4 Yıllık BölümlerTaban PuanlarYKS Hazırlık

4 Yıllık Bölümler 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

4 Yıllık Bölümler 2020 taban puanları ve başarı sıralamaları açıklandı. YÖK ATLAS tarafından paylaşılan en güncel verilerle sizler için bir tablo oluşturduk.

4 yıllık bölümler 2020 taban puanları ve başarı sıralamaları için aşağıdaki liste tablodan istediğiniz bölümün üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yönleneceğiniz sayfada tüm üniversitelerin o bölüm hakkındaki puan türü, kontenjanı, taban puanı, tavan puanı, sıralaması ve birçok bilgiye ulaşabileceksiniz. İstediğiniz bölümü bulmakta zorluk çekiyorsanız sitenin arama bölümünden arama yaparak istediğiniz bölüm ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

4 yıllık bölümler 2020 taban puanları ve başarı sıralamalarının yanında bölümler hakkında sıkça sorular sorulara da bilgiler vermekteyiz. Bölümü okumanın avantajları, dezavantajları, iş imkanları, bölümü okuyacak öğrencide olması gereken nitelikler gibi birçok sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.

Seçtiğiniz bölüm ile ilgili yazıda o bölüm için ne kadar çalışmanız gerektiği, kaç puan yapmanız gerektiğini, sıralamanızın ne gelmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki liste tabloda istediğiniz bölümün ismine tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki 4 yıllık bölümler 2020 taban puanları tablosundan gitmek istediğiniz bölüme tıklayabilirsiniz.

Aşağıda bölüm isimlerine tıklayarak gidebileceğiniz sayfadaki bilgilerin hepsi YÖK ATLAS tarafından paylaşılan en güncel veriler dikkate alınarak kullanılarak hazırlanmıştır. Her yeni veri paylaşımı yapıldığında güncellenmektedir.

2 Yıllık Bölümler ve Taban Puanları

4 Yıllık Bölümler 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2 Yıllık Bölümler ve Taban Puanları

4 yıllık lisans bölümlerini tercih etmek isteyen üniversite adayları birinci oturum olan Temel Yeterlilik Testi‘nin yanında ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi oturumuna da girmek zorundadır. 4 yıllık dil bölümleri tercih etmek isteyenler adaylar ise Temel Yeterlilik Testi‘nin yanında Yabancı Dil Testi oturumuna da girmeleri gerekmektedir.

2 yıllık önlisans bölümlerini tercih etmek isteyen üniversite adaylarının ise sadece birinci oturum olan Temel Yeterlilik Testi oturumuna girmeleri yeterlidir. Üst taraftaki butonlar yardımıyla 2 yıllık bölümler taban puanları ve başarı sıralamaları yazımıza giderek bilgi alabilirsiniz.

4 Yıllık Bölümler 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları hakkında aklınıza takılan herhangi bir konu ya da cevabını alamadığınız herhangi bir soru varsa aşağıdaki yorumlar kısmında bize sormayı unutmayın.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün