragraf soru bankası bitirilecek.
  • gibi hedeflerinizi yazabilirsiniz.

İkinci bölüm “Gelecek Aya Kalanlar” ise bu ay yapamadığınız ve bir sonraki aya kalan konuları yazabilirsiniz.

Üçüncü bölüm ise “Notlar” olarak belirledik. Buraya bu ay hakkındaki notlarınızı yazabilirsiniz. Nasıl geçirdiğinizi, sizin için verimli oldu mu, hedeflerinizi yerine getirdiniz mi hepsini yazabilirsiniz.

Aylık ders planlayıcısı renkli olarak hazırlanmıştır. Şu an sadece mor renk bulunmaktadır. İlerleyen zamanlarda farklı renk seçenekleri ile de hazırlanacaktır.

Aylık ders planlayıcı PDF indir

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Öğrenci Yardım ekibi olarak hazırladığımız Aylık ders planlayıcı PDF olarak indirebilirsiniz.

Aylık Ders Planlayıcısı hakkında sormak istediğiniz soru ya da belirtmek istediğiniz görüşleriniz varsa lütfen aşağıdaki yorumlar kısmından bize söyleyin.

Content Protection by DMCA.com
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı